W niedziele 28.11.21 na wszystkich mszach świętych w Kościele pod wezwaniem św. Jana z Kęt młodzież z Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowała zbiórkę do puszek na rzecz naszej koleżanki Amelki z klasy VIIIE. Uczennica ciężko przeszła chorobę nowotworową i potrzebuje naszego wsparcia. Dlatego w tym dniu ludzie dobrej woli mogli wspomóc naszą akcje wrzucając datki do puszek.
Mamy przyjemność ogłosić wyniki I etapu Szkolnej Ligi Historycznej.
Kolejny - II etap, odbędzie 26 listopada o g. 16:00 w sali 203. Tematem II etapu będzie powstanie warszawskie.
Szkolna Liga Historyczna jest etapowym konkursem powstałym w ramach innowacji pedagogicznej Klub Przyjaciół Małej Ojczyzny pod patronatem Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku.
Narodowy Dzień Niepodległości już za nami! Jesteśmy pewni, że 103. rocznica odzyskania niepodległości dla całej naszej społeczności była wielkim wydarzeniem, które spędziliśmy w spokojnych i radosnych nastrojach.Pora na rozstrzygnięcie szkolnego konkursu "Niepodległościowa pocztówka" przygotowanego w ramach innowacji pedagogicznej Klub Przyjaciół Małej Ojczyzny.
Dzieci i młodzież "wysłała" do nas wiele pięknych pocztówek. Bardzo długo się naradzaliśmy nad wyłonieniem tych najbardziej wyróżniających się. W wyborze kierowaliśmy się formalnymi kryteriami konkursowymi, zgodnością z tematyką 103. rocznicy odzyskania niepodległości, dbałością o estetyczny wygląd pocztówki oraz przekaz.
Na poziomie szkoły podstawowej wyłoniliśmy 3 zwycięskie prace oraz 6 wyróżniliśmy.
1.🥇 miejsce: Aleksandra Zielińska
2.🥈 miejsce: Weronika Szeszko
3.🥉 miejsce: Bartosz Mówiński
Wyróżnieni i wyróżnione: Alex Trawiński, Pola Domagała, Natalia Freitag, Hanna Brunat, Jakub Brunat, Nikola Junkiewicz.
Na poziomie liceum otrzymaliśmy zbyt mało prac i podjęliśmy decyzję o przyznaniu jedynie wyróżnień.
Zwycięskie oraz najciekawsze prace uczniów już niebawem znajdą się na wystawie pocztówek.
Pragniemy podziękować Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku za udzielone wsparcie w postaci wspaniałych nagród oraz promocję działań Koła Przyjaciół Małej Ojczyzny.
Wszystkim nagrodzonym dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnych konkursów historycznych!
Organizatorzy, Krzysztof Murawski i Maciej Klamrowski
W dniu 18 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w szkoleniu I stopnia wolontariatu. Szkolenie prowadziła p. Justyna Knaak z Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Kandydaci na wolontariuszy pracowali w grupach, tworzyli plakaty o tej tematyce. Podczas warsztatów rozmawiano na temat organizacji akcji charytatywnych z czym wiąże się np. organizacja kiermaszu, wystawy. Czas poświęcony na szkolenie zaowocował nabyciem nowych znajomości, zwiększył poczucie wspólnoty oraz podniósł umiejętności interpersonalne.
W dniu 10 listopada obchodziliśmy Dzień Niepodległości . W naszej szkole uczniowie pojawili się w strojach biało-czerwonych z kotylionami. Najlepiej wypadły w tej akcji klasy V B i VI A. Samorząd Uczniowski zorganizował kilka atrakcji historyczno-patriotycznych. Na długich przerwach w sali 145 odbywała się projekcja filmu dokumentalnego ,, Niepodległość”. Można było zrobić swoje zdjęcie w ,,Ramie Pamięci”. Z tej okazji skorzystali nie tylko uczniowie ale i nauczyciele. Jedna z uczestniczek przedsięwzięcia ,, Rama Pamięci” grała rolę Józefa Piłsudskiego dzięki czemu akcja przyciągnęła wielu uczniów. Uczniowie jednej z klas czwartych rozdawali biało-czerwone kokardki do przypięcia, aby każdy mógł okazać szacunek do barw narodowych. Mamy nadzieję, ze uczniowie zrozumieli i zapamiętają ważność historyczno-patriotyczną tego Święta dla wszystkich Polaków dużych i małych. Dziękujemy za udział w obchodach tej rocznicy
W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej klasach 6c, 7b i 8e zostały przeprowadzone zajęcia promujące ekologiczny tryb życia. Porozmawialiśmy o tym co to jest globalne ocieplenie, czym jest nagroda Earthshot, oraz jaki w tym udział ma Książe William oraz David Attenborough. Na koniec zastanowiliśmy się co my możemy zrobić dla Ziemi i wykonaliśmy piękne plakaty w grupach. Ta lekcja z pewnością będzie miała wpływ na wzmocnienie świadomości młodych ludzi w ich udziale w zmienianiu świata na lepsze.
Spotkanie z lekturą w cale nie musi być nudne. O tym przekonali się uczniowie klasy 2 e w czasie omawiania ''Niesamowitych przygòd dziesięciu skarpetek'' Justyny Bednarek. Zadanie polegało na umieszczeniu w ozdobionych pudełkach ''skarbów'', które ściśle wiążą się z treścią lektury. Uczniowie poradzili sobie doskonale. Powstały piękne, kreatywne pudełka, przedmioty zrobione samodzielnie, własnoręcznie wykonane skarpety - bohaterki lektury. Celem takiej lekcji było wyzwolenie kreatywności dzieci oraz dbałość o mowę polską i poprawne wysławianie się. Sposób na lekturę okazał się dla dzieci wspaniałą przygodą. Wywołał podziw i wiele uśmiechów na twarzach o czym świadczą załączone zdjęcia. Taka propozycja omawiania lektury pojawiła się w klasie po raz pierwszy, ale na pewno nie po raz ostatni.
[SP 9] W krainie książek - Cała Polska Czyta Dzieciom
W dniu 25 listopada klasy I-III będą świętowały Dzień Pluszowego Misia. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom uczniowie klasy IIe i IIIa zaprezentowali przedstawienie o pluszowym misiu, pt. „W krainie książek”. Zachęcamy do odwiedzenia biblioteki szkolnej i wypożyczenie książek o misiach, które zostały pokazane podczas naszego spotkania. Mamy nadzieję, że w czwartek wszystkie pluszowe misie opuszczą swoje zaciszne pokoiki i przybędą wraz z uczniami do szkoły. W klasach zrobi się kolorowo i wesoło, a pluszowe maskotki będą towarzyszyć dzieciom w czasie przerw i lekcji. Ogłoszony został konkurs plastyczny na pracę o misiu przeznaczony dla uczniów z klas I-III.