ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2021 / 2022
 
   [SP 9] Ogólnoszkolny, Rodzinny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych
[#2739]  jk, 24.11.2021 11:09 
   [SP 9] Czy jest w Tobie dusza wolontariusza?

W dniu 18 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w szkoleniu I stopnia wolontariatu. Szkolenie prowadziła p. Justyna Knaak z Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Kandydaci na wolontariuszy pracowali w grupach, tworzyli plakaty o tej tematyce. Podczas warsztatów rozmawiano na temat organizacji akcji charytatywnych z czym wiąże się np. organizacja kiermaszu, wystawy. Czas poświęcony na szkolenie zaowocował nabyciem nowych znajomości, zwiększył poczucie wspólnoty oraz podniósł umiejętności interpersonalne.

Magdalena Maj Julia Cnota
Przejdź do galerii  Czy jest w Tobie dusza wolontariusza?

Teresa Brunath

[#2738]  jk, 24.11.2021 11:02 
   [SP 9] NIEPODLEGŁA

W dniu 10 listopada obchodziliśmy Dzień Niepodległości . W naszej szkole uczniowie pojawili się w strojach biało-czerwonych z kotylionami. Najlepiej wypadły w tej akcji klasy V B i VI A. Samorząd Uczniowski zorganizował kilka atrakcji historyczno-patriotycznych. Na długich przerwach w sali 145 odbywała się projekcja filmu dokumentalnego ,, Niepodległość”. Można było zrobić swoje zdjęcie w ,,Ramie Pamięci”. Z tej okazji skorzystali nie tylko uczniowie ale i nauczyciele. Jedna z uczestniczek przedsięwzięcia ,, Rama Pamięci” grała rolę Józefa Piłsudskiego dzięki czemu akcja przyciągnęła wielu uczniów. Uczniowie jednej z klas czwartych rozdawali biało-czerwone kokardki do przypięcia, aby każdy mógł okazać szacunek do barw narodowych. Mamy nadzieję, ze uczniowie zrozumieli i zapamiętają ważność historyczno-patriotyczną tego Święta dla wszystkich Polaków dużych i małych. Dziękujemy za udział w obchodach tej rocznicy

Samorząd Uczniowski

Przejdź do galerii  NIEPODLEGŁA

Teresa Brunath

[#2737]  jk, 24.11.2021 10:17 
   [SP 9] Zajęcia promujące ekologiczny tryb życia

W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej klasach 6c, 7b i 8e zostały przeprowadzone zajęcia promujące ekologiczny tryb życia. Porozmawialiśmy o tym co to jest globalne ocieplenie, czym jest nagroda Earthshot, oraz jaki w tym udział ma Książe William oraz David Attenborough. Na koniec zastanowiliśmy się co my możemy zrobić dla Ziemi i wykonaliśmy piękne plakaty w grupach. Ta lekcja z pewnością będzie miała wpływ na wzmocnienie świadomości młodych ludzi w ich udziale w zmienianiu świata na lepsze.

Beata Ziarko

[#2736]  jk, 24.11.2021 09:36 
   [SP 9] Wyniki Szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej

Wyniki Szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej online:

kl.1-3 SP

1 miejsce: Zuzanna Trzebiatowska kl.2b

kl.4-5 SP

1 miejsce: Olivia Wójcik kl.4c

2 miejsce: Julia Rojek kl.5a

wyróżnienie: Filip Filipiak kl.5a

Serdecznie gratulujemy! Dyplomy i nagrody zostaną przekazane osobiście przez p.Ewę Szmidt.

E.Szmidt J.Skałbania M.Klamrowski

[#2734]  jk, 24.11.2021 09:31 
   [SP 9] Lektura w pudełku

Spotkanie z lekturą w cale nie musi być nudne. O tym przekonali się uczniowie klasy 2 e w czasie omawiania ''Niesamowitych przygòd dziesięciu skarpetek'' Justyny Bednarek. Zadanie polegało na umieszczeniu w ozdobionych pudełkach ''skarbów'', które ściśle wiążą się z treścią lektury. Uczniowie poradzili sobie doskonale. Powstały piękne, kreatywne pudełka, przedmioty zrobione samodzielnie, własnoręcznie wykonane skarpety - bohaterki lektury. Celem takiej lekcji było wyzwolenie kreatywności dzieci oraz dbałość o mowę polską i poprawne wysławianie się. Sposób na lekturę okazał się dla dzieci wspaniałą przygodą. Wywołał podziw i wiele uśmiechów na twarzach o czym świadczą załączone zdjęcia. Taka propozycja omawiania lektury pojawiła się w klasie po raz pierwszy, ale na pewno nie po raz ostatni.

Przejdź do galerii  Lektury

Ewa Kaczmarska-Kosyk

[#2731]  im, 22.11.2021 20:32 
   [SP 9] W krainie książek - Cała Polska Czyta Dzieciom

W dniu 25 listopada klasy I-III będą świętowały Dzień Pluszowego Misia. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom uczniowie klasy IIe i IIIa zaprezentowali przedstawienie o pluszowym misiu, pt. „W krainie książek”. Zachęcamy do odwiedzenia biblioteki szkolnej i wypożyczenie książek o misiach, które zostały pokazane podczas naszego spotkania. Mamy nadzieję, że w czwartek wszystkie pluszowe misie opuszczą swoje zaciszne pokoiki i przybędą wraz z uczniami do szkoły. W klasach zrobi się kolorowo i wesoło, a pluszowe maskotki będą towarzyszyć dzieciom w czasie przerw i lekcji. Ogłoszony został konkurs plastyczny na pracę o misiu przeznaczony dla uczniów z klas I-III.

Iwona Maćkowiak, Ewa Kaczmarska-Kosyk

[#2730]  im, 21.11.2021 13:02 
   [SP 9] Konkurs plastyczny „Mój przyjaciel pies”

Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, a 25 października obchodzimy „Dzień Kundelka”. Tego dnia został ogłoszony szkolny konkurs plastyczny „Mój przyjaciel pies”, który przeprowadzono wśród uczniów klas I – III. Motywem przewodnim prac plastycznych był czworonożny przyjaciel towarzyszący dzieciom każdego dnia. Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na potrzeby zwierząt, poznanie zasad opieki nad psami i bezpiecznego zachowania się w obecności psów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i gratulujemy pięknych prac plastycznych. Pamiętajmy, by okazywać dobro zwierzętom przez cały rok.


Iwona Maćkowiak, Elżbieta Idziak

[#2729]  im, 21.11.2021 13:01 
   [SP 9] Bez Przedawnienia

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości odbyła się uroczysta Gala Podsumowująca I Edycję Międzyregionalnego Projektu Edukacyjnego "Bez Przedawnienia - Prawda i Pamięć o Piaśnicy i Obławie Augustowskiej".

Naszą szkołę reprezentował Pan Krzysztof Murawski - nauczyciel historii i opiekun merytoryczny prac konkursowych, wraz z Jakubem Brunatem - laureatem konkursu filmowego, Wiktorią Smyl - zdobywczynią II miejsca w konkursie literackim i Natalie Wrzeszcz.

Gala rozpoczęła się od oficjalnych wystąpień władz samorządowych województwa pomorskiego oraz reprezentantów różnych środowisk patriotycznych. Następnie, wszyscy zgromadzeni wysłuchali koncertu wokalno-instrumentalnego pt. Chopin "... impresje". Po przerwie kawowej nastąpiło podsumowanie działań realizowanych w ramach projektu i wręczenie nagród, dyplomów oraz wyróżnień Laureatom i Uczestnikom Konkursów: literackiego, fotograficznego i filmowego "O czym szumią drzewa i mówią kamienia".

Jednym z ważniejszych punktów programu spotkania było oddanie hołdu bestialsko zamordowanym ofiarom Zbrodni Pomorskiej i Obławy Augustowskiej w ramach akcji #SzkołaPamięta.

Dziękujemy Kuratorium Oświaty w Gdańsku oraz pozostałym organizatorom za podjęcie się tak ważnego dla historii Pomorza tematu oraz za wspaniałe nagrody dla uczestników konkursu.

Krzysztof Murawski

Przejdź do galerii  Bez Przedawnienia

[#2724]  dh, 20.11.2021 08:45 
   [II LO] Akcja #SzkołaPamięta

Tegoroczni maturzyści na zajęciach z historii i społeczeństwa zapoznawali się z życiem, działalnością oraz twórczością profesora Gerarda Labudy – historyka pracującego na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, który jak mawiał o sobie „ja nie jestem Kaszubą z Poznania, a Kaszubą w Poznaniu”. Profesor Gerard Labuda urodził się w naszym powiecie wejherowskim (w Luzinie). Po ukończeniu szkoły podstawowej w rodzinnej miejscowości uczęszczał do gimnazjum klasycznego w Wejherowie. Lekcja odbyła się w ramach w ramach akcji #SzkołaPamięta organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Uczniowie w trakcie lekcji mieli okazję pracować m.in. z kopią świadectwa Pana Profesora z wejherowskiego gimnazjum oraz innymi źródłami historycznymi wyszukując w nich najważniejszych informacji o mediewiście.

Maciej Klamrowski

[#2722]  jk, 19.11.2021 08:53 

20 gru 2021 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 2.590.182  
stat4u
0,3046875