Aktualności - rok szkolny 2021 / 2022
 
   [SP 9] Zajęcia plastyczne w klasie IIIa
[#2684]  im, 06.10.2021 17:23 
   [SP 9] Dzień Czwartaka

Pierwszego pażdziernika 2021 uczniowie klas czwartych mieli swoje święto: "Dzień Czwartaka". Tym razem dzień ten przebiegał pod hasłem "Poznaj Polskę" W przepięknej scenerii leśnej, w ramach integracji klas czwartych Samorząd Uczniowski zorganizował różne konkurencje przedmiotowe, sportowe i ekologiczne . Uczniowie mogli pochwalić się swoją wiedzą o Polsce, jej zabytkach ,sprawdzić sie z wiedzy z zakresu ekologii. Przedstawiciele SU przygotowali rebusy i karty pracy dotyczące ochrony środowiska naturalnego. Czwartoklasiści musieli też wykazać się umiejętnościami sportowymi, takimi jak biegi w workach skoki na odległość. W konkurencjach brali też udział wychowawcy , którzy z wielkim poświęceniem walczyli o punkty dla swoich klas. Każdy uczeń musiał przejść ,,chrzest bojowy”: przejście na lnie przez Zagórska Strugę. Przy ognisku, w miłej atmosferze nastąpiło uroczyste ślubowanie czwartoklasistów. Od tej chwili stali się prawdziwymi członkami naszej szkolnej społeczności.

Przejdź do galerii  Dzień Czwartaka

Teresa Brunath

[#2683]  jk, 06.10.2021 10:28 
   [SP 9] 14.10 Dzień Wolny
Dyrekcja ZSO w Rumi ogłasza, że dzień 14 października (czwartek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.
[#2681]  dh, 06.10.2021 06:47 
   [II LO] Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków

na lekcjach języka niemieckiego

 

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Jest to okazja aby poznać podstawowe słowa i zwroty w wielu językach. Uczniowie wykonali quizy, dzięki którym powtórzyli stolice i  flagi krajów europejskich oraz dowiedzieli się, jakie języki są językami urzędowymi krajów europejskich. 

                                                                                                                                                                               nauczyciele

                                                                                                                                                                   języka niemieckiego

 

[#2680]  am, 05.10.2021 09:12 
   [II LO] Gry i lapbooki

                                                    Gry i lapbooki

                                      na lekcjach języka niemieckiego

Uczniowie klas trzecich wykonali lapbooki, na których, w kolorowych kieszonkach, zamieścili informacje na temat czasu przeszłego Perfekt. Ponadto wykonali gry edukacyjne, które pomagają utrwalić zasady dotyczące budowy i użycia czasu Perfekt, jak również nieregularne czasowniki.

                                                                                                                                                  Marta Bartoszewska

                                                                                                                                                                                                                           Patrycja Jasińska

                                                                                                                                                                                                      

Przejdź do galerii  j. niem. 2

 

[#2679]  am, 05.10.2021 09:03 
   [SP 9] Europejski Dzień Języków Obcych

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych, który obchodzimy 26 września, klasy III wykonały piękne plakaty o kilku państwach Europy. Dzieci pracowały w grupach i dowiedziały się ciekawych rzeczy m. in. o Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii, czy Francji 😊 . Ponadto uczniowie przenieśli się w podróż do Anglii z podróżnikiem Gaudio i wirtualnie zwiedzili najważniejsze zabytki Londynu 😊 .

Przejdź do galerii  Języki

Grażyna Kossakowska

[#2678]  im, 04.10.2021 19:29 
   [SP 9] Dzień Muzyki

1 października świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Muzyki oraz Dzień Polskiej Muzyki. Obchodom towarzyszyły konkursy i słodkie niespodzianki. Niech muzyka będzie dla wszystkich źródłem radości i inspiracji do wszelkich działań!

Z muzycznymi pozdrowieniami- nauczyciele muzyki: pani Ewa i pan Jan

[#2694]  jk, 01.10.2021 09:12 
   [SP 9] Narodowe czytanie w klasach I - III

Nasza szkoła od lat bierze udział w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Miesiąc wrzesień jest miesiącem Narodowego Czytania. Lekturą tegorocznej edycji Narodowego Czytania dla klas I-III w naszej szkole jest opowieść patriotyczna Wioletty Piaseckiej, pt. „Faustynka”. Uczniowie klasy II e i III a rozpoczęli tegoroczną edycję od czytania fragmentów przepięknej historii o Faustynce, która chciała pojechać do Polski i uczyć języka polskiego, choć groziła za to surowa kara, bo Polski od dawna nie było na mapach świata.

Zaproponowaliśmy także uczniom czytanie książek Grzegorza Kasdepke „Detektyw Pozytywka” oraz „Bon czy ton- savoir vivre dla dzieci”. Wiemy, że czytanie książek to nie tylko świetna zabawa i sposób na poszerzenie swojej wiedzy. Czytanie uczy myślenia, pobudza wyobraźnię, rozwija umiejętność wysławiania się i wyrabia cierpliwość. Wisława Szymborska powiedziała kiedyś, że „czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Zapraszamy uczniów klas I-III do krainy książek.

Ewa Kaczmarska-Kosyk

Iwona Maćkowiak

[#2677]  im, 27.09.2021 19:38 
   [SP 9] Akcja „Jak dzieci dbają o zdrowie”

W dniach od 16 września do 22 września 2021 r. uczniowie klas I – III brali udział w akcji „Jak dzieci dbają o zdrowie”. Mimo, że za oknami chłodno i ponuro, to u nas było barwnie i wesoło. Każdy dzień był inny, każdy przebiegał w innym kolorze, z innym bohaterem dnia. I tak: czwartek był to dzień żółty, a bohaterami dnia była gruszka i banan. Piątek był dniem zielonym , a bohaterami : ogórek i winogrona. Poniedziałek – dzień czerwony , a bohaterowie: jabłko i pomidor. Wtorek był dniem pomarańczowym, a bohaterami zostali : marchewka i mandarynka. Ponadto uczniowie z klasy 3c zapoznawali swoich rówieśników, jaki wpływ na zdrowie ma spożywanie warzyw i owoców. Środa była dniem kolorowym podsumowującym akcję. Jej bohaterami były wszystkie owoce i warzywa. Uczniowie z klas 2a, 2b i 2c zaprezentowali rówieśnikom z klas I-III inscenizację pt. „Doktor Zdrówko i Witaminki”. Na zakończenie akcji każdy uczeń z klas I-III otrzymał specjalnie przygotowaną gazetkę „Kolorowa 9”, w której była: kolorowanka, zagadki, rysowanie jabłka po śladzie oraz przepisy potraw owocowo-warzywnych. Przez cały tydzień powstawały kolorowe plakaty, kukiełki z owoców i warzyw, zdrowe surówki, sałatki i szaszłyki owocowe. Odbywały się zabawy i gry dydaktyczne oparte na wiadomościach dzieci o warzywach i owocach. Przez cały czas trwania akcji było zdrowo, kolorowo i bardzo wesoło. Dziękujemy rodzicom, nauczycielom i dzieciom za zaangażowanie w organizację tego przedsięwzięcia.

Przejdź do galerii  Dbam o zdrowie

Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego

J. Rafalska, G. Theis oraz W. Peck-Stypułkowska

[#2676]  im, 27.09.2021 19:27 
   [SP 9] “LIT IS FUN!” LEARNING ENGLISH THROUGH LITERATURE

W roku szkolnym 2021/22 grupy pierwsze klas 7a, 8c i 8e realizują projekt edukacyjny „LIT IS FUN!”, którego głównym celem jest nauka języka angielskiego poprzez czytanie anglojęzycznych tekstów literackich oraz zapoznanie się z dziełami literatury i ich autorami. W piątek 17 września 2021 roku odbyły się pierwsze zajęcia projektu, podczas których uczniowie czytali fragment książki podróżniczej Billa Brysona „Down Under”, znanej w Polsce pod tytułem „Śniadanie z kangurami. Australijskie przygody”. Styl pisania amerykańskiego pisarza jest niezwykle lekki, humorystyczny, bardzo subiektywny, choć uwzględniający fakty z zakresu historii, geografii czy biologii. W trakcie zajęć młodzież obejrzała także inspirujący wywiad z pisarzem na temat jego podróży.

Alicja Januszewska, nauczycielka języka angielskiego i autorka projektu

[#2675]  jk, 27.09.2021 08:27 

11 paĹş 2021 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 2.370.334  
stat4u
0,1992188