ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2021 / 2022
 
   [SP 9] Z pomocą dla Amelki

W niedziele 28.11.21 na wszystkich mszach świętych w Kościele pod wezwaniem św. Jana z Kęt młodzież z Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowała zbiórkę do puszek na rzecz naszej koleżanki Amelki z klasy VIIIE. Uczennica ciężko przeszła chorobę nowotworową i potrzebuje naszego wsparcia. Dlatego w tym dniu ludzie dobrej woli mogli wspomóc naszą akcje wrzucając datki do puszek.

Zebrano kwotę 2050zł

DZIĘKUJEMY

Przejdź do galerii  Z pomocą dla Amelki

Uczennice Magdalena Maj i Julia Cnota

Teresa Brunath

[#2748]  jk, 28.11.2021 10:03 
   [SP 9] Szkolna Liga Historyczna

Mamy przyjemność ogłosić wyniki I etapu Szkolnej Ligi Historycznej.

Kolejny - II etap, odbędzie 26 listopada o g. 16:00 w sali 203. Tematem II etapu będzie powstanie warszawskie.

Szkolna Liga Historyczna jest etapowym konkursem powstałym w ramach innowacji pedagogicznej Klub Przyjaciół Małej Ojczyzny pod patronatem Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku.

Serdecznie zapraszamy!
Organizatorzy,

Krzysztof Murawski, Maciej Klamrowski

[#2741]  dh, 26.11.2021 05:34 
   [SP 9] "Niepodległościowa pocztówka"

Narodowy Dzień Niepodległości już za nami! Jesteśmy pewni, że 103. rocznica odzyskania niepodległości dla całej naszej społeczności była wielkim wydarzeniem, które spędziliśmy w spokojnych i radosnych nastrojach.Pora na rozstrzygnięcie szkolnego konkursu "Niepodległościowa pocztówka" przygotowanego w ramach innowacji pedagogicznej Klub Przyjaciół Małej Ojczyzny.

Dzieci i młodzież "wysłała" do nas wiele pięknych pocztówek. Bardzo długo się naradzaliśmy nad wyłonieniem tych najbardziej wyróżniających się. W wyborze kierowaliśmy się formalnymi kryteriami konkursowymi, zgodnością z tematyką 103. rocznicy odzyskania niepodległości, dbałością o estetyczny wygląd pocztówki oraz przekaz.

Na poziomie szkoły podstawowej wyłoniliśmy 3 zwycięskie prace oraz 6 wyróżniliśmy.
1.🥇 miejsce: Aleksandra Zielińska
2.🥈 miejsce: Weronika Szeszko
3.🥉 miejsce: Bartosz Mówiński
Wyróżnieni i wyróżnione: Alex Trawiński, Pola Domagała, Natalia Freitag, Hanna Brunat, Jakub Brunat, Nikola Junkiewicz.

Na poziomie liceum otrzymaliśmy zbyt mało prac i podjęliśmy decyzję o przyznaniu jedynie wyróżnień.

Zwycięskie oraz najciekawsze prace uczniów już niebawem znajdą się na wystawie pocztówek.

Pragniemy podziękować Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku za udzielone wsparcie w postaci wspaniałych nagród oraz promocję działań Koła Przyjaciół Małej Ojczyzny. Wszystkim nagrodzonym dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnych konkursów historycznych!

Organizatorzy, Krzysztof Murawski i Maciej Klamrowski

Przejdź do galerii  Niepodleglosciowa pocztowka

[#2740]  dh, 25.11.2021 09:33 
   [SP 9] Ogólnoszkolny, Rodzinny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych
[#2739]  jk, 24.11.2021 11:09 
   [SP 9] Czy jest w Tobie dusza wolontariusza?

W dniu 18 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w szkoleniu I stopnia wolontariatu. Szkolenie prowadziła p. Justyna Knaak z Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Kandydaci na wolontariuszy pracowali w grupach, tworzyli plakaty o tej tematyce. Podczas warsztatów rozmawiano na temat organizacji akcji charytatywnych z czym wiąże się np. organizacja kiermaszu, wystawy. Czas poświęcony na szkolenie zaowocował nabyciem nowych znajomości, zwiększył poczucie wspólnoty oraz podniósł umiejętności interpersonalne.

Magdalena Maj Julia Cnota
Przejdź do galerii  Czy jest w Tobie dusza wolontariusza?

Teresa Brunath

[#2738]  jk, 24.11.2021 11:02 
   [SP 9] NIEPODLEGŁA

W dniu 10 listopada obchodziliśmy Dzień Niepodległości . W naszej szkole uczniowie pojawili się w strojach biało-czerwonych z kotylionami. Najlepiej wypadły w tej akcji klasy V B i VI A. Samorząd Uczniowski zorganizował kilka atrakcji historyczno-patriotycznych. Na długich przerwach w sali 145 odbywała się projekcja filmu dokumentalnego ,, Niepodległość”. Można było zrobić swoje zdjęcie w ,,Ramie Pamięci”. Z tej okazji skorzystali nie tylko uczniowie ale i nauczyciele. Jedna z uczestniczek przedsięwzięcia ,, Rama Pamięci” grała rolę Józefa Piłsudskiego dzięki czemu akcja przyciągnęła wielu uczniów. Uczniowie jednej z klas czwartych rozdawali biało-czerwone kokardki do przypięcia, aby każdy mógł okazać szacunek do barw narodowych. Mamy nadzieję, ze uczniowie zrozumieli i zapamiętają ważność historyczno-patriotyczną tego Święta dla wszystkich Polaków dużych i małych. Dziękujemy za udział w obchodach tej rocznicy

Samorząd Uczniowski

Przejdź do galerii  NIEPODLEGŁA

Teresa Brunath

[#2737]  jk, 24.11.2021 10:17 
   [SP 9] Zajęcia promujące ekologiczny tryb życia

W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej klasach 6c, 7b i 8e zostały przeprowadzone zajęcia promujące ekologiczny tryb życia. Porozmawialiśmy o tym co to jest globalne ocieplenie, czym jest nagroda Earthshot, oraz jaki w tym udział ma Książe William oraz David Attenborough. Na koniec zastanowiliśmy się co my możemy zrobić dla Ziemi i wykonaliśmy piękne plakaty w grupach. Ta lekcja z pewnością będzie miała wpływ na wzmocnienie świadomości młodych ludzi w ich udziale w zmienianiu świata na lepsze.

Beata Ziarko

[#2736]  jk, 24.11.2021 09:36 
   [SP 9] Wyniki Szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej

Wyniki Szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej online:

kl.1-3 SP

1 miejsce: Zuzanna Trzebiatowska kl.2b

kl.4-5 SP

1 miejsce: Olivia Wójcik kl.4c

2 miejsce: Julia Rojek kl.5a

wyróżnienie: Filip Filipiak kl.5a

Serdecznie gratulujemy! Dyplomy i nagrody zostaną przekazane osobiście przez p.Ewę Szmidt.

E.Szmidt J.Skałbania M.Klamrowski

[#2734]  jk, 24.11.2021 09:31 
   [SP 9] Lektura w pudełku

Spotkanie z lekturą w cale nie musi być nudne. O tym przekonali się uczniowie klasy 2 e w czasie omawiania ''Niesamowitych przygòd dziesięciu skarpetek'' Justyny Bednarek. Zadanie polegało na umieszczeniu w ozdobionych pudełkach ''skarbów'', które ściśle wiążą się z treścią lektury. Uczniowie poradzili sobie doskonale. Powstały piękne, kreatywne pudełka, przedmioty zrobione samodzielnie, własnoręcznie wykonane skarpety - bohaterki lektury. Celem takiej lekcji było wyzwolenie kreatywności dzieci oraz dbałość o mowę polską i poprawne wysławianie się. Sposób na lekturę okazał się dla dzieci wspaniałą przygodą. Wywołał podziw i wiele uśmiechów na twarzach o czym świadczą załączone zdjęcia. Taka propozycja omawiania lektury pojawiła się w klasie po raz pierwszy, ale na pewno nie po raz ostatni.

Przejdź do galerii  Lektury

Ewa Kaczmarska-Kosyk

[#2731]  im, 22.11.2021 20:32 
   [SP 9] W krainie książek - Cała Polska Czyta Dzieciom

W dniu 25 listopada klasy I-III będą świętowały Dzień Pluszowego Misia. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom uczniowie klasy IIe i IIIa zaprezentowali przedstawienie o pluszowym misiu, pt. „W krainie książek”. Zachęcamy do odwiedzenia biblioteki szkolnej i wypożyczenie książek o misiach, które zostały pokazane podczas naszego spotkania. Mamy nadzieję, że w czwartek wszystkie pluszowe misie opuszczą swoje zaciszne pokoiki i przybędą wraz z uczniami do szkoły. W klasach zrobi się kolorowo i wesoło, a pluszowe maskotki będą towarzyszyć dzieciom w czasie przerw i lekcji. Ogłoszony został konkurs plastyczny na pracę o misiu przeznaczony dla uczniów z klas I-III.

Iwona Maćkowiak, Ewa Kaczmarska-Kosyk

[#2730]  im, 21.11.2021 13:02 

20 gru 2021 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 2.593.037  
stat4u
0,3007813