ARCHIWUM osiągnięcia - rok szkolny 2018 / 2019
 
   [SP 9] Finał XXIV Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas III

28 maja 2019 roku odbył się w Szkole Podstawowej Nr 9 w Rumi finał XXIV Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas III. W konkursie wzięło udział 19 uczniów szkół podstawowych SP 1, SP 6, SP 9, SP 10, PESS, PSPSS z terenu Rumi. Finaliści konkursu po wylosowaniu miejsc, zapoznaniu się z regulaminem i wypełnieniu kart kodowych (uczniowie rozwiązują zadania na zakodowanych kartach) przystąpili do rozwiązywania zadań. Czas przeznaczony na rozwiązywanie zadań wynosił godzinę zegarową. Zadania zostały wybrane przez nauczyciela matematyki i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z SP 9, z wyłączeniem nauczycieli uczących obecnie w klasach trzecich .

Po sprawdzeniu wszystkich prac konkursowych komisja odkodowała je przyznając:

I miejsce : Anna Rymon Lipińska SP 9, Bartłomiej Gierszewski SP 9

II miejsce: Ewa Tatara PESS, Szymon Bogdanis SP 6

III miejsce: Filip Kwiatkowski SP10, Witold Staniszewski PSPSS, Marta Komarnicka PSPSS

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Elżbieta Idziak

[#2096]  jk, 28.05.2019 13:07 
   [SP 9] XIV Wojewódzki Kurs Matematyczny „I Ty możesz zostać Pitagorasem”

W dniu 23 maja 2019 r.w Szkole Podstawowej nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku odbył się XIV Wojewódzki Kurs Matematyczny „I Ty możesz zostać Pitagorasem”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III b Bartłomiej Gierszewski i Anna Rymon Lipińska. Celem konkursu było promowanie matematyki, jako atrakcyjnej dziedziny nauki, rozwijanie zainteresowań matematycznych i umiejętności samodzielnej pracy uczniów, wyzwalanie twórczej aktywności, zachęcanie do podejmowania różnorodnych działań matematycznych, wyłonienie uczniów mających zdolności matematyczne w celu dalszej, ukierunkowanej pracy z nimi, motywowanie uzdolnionych matematycznie uczniów do nauki i nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami. Uczestnicy konkursu w ciągu 75 minut rozwiązywali 10 zadań o znacznie podwyższonym stopniu trudności.

Ania zajęła w tym konkursie I miejsce, a Bartek IV.

Gratulujemy Ani i Bartkowi i ich Rodzicom!

Elżbieta Idziak

[#2097]  jk, 23.05.2019 13:09 
   [SP 9] Międzyszkolny konkurs matematyczny „Wielka tabliczka mnożenia o wielką tabliczkę czekoladyR

11 maja 2019 r. uczniowie klasy II a Filip Wilk i Mikołaj Buczek oraz Kamila Bonisławska i Blanka Dębek uczennice klasy III b wzięli udział w międzyszkolnym konkursie matematycznym „Wielka tabliczka mnożenia o wielką tabliczkę czekolady” organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 8 w Gdyni.

III miejsce w tym konkursie zajął Mikołaj Buczek z klasy II a.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ewa Andruszkiewicz i Elżbieta Idziak

[#2060]  jk, 11.05.2019 09:37 
   [SP 9] Pomorskie Mecze Matematyczne

W tym roku szkolnym nasi uczniowie pod opieką pani Aleksandry Andrachiewicz już po raz czwarty przystąpili do konkursu Pomorskie Mecze Matematyczne organizowanego przez Uniwersytet Gdański. W tym roku do konkursu zgłosiło się około 50 szkół województwa pomorskiego. Po całym roku rozgrywek naszym uczniom udało się dojść do Wielkiego Finału który odbył się na Uniwersytecie Gdańskim. W finale zajęliśmy DRUGIE MIEJSCE. Lista uczniów biorących udział w meczach: kapitan drużyny Oskar Janik, Paweł Kata, Michał Liberacki, Krystian Kleczkowski, Piotr Tarnowski, Dawid Filipkowski, Maja Pogorzelska, Mateusz Byzdra, Oskar Wojciechowski, Maksymilian Rompca, Tomasz Bieszke. W rozgrywkach uczestniczyli również nauczyciele matematyki jako jury lub jako opiekunowie: Małgorzata Gudalewska, Agnieszka Kwolek, Dorota Kalinowska oraz Aleksandra Andrachiewicz. Dziękujemy Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej za wsparcie organizacyjne.

GRATULUJEMY UCZNIOM WIELKIEGO SUKCESU!!!!!.

Przejdź do galerii  Pomorskie Mecze Matematyczne

Aleksandra Andrachiewicz

[#2059]  jk, 29.04.2019 08:39 
   [SP 9] Laureat ogólnopolskiego konkursu

28 III 2019 r. odbył się III etap (wojewódzki) XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę". Mikołaj Kurkowski, uczeń klasy VII D uzyskał w nim tytuł laureata, wykazując się ogromną wiedzą z zakresu historii i obronności. Serdecznie gratulujemy! Szkolnym koordynatorem konkursu i opiekunem uczniów jest p. Joanna Kurkowska. Więcej informacji o konkursie znajduje się w zakładce: Konkursy - Losy żołnierza

Joanna Kurkowska

[#2041]  jk, 02.04.2019 12:29 
   [SP 9] Finał IV Powiatowego Konkursu Ortograficznego

W dniu 30 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 6 im. Aleksandra Majakowskiego w Rumi, odbył się finał IV Powiatowego Konkursu Ortograficznego. Poprzedzony on został eliminacjami klasowymi i szkolnymi. W finale konkursu, w którym udział wzięło 60 uczniów z klas III powiatu wejherowskiego, naszą szkołę reprezentowali: Wiewiórka Paweł z klasy III a Karwowska Olivia z klasy III a Alicja Baniel z klasy III b.

Ala Baniel zdobyła w tym konkursie wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Elżbieta Idziak

[#2061]  jk, 30.03.2019 10:01 
   [SP 9] Złoty medal dla SP9

11 reprezentacji rumskich szkół 5 razy w trakcie roku szkolnego spotykało się na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi by wziąć udział w rozgrywkach halowej piłki nożnej. Rozgrywki pozwoliły podzielić zespoły na dwie grupy, które w finałach rywalizować będą o miejsca I-VI i VII-XI.

16 marca na Hali MOSiRu w Rumi odbyły się fianły turnieju, Memoriału im. Kazimierza Bielickiego w Halowej Lidze Piłki Nożnej.

Reprezentacja SP9 Rumia (rocznik 2009) w składzie: Bury Jakub, Kalkowski Adam, Kurłowicz Krystian, Ploc Szymon, Sadowski Igor, Wilkiewicz Franciszek, nie przegrywając żadnego meczu, zdobyła zaszczytne I miejsce.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Jakub Bury, najlepszym zawodnikiem - Szymon Ploc.

Nasz drugi zespół, SP9 Rumia rocznik 2010, w składzie: Przytarski Mikołaj, Lipowski Bartosz, Kupc Krzysztof, Ziomek Kacper, Sebastian Trudzik, Wojciech Wiewiór, Filipski Tomasz, Filipski Szymon, zajął 9 miejsce.

Wszystkie zespoły na zakończenie zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami i sprzętem sportowym. Dziękujemy rodzicom i opiekunom za stworzenie sportowej piłkarskiej atmosfery, dziękujemy wszystkim zawodnikom za emocje podczas turnieju.

Przejdź do galerii  Złoty medal dla SP9

[#2028]  dh, 22.03.2019 09:00 
   [SP 9] VIII wojewódzki konkurs „Ortograficzne Asy” dla uczniów klas I-III

W dniu 2 lutego 2019 r. dwoje uczniów z klasy I a, dwoje uczniów z klasy II a i dwie uczennice z klasy III b wzięło udział w VIII wojewódzkim konkursie „Ortograficzne Asy” dla uczniów klas I-III.

Konkurs składał się z:

• dyktanda słuchowego,

• zadań sprawdzających znajomość zasad ortografii i interpunkcji języka polskiego.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie bardzo dobrze poradziły sobie z zadaniami.

Laureatami konkursu zostali:

Olga Hutman z klasy II a – II miejsce

Filip Wilk z klasy II a – III miejsce

Anna Lemańczyk z klasy III b – II miejsce

Gratulujemy!

Ewa Andruszkiewicz

Elżbieta Idziak

 

[#2010]  jk, 25.02.2019 09:21 
   [SP 9] XXIV edycjia ogólnopolskiego konkursu Alfik Matematyczny

W dniu 21 listopada 2018 r. 15 uczniów klasy III b wzięło udział w XXIV edycji ogólnopolskiego konkursu Alfik Matematyczny. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Uczestnicy konkursu musieli w ciągu 75 minut rozwiązać 30 zadań. Test był testem jednokrotnego wyboru. I miejsce w województwie, a 16 w kraju zajęła Anna Rymon Lipińska z klasy III b. Ania w nagrodę może uczestniczyć w Wojewódzkim Obozie Talentów w Serpelicach nad Bugiem.

Gratuluję!

Elżbieta Idziak

[#2009]  jk, 25.02.2019 09:19 
   [SP 9] Sukcesy spotrowe - Powiatowe Igrzyska Dzieci w Lekkoatletyce

18.01.2019 w hali sportowej SP 4 w Redzie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Lekkoatletyce w ramach ogólnopolskiego programu "Lekkoatletyka dla każdego". W zawodach uczestniczyło około 200 młodych zawodników z całego powiatu w tym liczna reprezentacja uczniów naszej szkoły. W programie igrzysk odbyły się konkurencje biegowe na dystansie 30m, 400m, 600, sztafeta 4x100m oraz techniczne jak skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską oraz skok wzwyż. Zawodnicy naszej szkoły zdobyli zloty medal w skoku w dal dziewcząt oraz srebrny w kategorii chłopców. Nie mieliśmy sobie też równych w biegu na 600m zdobywając tytuł mistrza i wicemistrza. Niewiele zabrakło do strefy medalowej w biegu sztafetowym 4x100 wśród dziewcząt i chłopców ,w którym ostatecznie obie reprezentacje zajęły wysokie IV miejsce , jak również w biegu na 30 m dziewcząt IV miejsce. Gratulujemy wszystkim uczniom naszej szkoły biorącym udział w zawodach i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele wf

[#1990]  jk, 18.01.2019 10:52 

20 gru 2021 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 3.010.073  
stat4u
0,1914063