ARCHIWUM osiągnięcia - rok szkolny 2013 / 2014
 
   [SP 9] XX Finał Krajowy Kinder+ Sport w mini siatkówce dziewcząt i chłopców

1248 zawodników z 288 zespołów z całego kraju, wśród nich drużyna dziewcząt z SP 9 w Rumi, w dniach od 3 do 6 czerwca 2014 r. wzięło udział w XX Finale Krajowym o Puchar Kinder + Sport. W ciągu trzech dni zmagań sportowych przy 35 stopniowym upale rozegrano 1608 spotkań. Otwarcie zawodów odbyło się bardzo uroczyście, odegrano hymn narodowy, drużyny zaprezentowały swoje okrzyki bojowe. Na widzów czekała też niespodzianka - występ dwóch spadochroniarzy, którzy wylądowali na hipodromie w Drzonkowie przy dźwiękach melodii „ Mission Impossible” dzierżąc symbole turnieju - piłkę siatkową i flagę Kinder + Sport.
Jak co roku na Wielkim Finale zagościli do niedawna jeszcze czynni siatkarze, dziś trenerzy, gwiazdy światowej i Polskiej siatkówki – ambasador programu Kinder + Sport Sebastian Świderski oraz rekordzista pod względem ilości występów w reprezentacji kraju – Piotr Gruszka.

Dziewczęta z Rumi szły w turnieju jak burza wygrywając swoje 4 rundy, pozostawiły za sobą 40 zespołów i w półfinale trafiły do tak zwanej” grupy śmierci” z późniejszym mistrzem (Tychy) i wicemistrzem (Szczecin) kraju. Te dwa przegrane mecze mimo wygranej z Krakowem zadecydowały o tym, że nasze dziewczęta zajęły bardzo dobre 6 miejsce (na 48 drużyn)najlepsze z występów naszego miasta. Turniej był bardzo wyczerpujący fizycznie, dziewczęta walczyły dzielnie do końca, mimo kontuzji, których doznały w trakcie rozgrywek. Kto wie, być może te zawody otworzą drogę do seniorskiej kariery dziewczynkom z rumskiej dziewiątki. Pod czujnym okiem trenera pani Anny Brodackiej od kilku lat zdobywają medale Mistrzostw Województwa czy turniejów ogólnopolskich. Aby być członkiem drużyny trzeba również dobrze się uczyć, 3 z dziewcząt zakończyło niedawno rok szkolny uzyskując świadectwa z czerwonym paskiem.

Przejdź do galerii  Kinder + Sport

Skład drużyny: Julia Trościanko, Paulina Damaske, Kamila Bryła, Weronika Konefke, Dominika Duda, trener: Anna Brodacka. 


Trenerowi i zawodniczkom życzymy miłych wakacji.

Katarzyna Świątek-Trościanko

[#325]  ewg, 06.07.2014 21:32 
   [SP 9] Lider Lokalnej Ekologii

Nasza szkoła otrzymała tytuł "Lidera Lokalnej Ekologii - 2013/2014". Koordynatorem przedsięwzięcia były panie Katarzyna Strumnik-Drabińska i Monika Jelińska. Uroczystość odbyła się 18 czerwca 2014 r. w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni, podczas której wręczono nagrody i pamiątkowe dyplomy laureatom konkursów ekologicznych z placówek oświatowych z terenu działania gmin Związku. Szczególne miejsce w programie spotkania zajęło przyznanie tytułu „Lidera Lokalnej Ekologii 2013/2014” szkołom i przedszkolom biorącym udział w tym projekcie edukacyjnym. Tematem przewodnim prowadzonych przez Związek działań była ochrona wody, powietrza i ziemi. Realizacja zadań wymagała ogromnego wysiłku i zaangażowania całej społeczności szkolnej. W trakcie spotkania szczególnie podziękowania składano nauczycielom aktywnie kształtującym postawy prośrodowiskowe wśród dzieci i młodzieży. Zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w kolejnych projektach edukacyjnych, konkursach ekologicznych oraz w warsztatach terenowych w przyszłym roku szkolnym.

[#318]  jk, 18.06.2014 13:25 
   [SP 9] Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu

Uczniowie klas IV - VI Rumskich Szkół Podstawowych uczestniczyli w Międzyszkolnym Konkursie "Rumia w obiektywie". Na konkurs spłynęło 20 prezentacji multimedialnych zawierających własnoręcznie wykonane zdjęcia przez uczniów. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy o Rumi, kształtowanie poczucia tożsamości regionalnej i narodowej, pogłębianie więzi obywatelskich i patriotycznych z miejscem zamieszkania oraz doskonalenie umiejętności wykorzystania różnorodnych źródeł informacji.

W dniu 16 czerwca komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

 1. miejsce
  Arkadiusz Kamień, Szkoła Podstawowa nr 1,p. Witold Gesse
 2. miejsce
  Karolina Gromżyńska, Szkoła Podstawowa Nr 9, p. Jolanta Kijowska
 3. miejsce
  Tomasz Kardas, Szkoła Podstawowa nr 1, p. Witold Gesse
  Natalia Buć, Szkoła Podstawowa Nr 9, p. Ewelina Grzemska
   
  wyróżnienie
  Damian Drawz, Szkoła Podstawowa Nr 9, p. Ewelina Grzemska

Zwycięzcom oraz nauczycielom gratulujemy!

[#300]  jk, 16.06.2014 15:20 
   [SP 9] Sztafety Olimpijskie

W dniu 16.06.14 na stadionie MOSiR w Rumi odbyły się "Sztafety Olimpijskie", wielkie święto rumskiego sportu podsumowujące osiągnięcia sportowe całego roku szkolnego. Uczniowie wszystkich szkół rywalizowali ze sobą w sztafetach na dystansach 800, 400, 200,200 metrów. Każda szkoła startowała w koszulkach w innym kolorze z logo 60-cio letniego Miasta Rumia. Zawody rozpoczęły się uroczystym wciągnięciem flagi państwowej na maszt (poczet sztandarowy to Paulina Damaske, Julia Trościanko i Weronika Konefke) i zapaleniem znicza.

Przejdź do galerii  Sztafety Olimpijskie

W czasie imprezy zostali nagrodzeni najlepsi sportowcy rumskich szkół za miniony rok. Z naszej szkoły byli to Piotr Błański, Julia Troscianko i Paulina Damaske oraz finaliści WIMS.

[#301]  as, 16.06.2014 08:58 
   [SP 9] Turniej Piłki Nożnej z okazji Dnia Dziecka

W sobotę 14 czerwca 2014r. na boisku „Orlik” przy Gimnazjum Nr 4 w Rumi odbył się Turniej Piłki Nożnej z okazji Dnia Dziecka. Reprezentacje klas profilowanych naszej szkoły wzięły udział w rozgrywkach, zajmując odpowiednio: II miejsce w kategorii klas IV oraz miejsce I w kategorii klas V.

Dzieci pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego: Ziemowita Bernatowicza oraz Daniela Hadam.
Gratulacje dla dzieci i trenerów.

[#306]  as, 14.06.2014 10:22 
   [SP 9] Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w mini-siatkówce

W dniach 11-14.06.2014 w Głuchołazach odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w mini - siatkówce dziewcząt i chłopców. Reprezentacje mistrzów wszystkich województw stoczyły miedzy sobą walkę o tytuł najlepszej drużyny. Województwo pomorskie w kategorii dziewcząt reprezentowały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi. Dziewczęta w pierwszym dniu wygrały swoje mecze z Mielcem i Szczecinem. W ćwierćfinale pokonały Kosieczyn (późniejszego vice mistrza Polski) ale niestety po zaciętej grze przegrały w tie breaku z Tomaszowem Mazowieckim i nie awansowały do grupy finałowej. Rumia wygrała swój mecz z Krakowem by następnie ulec Białej Podlaskiej i ostatecznie zająć bardzo dobre 6 miejsce. Rumianki miały aspiracje na lepszy wynik niestety zabrakło odporności psychicznej w najważniejszym z meczy z Tomaszowem decydującym o wejściu do grupy medalistów. Umiejętności dziewcząt oceniane były bardzo wysoko przez wszystkich trenerów.

Skład drużyny:

 • Julia Trościanko
 • Paulina Damaske
 • Kamila Bryła
 • Weronika Konefke
 • Dominika Duda
 • Monika Formella
 • Sandra Kupkowska
 • Zuzanna Grot
 • Julia Gadecka
 • Natalia Stecura

Opiekunowie : Anna Brodacka, Katarzyna Świątek- Trościanko

[#299]  as, 14.06.2014 09:41 
   [SP 9] Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej

13 czerwca 2014r. w Nowym Stawie koło Malborka odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej. Udział w Turnieju wzięło 5 drużyn, reprezentacji najlepszych szkół w województwie pomorskim.

Nasza szkoła nie przegrała żadnego meczu w turnieju i zdobyła tyle samo punktów co Szkoła Podstawowa Nr 79 z Gdańska. O Zwycięstwie zadecydowała większa ilość strzelonych bramek w turnieju.

Ostatecznie nasza szkoła zajęła II miejsce.
Gratulacje dla zawodników i trenera.

Zespół w składzie: Jakub Krefft, Bartosz Niedźwiedzki, Łukasz Socha, Paweł Szajerka, Przemysław Plichta, Oskar Rohda, Konrad Sienkiewicz, Patryk Dydymski, Dawid Zawitowski, Krystian Stawiasz oraz trener mgr Ziemowit Bernatowicz

[#305]  as, 13.06.2014 10:06 
   [SP 9] XIX Konkurs Hafciarski - Linia 2014

W tym roku kolejny raz przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział już w „XIX Konkursie Hafciarskim- Linia 2014”. Były to dzieci uczęszczające w roku szkolnym 2013/2014, na zajęcia koła hafciarskiego klas I-III i IV-VI. Opiekunami tych zajęć są panie Gabriela Theis (klasy I-III) oraz Weronika Syczak (klasy IV-VI).

Celem organizowanego konkursu jest upowszechnianie wartości i piękna wszystkich szkół haftu kaszubskiego, rozbudzanie zainteresowania sztuką ludową Kaszub i stwarzanie możliwości pokazania haftu kaszubskiego, aktywizowanie środowiska twórczości zajmującego się haftem kaszubskim, pozyskiwanie nowych twórców oraz młodych talentów.

Przejdź do galerii  XIX Konkurs Hafciarski - Linia 2014
Uczestnikami jego są uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich oraz dorośli. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 10 czerwca 2014 r. w Linii.

A oto tegoroczni laureaci:

 1. miejsce: Julia Kostrzewa - kl. III c
 2. miejsce: Magda Pupiec - kl. IV d
 3. miejsce: Karolina Chojniak - kl. IV f
 4. miejsce: Milena Udalska - kl. IV f
 5. miejsce: Gloria Wasielke – kl. IV f
 6. miejsce: Patrycja Pienczke - kl. VI c
 7. miejsce: Krytkowski Michał – kl. VI a
 8. miejsce: Nikola Szczepaniak – kl. IV a
 9. miejsce: Maja Pogorzelska – kl. III f
  wyróżnienie: Paulina Piosik – kl. IV d
  wyróżnienie: Małgorzata Kosznik - kl. III c
[#308]  as, 11.06.2014 07:48 
   [SP 9] Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją

Szkole Podstawowej Numer 9 w Rumi, Fundacja FLY oraz Polskie Towarzystwo Dysleksji, przyznały tytuł "Szkoły Przyjaznej Uczniom z Dysleksją" na rok szkolny 2014/2015.

[#307]  as, 10.06.2014 13:54 
   [SP 9] Eliminacje do finałów VIII edycji Turnieju Piłki Nożnej „Przystanek Euro 2014”

10 czerwca 2014r. na stadionie PGE Arena w Gdańsku odbyły się eliminacje do finałów VIII edycji Turnieju Piłki Nożnej „Przystanek Euro 2014”. Uczniowie naszej szkoły, w składzie: Bartosz Niedźwiedzki, Przemysław Plichta, Kacper Hebel, Kacper Mierzejewski, Mateusz Mallek, Kacper Synica, Zaleszczyk Jordan, Mateusz Fahl, Patryk Andrzejewski, Filip Kułakowski, pod okiem trenera Ziemowita Bernatowicza, reprezentowała powiat wejherowski. W turnieju udział wzięło 14 drużyn z powiatów: gdańskiego, bytowskiego, człuchowskiego, kościerskiego, kwidzyńskiego, lęborskiego, malborskiego, puckiego, słupskiego, starogardzkiego, tczewskiego, wejherowskiego oraz Gdańska i Gdyni.

Nasza drużyna zajęła II miejsce w grupie.
Gratulacje dla zawodników i trenera.

[#304]  as, 10.06.2014 09:50 

20 gru 2021 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 3.010.156  
stat4u
1,875