Aktualności - rok szkolny 2021 / 2022
 
   [SP 9] Pamiętamy o zmarłych

W dniu 29 października uczniowie klasy IIIa wybrali się na cmentarz, aby w ciszy i zadumie, posłuchać opowieści wychowawcy na temat przeszłości naszej Ojczyzny, zapalić lampki przed tablicą nagrobkową, upamiętniającą poległych żołnierzy. Była to bardzo ważna lekcja wychowania obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci.

Iwona Maćkowiak

[#2725]  im, 01.11.2021 12:57 
   [SP 9] Pomagamy!

W dniu 31.10.21 wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w kweście na Cmentarzu Komunalnym w Rumi. Uczniowie zbierali datki na rzecz Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni. Do akcji zgłosiło się wielu naszych uczniów, którzy z wielki sercem zbierali datki do puszek. Z relacji wolontariuszy wynikało, ze zainteresowanie zbiórką było bardzo duże. Darczyńcy chwalili inicjatywę i zaangażowanie uczniów, którzy byli dumni słysząc takie komentarze.

Przejdź do galerii  Pomagamy!

Teresa Brunath

Benigna Matusiak

[#2712]  jk, 30.10.2021 12:22 
   [SP 9] Konkurs

Uczniowie klasy VIa A wzięli udział w konkursie "Unia Europejska to my" .PEJSKA Celem konkursu było pogłębienie wśród uczniów wiedzy nt. Unii Europejskiej, kształtowanie ich tożsamości narodowej. Uświadamianie znaczenia Unii Europejskiej jako organizacji pozapaństwowej . Zadaniem konkursowym było odnalezienie w najbliższej okolicy tablic informacyjnych, co zostało dofinansowane przez Unie Europejską a następnie zrobienie z nich fotorelacji to potwierdzających.

Teresa Brunath

[#2702]  jk, 27.10.2021 12:28 
   [SP 9] Wycieczka do ZOO

Dnia 20 października 2021 r. uczniowie klasy I a i II a pojechali na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku. Celem wyjazdu było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w Afryce, zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w zoo oraz kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania w miejscach publicznych i przyjemne spędzenie czasu. Uczniowie mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki, a także dowiedzieć się wiele ciekawostek od pracownika ogrodu zoologicznego na ich temat. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wyjazd okazał się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród Zoologiczny jest nie tylko uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, ale też skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.

Przejdź do galerii  ZOO

Jolanta Rafalska

[#2701]  im, 25.10.2021 20:18 
   [SP 9] Pola Nadziei

Mały Samorząd Szkolny włączył się w październiku 2021 r. w inaugurację 10-tej edycji Pól Nadziei na Pomorzu, akcja polega na symbolicznym zasadzeniu cebulek żonkili. Kwiaty te stanowią jeden z najbardziej charakterystycznych atrybutów Pól Nadziei. W wydarzenie to zaangażowani są między innymi wolontariusze z Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” oraz Stowarzyszenie Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio. W naszym ogródku szkolnym, panowie konserwatorzy przygotowali miejsce, gdzie uczniowie klas młodszych i starszych, mogli zasadzić cebulki żonkili. Mamy nadzieję, że zakwitną na wiosenny finał.

Przejdź do galerii  Zonkil

opiekunowie MSU- G.Theis, J.Rafalska

[#2700]  im, 25.10.2021 20:15 
   [II LO] Europejski Tydzień Kodowania

 

Przejdź do galerii  Europejski Tydzień Kodowania2

 

Przejdź do galerii  Europejski Tydzień Kodowania

 

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów w 2020 r., kiedy to zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu! Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. CodeWeek to świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Ideę przedsięwzięcia przybliżyła na dzisiejszych zajęciach pani Agnieszka Kwolek, nauczycielka informatyki i matematyki w naszym liceum. Europejski Tydzień Kodowania przypada w tym roku 9 - 24 października. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas pierwszych.

na podstawie https://www.gov.pl/web/koduj/codeweek

A. Młodzikowska - Zachar

[#2699]  am, 20.10.2021 15:19 
   [II LO] Integracja klas pierwszych

 

Integracja klas pierwszych

 

Przejdź do galerii  integracja3

 

Przejdź do galerii  integracja2

 

Przejdź do galerii  integracja3

 

 

  15 października, uczniowie klas pierwszych przyjęci zostali w poczet społeczności szkolnej w plenerze. Integracja i otrzęsiny odbyły się w tzw. Piekiełku w Rumi, w którym czekało mnóstwo zadań i atrakcji, przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Były łamigłówki logiczne, gry sprawnościowe oraz przeprawa przez rzekę. Wszyscy mogli posilić się kiełbaskami z ogniska. Na szczęście pogoda dopisała. 

 

  

 

[#2698]  am, 20.10.2021 14:54 
   [SP 9] Erasmusdays

W dniu 16 października w naszej szkole odbył się Erasmusdays. Celem spotkania była popularyzacja projektu ze środków Unii Europejskiej Programu Erasmus+. Nasz projekt nosił tytuł -Teaching in the Digital age” W tym dniu po korytarzach przechadzały się piękne dziewczyny w zwiewnych sukienkach co nawiązywało do strojów hiszpańskich. Na godzinie wychowawczej uczniowie klasy VIA zapoznali się z historia i kulturą Hiszpanii. Poznali twórczość największych hiszpańskich malarzy do których należeli : Pablo Picassa, Antonio Gaudi i Salvador Dali. Przed klasą pojawiła się stolik prezentujący kulturę Hiszpanii. W tle płynęła muzyka Alvaro Solera. Erasmusdays zakończył się wieczorkiem w wydaniu hiszpańskim.

Przejdź do galerii  Erasmusdays

Teresa Brunath

[#2697]  jk, 19.10.2021 11:21 
   [SP 9] Lekcja kulturowa w 4d

W klasie 4d na lekcji języka angielskiego rozmawialiśmy o różnych krajach, językach i alfabetach , którymi posługują się ludzie. W związku z tym podzieliliśmy się na grupy, każdej z grup został przydzielony kraj, a uczniowie przygotowywali prezentację na temat języka, alfabetu i elementów charakterystycznych dla danego obszaru. Niektórzy pokusili się nawet, by nauczyć się kilku zdań w danym języku. To była niezapomniana lekcja kulturowa.

Beata Ziarko

[#2696]  jk, 18.10.2021 09:18 
   [SP 9] 8e Lekcja

Na jednej z ostatnich lekcji języka angielskiego poznaliśmy autorkę Agathę Christie i jedną z jej najbardziej słynnych powieści "Morderstwo w Orient Expressie". Dowiedzieliśmy się kim bym był Hercules Poirot i jakie były motywy bohaterów książki. To była bardzo inspirująca lekcja.

Beata Ziarko

[#2695]  jk, 18.10.2021 09:16 

11 paĹş 2021 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 2.406.476  
stat4u
0,4580002