W dniu 21 czerwca 2022r. rozdano nagrody laureatom konkursu plastycznego szkół borchardtowskich "Port gdyński-dawniej i dziś". Przedmiotem konkursu było wykonanie techniką kolażu pracy plastycznej, upamiętniającej 100 rocznicę budowy portu w Gdyni. Głównymi celami konkursu było budzenie wśród uczniów zainteresowań dorobkiem minionych pokoleń, rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów, rozbudzanie aktywności twórczej i kreatywności oraz kształtowanie postawy patriotycznej i obywatelskiej. Szkolnym koordynatorem akcji była p. Sylwia Jerzyk. Uczniowie otrzymali piękne nagrody ufundowane przez Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku i Port w Gdyni.
Nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali:
Klasa I
Oliwia Łabuć- I miejsce IA
Klasa II
Lena Plichta- I miejsce IIB
Klasa III
Anna Kossowska- I miejsce IIIA
Kajetan Łaszewski- II miejsce IIIA
Michał Patalas- III miejsce IIIA
Lena Garbacka- III miejsce IIIA
Gabriela Kepke- wyróżnienie IIIA
Maja Szczepańska- wyróżnienie IIIA
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
[SP 9] Międzyszkolny Konkurs Matematyczny klas III
W dniu 20 czerwca 2022r. rozdano nagrody XXVII Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego klas III organizowanego przez ZSO Szkołę Podstawową Nr 9 w Rumi. Laureaci konkursu otrzymali nagrody i dyplomy ufundowane przez Urząd Miasta Rumi i Multikino. Uczniowie podczas konkursu rozwijali swoje zdolności matematyczne, logiczne myślenie, pamięć, spostrzegawczość oraz umiejętność wyciągania wniosków. Najlepsze wyniki osiągnęli:
II miejsce – Oliwier Drużdż IIIA
III miejsce Michał Kufel IIIB
Laureatom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
W maju 2022 r. odbyły się w naszej szkole, wśród uczniów klas III kolejno w dniu 9 maja ogólnopolski konkurs ZUCH z języka polskiego, w dniu 11 maja ogólnopolski konkurs ZUCH z matematyki. Organizatorem tego konkursu jest Centrum Edukacji Szkolnej. Uczniowie naszej szkoły zajęli w tych konkursach bardzo wysokie lokaty.
ZUCH z języka polskiego
Michał Kufel z klasy III b za zdobycie 2. miejsca w kraju otrzymał dyplom laureata oraz nagrodę książkową,
Oliwier Drużdż z klasy III a za zdobycie 5. miejsca w kraju również otrzymał dyplom laureata oraz nagrodę książkową,
Izabela Żełudkowska z klasy III b- za zdobycie 13. miejsca w kraju otrzymała dyplom laureata.
ZUCH z matematyki
Franciszek Bogucki z klasy III b- za zdobycie 1. miejsca w kraju otrzymał grawerowany dyplom laureata oraz nagrodę książkową
Oliwier Drużdż z klasy III a za zdobycie 7. miejsca w kraju otrzymał dyplom laureata,
Helena Czapiewska a klasy III c za zdobycie 7. miejsca w kraju otrzymał dyplom laureata,
Michał Kufel z klasy III b za zdobycie 9. miejsca w kraju otrzymał dyplom laureata,
Alicja Pacan z klasy III c za zdobycie 10. miejsca w kraju otrzymał dyplom laureata,
Hanna Daniszewska z klasy III b za zdobycie 12. miejsca w kraju również otrzymała dyplom laureata.
Pozostali uczestnicy obu konkursów otrzymali dyplom uznania. Wszystkim uczniom, którzy dzielnie zgłębiali swoją wiedzę i umiejętności, a następnie wykazali się odwagą i przystąpili do konkursu serdecznie gratulujemy. Szczególne gratulacje dla Laureatów obu konkursów.
Elżbieta Idziak oraz czuwająca nad prawidłowym przebiegiem konkursu p. Iwona Maćkowiak
[SP 9] Finał Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas III
27 maja 2022 roku odbył się w Szkole Podstawowej Nr 9 w Rumi finał Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas III. W konkursie wzięło udział 26 uczniów szkół podstawowych SP 1, SP 4, SP 6, SP 7, SP 8, SP 9, PESS z terenu Rumi. Finaliści konkursu po wylosowaniu miejsc, zapoznaniu się z regulaminem i wypełnieniu kart kodowych (uczniowie rozwiązują zadania na zakodowanych kartach) przystąpili do rozwiązywania zadań. Czas przeznaczony na rozwiązywanie zadań wynosił jedną godzinę zegarową. Zadania zostały wybrane przez nauczyciela matematyki i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z SP 9, z wyłączeniem nauczycieli uczących obecnie w klasach trzecich. Prace sprawdzała p. Aleksandra Andrachewicz- nauczyciel matematyki. Po sprawdzeniu wszystkich prac konkursowych komisja odkodowała je przyznając:
I miejsce : Wiktorowi Sobolowskiemu z SP 1
II miejsce: Oliwierowi Drużdż z SP 9
III miejsce: Michałowi Kufel z SP 9
Wyróżnienia: Radosław Kata z SP 1, Bartosz Jank z SP 4
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
14 listopada 2021 r. 11 uczniów klasy III b, III c i klasy III e wzięło udział w ogólnopolskim konkursie Alfik Matematyczny. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty- Jersz, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Wszyscy uczniowie dzielnie, przez 75 minut, zmagali się z zadaniami o różnym stopniu Najwyższy wynik osiągnął Franciszek Bogucki klasy III b, który otrzymał dyplom uznania za bardzo dobry wynik. Wszystkim uczestnikom konkursu, a w szczególności Laureatowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Przyjazne media to projekt innowacyjny realizowany przez psychologa szkolnego, panią Joannę Żurawską. Po cyklicznych spotkaniach z psychologiem uczniowie klasy III a przygotowywali plakaty i hasła na temat bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni.
Uczniowie klasy IIIa są kreatywni, dlatego tą wspaniałą zdolność rozwijają na zajęciach plastycznych. Rozbudzanie zainteresowania sztuką, plastyką, odkrywanie w sobie naturalnych predyspozycji i uzdolnień skłania uczniów do samodzielnej twórczości i działania. W procesie tworzenia doznają silnych przeżyć, które nie tylko wynikają z samego działania, lecz także z możliwości wyrażenia środkami plastycznymi własnych myśli i uczuć. Tematyka zajęć plastycznych dobierana była stosownie do pór roku- „Kwitnąca wiśnia”, omawianych tematów- „Mikołaj Kopernik”, konkursów-„Ratujemy Ziemię” oraz zainteresowań dzieci- „Kwiaty i portrety dla mamy”.
W piątek, 10 czerwca, uczniowie klasy III a dołączyli do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Dzień Pustej Klasy”. Tego dnia ławki w naszej sali lekcyjnej zostały puste. Piątek stał się dniem edukacji na świeżym powietrzu połączony z relaksem, dobrą zabawą na szkolnym placu zabaw i obserwacją przyrody. Przebywanie w przyrodzie jest przyjemne i konieczne dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Pogoda pozwoliła nam tego dnia na aktywną naukę na świeżym powietrzu.