ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2021 / 2022
 
   [SP 9] Wyniki Szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej

Wyniki Szkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej online:

kl.1-3 SP

1 miejsce: Zuzanna Trzebiatowska kl.2b

kl.4-5 SP

1 miejsce: Olivia Wójcik kl.4c

2 miejsce: Julia Rojek kl.5a

wyróżnienie: Filip Filipiak kl.5a

Serdecznie gratulujemy! Dyplomy i nagrody zostaną przekazane osobiście przez p.Ewę Szmidt.

E.Szmidt J.Skałbania M.Klamrowski

[#2734]  jk, 24.11.2021 09:31 
   [SP 9] Lektura w pudełku

Spotkanie z lekturą w cale nie musi być nudne. O tym przekonali się uczniowie klasy 2 e w czasie omawiania ''Niesamowitych przygòd dziesięciu skarpetek'' Justyny Bednarek. Zadanie polegało na umieszczeniu w ozdobionych pudełkach ''skarbów'', które ściśle wiążą się z treścią lektury. Uczniowie poradzili sobie doskonale. Powstały piękne, kreatywne pudełka, przedmioty zrobione samodzielnie, własnoręcznie wykonane skarpety - bohaterki lektury. Celem takiej lekcji było wyzwolenie kreatywności dzieci oraz dbałość o mowę polską i poprawne wysławianie się. Sposób na lekturę okazał się dla dzieci wspaniałą przygodą. Wywołał podziw i wiele uśmiechów na twarzach o czym świadczą załączone zdjęcia. Taka propozycja omawiania lektury pojawiła się w klasie po raz pierwszy, ale na pewno nie po raz ostatni.

Przejdź do galerii  Lektury

Ewa Kaczmarska-Kosyk

[#2731]  im, 22.11.2021 20:32 
   [SP 9] W krainie książek - Cała Polska Czyta Dzieciom

W dniu 25 listopada klasy I-III będą świętowały Dzień Pluszowego Misia. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom uczniowie klasy IIe i IIIa zaprezentowali przedstawienie o pluszowym misiu, pt. „W krainie książek”. Zachęcamy do odwiedzenia biblioteki szkolnej i wypożyczenie książek o misiach, które zostały pokazane podczas naszego spotkania. Mamy nadzieję, że w czwartek wszystkie pluszowe misie opuszczą swoje zaciszne pokoiki i przybędą wraz z uczniami do szkoły. W klasach zrobi się kolorowo i wesoło, a pluszowe maskotki będą towarzyszyć dzieciom w czasie przerw i lekcji. Ogłoszony został konkurs plastyczny na pracę o misiu przeznaczony dla uczniów z klas I-III.

Iwona Maćkowiak, Ewa Kaczmarska-Kosyk

[#2730]  im, 21.11.2021 13:02 
   [SP 9] Konkurs plastyczny „Mój przyjaciel pies”

Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt, a 25 października obchodzimy „Dzień Kundelka”. Tego dnia został ogłoszony szkolny konkurs plastyczny „Mój przyjaciel pies”, który przeprowadzono wśród uczniów klas I – III. Motywem przewodnim prac plastycznych był czworonożny przyjaciel towarzyszący dzieciom każdego dnia. Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na potrzeby zwierząt, poznanie zasad opieki nad psami i bezpiecznego zachowania się w obecności psów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i gratulujemy pięknych prac plastycznych. Pamiętajmy, by okazywać dobro zwierzętom przez cały rok.


Iwona Maćkowiak, Elżbieta Idziak

[#2729]  im, 21.11.2021 13:01 
   [SP 9] Bez Przedawnienia

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości odbyła się uroczysta Gala Podsumowująca I Edycję Międzyregionalnego Projektu Edukacyjnego "Bez Przedawnienia - Prawda i Pamięć o Piaśnicy i Obławie Augustowskiej".

Naszą szkołę reprezentował Pan Krzysztof Murawski - nauczyciel historii i opiekun merytoryczny prac konkursowych, wraz z Jakubem Brunatem - laureatem konkursu filmowego, Wiktorią Smyl - zdobywczynią II miejsca w konkursie literackim i Natalie Wrzeszcz.

Gala rozpoczęła się od oficjalnych wystąpień władz samorządowych województwa pomorskiego oraz reprezentantów różnych środowisk patriotycznych. Następnie, wszyscy zgromadzeni wysłuchali koncertu wokalno-instrumentalnego pt. Chopin "... impresje". Po przerwie kawowej nastąpiło podsumowanie działań realizowanych w ramach projektu i wręczenie nagród, dyplomów oraz wyróżnień Laureatom i Uczestnikom Konkursów: literackiego, fotograficznego i filmowego "O czym szumią drzewa i mówią kamienia".

Jednym z ważniejszych punktów programu spotkania było oddanie hołdu bestialsko zamordowanym ofiarom Zbrodni Pomorskiej i Obławy Augustowskiej w ramach akcji #SzkołaPamięta.

Dziękujemy Kuratorium Oświaty w Gdańsku oraz pozostałym organizatorom za podjęcie się tak ważnego dla historii Pomorza tematu oraz za wspaniałe nagrody dla uczestników konkursu.

Krzysztof Murawski

Przejdź do galerii  Bez Przedawnienia

[#2724]  dh, 20.11.2021 08:45 
   [II LO] Akcja #SzkołaPamięta

Tegoroczni maturzyści na zajęciach z historii i społeczeństwa zapoznawali się z życiem, działalnością oraz twórczością profesora Gerarda Labudy – historyka pracującego na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, który jak mawiał o sobie „ja nie jestem Kaszubą z Poznania, a Kaszubą w Poznaniu”. Profesor Gerard Labuda urodził się w naszym powiecie wejherowskim (w Luzinie). Po ukończeniu szkoły podstawowej w rodzinnej miejscowości uczęszczał do gimnazjum klasycznego w Wejherowie. Lekcja odbyła się w ramach w ramach akcji #SzkołaPamięta organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Uczniowie w trakcie lekcji mieli okazję pracować m.in. z kopią świadectwa Pana Profesora z wejherowskiego gimnazjum oraz innymi źródłami historycznymi wyszukując w nich najważniejszych informacji o mediewiście.

Maciej Klamrowski

[#2722]  jk, 19.11.2021 08:53 
   [SP 9] Dzień Łamańców Językowych

Z okazji Tygodnia Edukacji Globalnej w klasach 4d i 4e na lekcji języka angielskiego mieliśmy okazję obchodzić Dzień Łamańców Językowych. Z tej okazji poznaliśmy genezę tego dnia, wsłuchiwaliśmy się w wymowę tongue twisterów zaczerpniętą z amerykańskiej telewizji śniadaniowej, a także zorganizowaliśmy klasowe zawody w wypowiadaniu łamańców na czas. Każdy z nas wyszedł z tej lekcji z nowym zasobem słownictwa oraz umiejętnościami fonetycznymi, które z pewnością przydadzą się w kolejnych latach nauki języka obcego.

Przejdź do galerii  Dzień Łamańców Językowych

Beata Ziarko

Małgorzata Hebel

[#2721]  jk, 19.11.2021 08:47 
   [SP 9] Tydzień Edukacji Globalnej

W dniach 15-19 listopada obchodziliśmy Tydzień Edukacji Globalnej. W ramach przewidzianych wydarzeń uczniowie i uczennice mieli możliwość zapoznania się z podstawami edukacji globalnej, w tym z 17 Celami Zrównoważonego Rozwoju przyjętymi przez wszystkie państwa członkowskie ONZ (m.in.: wyeliminowanie biedy i ubóstwa, dobra jakość edukacji, równość płci czy działania na rzecz klimatu). Uczniowie niektórych klas brali również udział w interaktywnym Festiwalu Centrum Edukacji Obywatelskiej, a także serii webinarów, dostrzegając i analizując kulturowe współzależności i projektując rozwiązania globalnych problemów. Społeczność szkolna czynnie zaangażowała się także w organizację trzydniowego kiermaszu rozmaitych wypieków, z którego środki zostały przekazane na realizację celów statutowych Polskiej Akcji Humanitarnej. Nie bez znaczenia okazały się przekazane nauczycielom naszej szkoły materiały metodyczne z zakresu wyzwań stojących przed współczesnym światem, dzięki którym wszyscy mogliśmy udoskonalić swój codzienny warsztat pracy i podnieść kompetencje XXI wieku. Całość działań miała miejsce w ramach realizowanej w naszej szkole innowacji pedagogicznej „Od problemu do rozwiązania. Edukacja globalna i krytyczne myślenie na lekcjach języka polskiego” autorstwa nauczyciela języka polskiego, pana Aleksandra Wandtke. Innowacji towarzyszy wsparcie merytoryczne Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Przejdź do galerii  Tydzień Edukacji Globalnej

Aleksander Wandtke

[#2747]  jk, 19.11.2021 08:28 
   [SP 9] 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada

Narodowe Święto Niepodległości


W środę 10 listopada 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku ze względu na pandemię uroczystość była skromna. Jednak mamy nadzieję, że zostanie w pamięci uczniów. W tym dniu dzieci z klas I-III przyszły do szkoły w strojach galowych lub ubrane w barwach narodowych z przypiętymi kotylionami. W grupach, na holu szkolnym, odśpiewaliśmy hymn narodowy. Oczywiście zachowując bezpieczne odległości między klasami. Uczniowie wykonali ciekawe prace plastyczne pt. „SYMBOLE NARODOWE”.

Przejdź do galerii  11 listopada

J. Rafalska, A. Rogowska, G. Theis

[#2720]  im, 18.11.2021 20:24 
   [SP 9] SO THIS IS CHRISTMAS

Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie

piosenki świątecznej w języku angielskim

dla klas 1- 3 oraz 4-8 Szkoły Podstawowej

SO THIS IS CHRISTMAS


Konkurs odbędzie się 13 grudnia o 8.50 w czytelni.

Uczestnicy przygotowują 1 piosenkę w języku angielskim wraz z podkładem muzycznym.

(może by na pendrivie lub z Internetu)

Dopuszczalne są występy solo lub duety.

Chętni zgłaszają swój udział swojemu nauczycielowi z języka angielskiego wraz z tytułem piosenki do 6 grudnia.

Czekają nagrody i dyplomy w dwóch kategoriach klas 1-3 oraz 4-8

 

Grażyna Kossakowska, Anna Dumańska

[#2719]  im, 18.11.2021 19:13 

20 gru 2021 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 2.560.457  
stat4u
0,3125