ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2022 / 2023
 
   [SP 9] Malowanie woreczkami strunowymi

Za pośrednictwem twórczej ekspresji plastycznej uczniowie klasy Ia gromadzą doświadczenia zarówno poznawcze, jak i twórcze.
Malowanie palcami za pomocą woreczka strunowego to kolorowa, niebrudząca aktywność sensoryczna dla dzieci. W woreczkach strunowych umieszczamy kleksy kolorowej farby tempery i zamykamy szczelnie woreczek. Ugniatamy woreczek palcami i mieszamy ze sobą barwy tworząc niesamowite kolory. Oprócz efektu wizualnego, uczniowie ćwiczą mięśnie dłoni i motorykę rąk.

Iwona Maćkowiak

[#3103]  im, 23.02.2023 17:48 
   [SP 9] Akcja „Wyślij pączka do Afryki 2023"

Mały Samorząd Uczniowski postanowił włączyć się po raz szósty w akcję „Wyślij pączka do Afryki”, prowadzonej przez Fundację Kapucyni i Misje, aby uwrażliwić uczniów naszej szkoły na problem głodu, ubóstwa dzieci w krajach afrykańskich, a także przeciwdziałać od najmłodszych lat dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu.

Tegorocznej akcji patronuje hasło

„CHCEMY SIĘ UCZYĆ – POMÓŻ NAM”

W ramach zbierania środków finansowych na w/w cel przeprowadziliśmy dnia 16 lutego 2023 r. w „tłusty czwartek” sprzedaż słodkich wypieków przygotowanych przez rodziców wraz z dziećmi z klas młodszych. W czasie „kiermaszu wypieków” uczniowie mieli możliwość obejrzenia pokazu multimedialnego na temat życia swoich rówieśników na kontynencie afrykańskim. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wszyscy z chęcią kupowali słodkości. Najdroższy rogalik został sprzedany za 10 zł, kupił go jeden z nauczycieli😊


Dochód uzyskany ze sprzedaży to 1500 zł !!!

Zebrane pieniądze zostały przekazane na wyposażenie oraz bieżącą działalności placówek misyjnych na terenie krajów beneficjentów Fundacji. Szczegóły dotyczące akcji znajdują się na stronie www.paczek.kapucyni.pl

Dziękujemy za wielkie i wrażliwe serca: Rodzicom, Babciom oraz uczniom, dzięki którym mogliśmy przeprowadzić tak szczytną, a zarazem słodką akcję. Dziękujemy również uczennicom Kasi i Lenie z klasy 5a oraz Kindze i Ilonie z klasy 2a z Liceum Ogólnokształcącego za pomoc w sprzedaży wypieków.

Przejdź do galerii  AG

Czy warto brać udział w akcji „Wyślij pączka do Afryki” ? Przekonajcie się sami.

Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego i wolontariatu: Wioletta Peck-Stypułkowska, Jolanta Rafalska, Anna Rogowska, Paulina Graś

[#3102]  im, 22.02.2023 18:24 
   [SP 9] Laboratoria Przyszłości

Uczniowie klasy Ia podczas zajęć komputerowych, pod kierunkiem nauczyciela rozwijają umiejętności programowania urządzeń elektronicznych na bazie systemu Arduino Uno.


BeCREO kit to innowacyjna pomoc dydaktyczna, która wspiera realizację podstawy programowej w obszarze kodowania, programowania i robotyki. Zestaw zapewnia twórczą zabawę uczniom klasy I. Uczniowie poznają programowanie w środowisku graficznym i tekstowym.

Wprowadzenie programowania możliwe jest dzięki zestawom BeCreo zakupionego przez szkołę w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Iwona Maćkowiak

[#3101]  im, 22.02.2023 18:02 
   [SP 9] OZOBOT

Podczas zajęć komputerowych uczniowie z klasy I a uczestniczyli w zajęciach „Programowanie z Ozobotem”. Ozobot to jeden z najmniejszych robotów, który zabiera uczniów w niesamowitą przygodę rysowania kodów.
Uczniowie programowali Ozoboty wyznaczając dla nich trasy, a dzięki wbudowanym czujnikom światła i koloru, Ozobot rozpoznaje odpowiednie sekwencje kolorowych linii i podąża ich śladem.

Mały robot wprowadził dzieci poprzez zabawę w świat nowych technologii.

Przejdź do galerii  OG

Iwona Maćkowiak

[#3100]  im, 22.02.2023 17:51 
   [SP 9] Dzień Kota

W piątek 17 lutego obchodziliśmy w naszej szkole nietypowe święto czyli Światowy Dzień Kota. Z tej okazji uczniowie klas I-III obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą kotom domowym i dzikim. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom uczniowie wysłuchali ciekawych opowieści o kotach przeczytanych przez Panią Agnieszkę z biblioteki i rodziców dzieci z klasy Ia i IIe- Panią Różę i Panią Małgorzatę oraz Pana Mateusza. Czytanie dzieciom pomaga lepiej zrozumieć otaczającą je rzeczywistość, poszerza wiedzę o świecie, buduje system wartości i kształtuje wrażliwość.

Dzień Kota jest okazją do radosnego dzielenia się osobistymi przeżyciami o naszych milusińskich. Przygotowaliśmy galerię prac plastycznych kotów i galerię zdjęć kotów naszych uczniów.Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie „Kot w butach”. Przedstawienie przygotowali mali aktorzy z klasy Ia i IIIe. Powstał spektakl o przyjaźni, wierze we własne siły, a także o miłości i prawdzie. Była to wspaniała podróż w świat bajek, a także świat teatru.

Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów i rozbudzi w nich wrażliwość na dobro i niesienie pomocy naszym kocim przyjaciołom. Zachęcamy do odwiedzenia schroniska gdzie możemy dostarczyć karmę, legowiska, albo posiedzieć wśród mruczących znajomych lub przygarnąć kota.

 

Przejdź do galerii  DKG

Dziękujemy p. kierownikowi Piotrowi i p. konserwatorom oraz Rodzicom za udział w przygotowaniu uroczystości Dnia Kota.

Iwona Maćkowiak, Martyna Świerczyńska, Ewa Kaczmarska-Kosyk, Helena Bielicka

[#3099]  im, 22.02.2023 17:31 
   [SP 9] Powiatowy Konkurs Historyczny Patroni roku 2023
Zapraszamy do udziału w pierwszej edycji Powiatowego Konkursu Historycznego Patroni roku 2023. Konkurs został zgłoszony do Pomorskiego Kuratorium Oświaty w celu umieszczenia go w „Wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych”, tak, aby absolwenci szkół podstawowych mogli otrzymać dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół średnich. Przedmiotem konkursu jest historia i losy patronów roku 2023, którzy zostali wybrani przez Sejm RP – Wojciech Korfanty, Paweł Edmund Strzelecki, Aleksander Fredro, Aleksandra Piłsudska, Maurycy Mochnacki, Jadwiga Zamoyska i Jerzy Nowosielski. Na zgłoszenia czekamy do 6 marca. Zgłoszenia dokonuje nauczyciel poprzez wypełnienie formularza, do którego link znajduje się w regulaminie. 13 marca odbędzie się etap szkolny, zaś 28 kwietnia etap powiatowy, a po nim tego samego dnia finał.

Regulamin konkursu

Literatura na konkurs

Maciej Klamrowski
[#3098]  jk, 20.02.2023 12:34 
   [SP 9] Czytelnicze potyczki
[#3097]  jk, 20.02.2023 12:30 
   [SP 9] Walentynkowy Dzień Przyjaźni w klasie I c

Walentynki to doskonały czas, który przypomina nam o potrzebie wyrażania uczuć. W codziennym życiu zapominamy powiedzieć drugiej osobie, jak jest dla nas ważna. Przy okazji tego święta mieliśmy doskonałą okazję, aby przypomnieć dzieciom co oznacza bycie dobrym przyjacielem, jak dzielić się dobrem i wzajemnie się wspierać. W sali stanęła „poczta walentynkowa”, do której dzieci wrzucały własnoręcznie wykonane walentynki. Wszyscy dobrze się bawili wręczając oraz otrzymując liściki od przyjaciół.

Wszystkim życzymy miłości i życzliwości nie tylko z okazji walentynek, lecz również na co dzień.

Wioletta Peck-Stypułkowska

[#3096]  im, 18.02.2023 20:37 
   [II LO] Święty Walenty łowi talenty

Dziś swoje talenty artystyczne i sportowe zaprezentowali uczniowie naszego liceum. Byli wśród nich finaliści konkursów m. in. wokalnych i tanecznych. Nie zabrakło tańca, śpiewu i gry na instrumentach, a także pokazu fotografii. Na koniec gratulacje naszym uczniom złożyła pani wicedyrektor Aleksandra Zarzycka. Dziękujemy osobom, które miały odwagę zaprezentować to, co potrafią i mamy nadzieję, że za rok znajdzie się więcej śmiałków! Gratulujemy talentów prowadzącym z klasy IV b, a także Zuzannie Borowskiej, Karolinie Szewczyk, Oliwii Nowak, Alicji Milczewskiej, muzycznemu zespołowi rockowemu i innym uczniom. Podziękowania dla pani Doroty Dubiel – Stojek za przygotowanie całego przedsięwzięcia.

Przejdź do galerii  serce2
[#3095]  am, 14.02.2023 14:10 
   [SP 9] Światowy Dzień Chorego

Każdego roku 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez świętego Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku. Celem tego dnia jest tajemnica cierpienia i uwrażliwienie ludzi na potrzeby i pomoc chorym.

Dzieci z naszej szkoły nie zapomniały o chorych. Z tej okazji uczniowie Małego Samorządu Uczniowskiego klas I –III pod opieką wychowawców wykonali ozdobne kartki z życzeniami. Zostały one przekazane osobom starszym i chorym z parafii pw. św. Jana z Kęt w Rumi Janowo, którzy 11 lutego 2023 r. uczestniczyli we mszy św. o godz. 10.00. Cieszmy się zdrowiem i nie zapominajmy o tych, którzy zmagają się z samotnością i z cierpieniem.

Przejdź do galerii  Dzień Chorego

Mały Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu

[#3093]  im, 13.02.2023 17:30 

20 gru 2021 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 2.865.202  
stat4u
0,28125