ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2020 / 2021
 
   [II LO] Lista kandydatów przyjętych do II Liceum Ogólnokształcącego w Rumi

 

 

Lista  kandydatów przyjętych

do II Liceum Ogólnokształcącego w Rumi

 

 

 

 

Klasa I A psychologiczno - pedagogiczna

 

 

Lp.

Nazwisko i imię ucznia

1

Bajkowska Justyna Marta

2

Białek Julia

3

Biniek Amelia Elżbieta

4

Bonk Julia

5

Ceynowa Filip Dominik

6

Czapp Nikola Zofia

7

Dawidowska Alicja

8

Dyktyńska Vanessa

9

Filipkowska Iga

10

Górzny Jakub

11

Grala Kinga Janina

12

Jankiewicz Sara

13

Jaworska Joanna Katrzyna

14

Kaniasta Nikola Wiktoria

15

Kotłowska Natalia Magdalena

16

Kubacka Julia Kaja

17

Marczyńska Ilona Natalia

18

Mikietyńska Julia Monika

19

Milczewska Alicja

20

Nadolska Karolina Magdalena

21

Nather Beniamin

22

Nowak Olivia Maria

23

Pacyna Martyna

24

Prokop Julia

25

Sierant Lilianna

26

Strzelecka Paula Halina

27

Szczepaniak Martyna Faustyna

28

Szymański Franciszek Józef

29

Wawrzyńska Arletta Karolina

 


Klasa I B sportowo – obronna

 

 

Lp.

Nazwisko i imię ucznia

1

Bełdycka Amelia Anna

2

Biliński Szymon Michał

3

Grabowska Olimpia

4

Jachimski Remigiusz Aleksander

5

Kalitowska Alicja

6

Kaszubowska Kornelia Julia

7

Klauza Karol

8

Kreft Adrian Patryk

9

Krzepota Jakub Zygmunt

10

Machowska Wiktoria Kinga

11

Młynarczykowski Przemysław Tomasz

12

Oskar Wawrzyniak

13

Osławska Klaudia Magdalena

14

Paluch Szymon Paweł

15

Puchalska Justyna Zuzanna

16

Smolińska Kaja Agnieszka

17

Szkudlarek Stanisław Iwo

18

Szulc Dawid

19

Wiśniewski Adam Jan

 


Klasa I C prawno – administracyjna

 

 

Lp.

Nazwisko i imię ucznia

1

Adam Lara

2

Billot Julianna

3

Czyżewska Weronika

4

Figura Bartosz

5

Fotek Alicja Hanna

6

Hebel Jakub

7

Kustusz Zuzanna

8

Labuda Patryk

9

Liss Jan Aleksander

10

Luckynin Danylo

11

Markowska Zofia

12

Mocarska Natalia

13

Nakoneczna Marta Magdalena

14

Perzyńska Nicola Alicja

15

Pudlik Tycjan

16

Repka Zbigniew

17

Suchecki Wojciech Tomasz

18

Trepczyk Kamila Jagoda

19

Wodzińska Anna Teresa

20

Zalewski Robert

 

[#2654]  am, 31.07.2021 13:19 
   [II LO] Lista kandydatów zakwalifikowanych do klas pierwszych II Liceum Ogólnokształcącego w Rumi

Lista  kandydatów zakwalifikowanych do klas I

II Liceum Ogólnokształcącego w Rumi

rok szkolny 2021/2022

 

Lp.

Nazwisko i imię kandydata

1

Bajkowska Justyna Marta

2

Barbarewicz Milena Amelia

3

Bełdycka Amelia Anna

4

Białek Julia

5

Billot Julianna

6

Biniek Alicja Stanisława

7

Biniek Amelia Elżbieta

8

Bonk Julia

9

Borowska Julianna

10

Browarczyk-Bogdziewicz Telimena

11

Ceynowa Filip Dominik

12

Ciesielska Paulina Krystyna

13

Czapp Nikola Zofia

14

Dawidowska Alicja

15

Filipkowska Iga

16

Fotek Alicja Hanna

17

Górzny Jakub

18

Grabowska Olimpia

19

Grala Kinga Janina

20

Guzińska Magdalena Anna

21

Hebel Dalia Paulina

22

Henning Kacper Dominik

23

Ilkiewicz Franciszek

24

Iwasiuta Wojciech

25

Jachimski Remigiusz Aleksander

26

Jankiewicz Sara

27

Jaworska Joanna Katrzyna

28

Kalitowska Alicja

29

Klauza Karol

30

Kotłowska Natalia Magdalena

31

Kotłowski Krzysztof Artur

32

Kowalska Julia

33

Krasnodebska Natalia

34

Krzepota Jakub Zygmunt

35

Kubacka Julia Kaja

36

Kubiaczyk Iga Maria

37

Kuś Anna Oliwia

38

Lamparska Maja Izabela

39

Lara Adam

40

Laskowska Klaudia Elżbieta

41

Liss Jan Aleksander

42

Łochowska Patrycja Adrianna

43

Machowska Wiktoria Kinga

44

Madej Emilia Anna

45

Marczyńska Ilona Natalia

46

Maziarz Szymon

47

Mikietyńska Julia Monika

48

Milczewska Alicja

49

Mocarska Natalia

50

Nadolska Karolina Magdalena

51

Nakoneczna Marta Magdalena

52

Nather Beniamin

53

Niedźwiedż Natalia

54

Nowak Olivia Maria

55

Osławska Klaudia Magdalena

56

Pacyna Martyna

57

Panuś Agnieszka Beata

58

Pelech Patrycja

59

Perzyńska Nicola Alicja

60

Piastowska Natalia Małgorzata

61

Prokop Julia

62

Schneidrowska Zuzanna Joanna

63

Sierant Lilianna

64

Sosonowska Nina

65

Strzelecka Paula Halina

66

Szczepaniak Martyna Faustyna

67

Szechalewicz Małgorzata Wiktoria

68

Szkudlarek Stanisław Iwo

69

Szulc Dawid

70

Szymański Franciszek Józef

71

Ślusarczyk Malwina

72

Trepczyk Kamila Jagoda

73

Warzywoda Szymon Aleksander

74

Wasążnik Natalia

75

Wodzińska Anna Teresa



Lista rezerwowa

 

 

Lp.

Nazwisko i imię

1

Bobrucka Paulina Marta

2

Dargacz Dominik Bartłomiej

3

Dyktyńska Vanessa

4

Iwasiuta Wojciech

5

Luckynin Danylo

6

Macholl Nicola

7

Palacz David Alan

8

Smolińska Kaja Agnieszka

9

Świątkowski Przemysław Daniel

10

Żygo Oliwia Regina

 

 

 

 

Warunkiem przyjęcia do szkoły jest potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia i przedłożenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły oraz oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego do godz. 1500 dnia 30 lipca 2021 r.

 

Jednocześnie informuję, że najniższa liczba punktów kandydata zakwalifikowanego to 56,85.

 

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych do szkoły z podziałem na klasy nastąpi 02 sierpnia 2021 r. do godz. 14.00.

 

 

Dokumenty niezbędne do przyjęcia ucznia do II Liceum Ogólnokształcącego w Rumi:

 

  • wniosek
  •  oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej
  •  zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty
  • karta zdrowia
  •  kopia aktu urodzenia
  •  2 zdjęcia legitymacyjne

 

·       dla uczniów klasy sportowo – obronnej – zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do zwiększonej liczby godzin wychowania fizycznego

 

Brakujące dokumenty proszę dostarczyć przed rozpoczęciem roku szkolnego. 

KOMISKJA REKRUTACYJNA

[#2653]  am, 21.07.2021 22:17 
   [SP 9] Uroczyste obchody Dnia Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej w Gibach

Jesteśmy niezwykle zaszczyceni, że Jakub Brunat z klasy 7d uczestniczył w uroczystych obchodach Dnia Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej, zorganizowanym jak co roku w Gibach.

Wyjazd dzieci i ich rodziców na uroczystości oraz na wycieczkę edukacyjną był nagrodą dla laureatów konkursów I edycji Międzyregionalnego Patriotycznego Projektu Edukacyjnego „Bez Przedawnienia - Prawda i Pamięć o Piaśnicy i Obławie Augustowskiej”, którego autorem i realizatorem jest Pomorski Kurator Oświaty Małgorzata Bielang. Przypomnijmy, że w Konkursie Filmowym „O tym szumią drzewa i mówią kamienie” I nagrodę zdobył Jakub Brunat.

Podczas wizyty w dniach 10-12 lipca Jakub zwiedził gotycki zamek biskupów warmińskich oraz tężnie w Lidzbarku Warmińskim, Wilczy Szaniec, gdzie w latach 1941–1944 była kwatera główna Adolfa Hitlera i Naczelnego Dowództwa Sił Zbrojnych, Klasztor Kamedułów w Wigrach, podziwiał uroki augustowskich jezior płynąc statkiem z Augustowa do Studzienicznej, gdzie duże wrażenie wywarło na nim Sanktuarium Maryjne. Niecodzienne przeżycie stanowiło również pokonanie Śluzy Przewięź – szóstej śluzy na Kanale Augustowskim pomiędzy jeziorami Studzienicznym i Białym.

Krzysztof Murawski

Przejdź do galerii  Dzień Obławy Augustowskiej
[#2652]  dh, 20.07.2021 12:44 
   [SP 9] Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty

Wychowawcy klas VIII wydają zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty swoim wychowankom w piątek 9 lipca 2021r wg następującego porządku:

Klasa VIIIA 8:00

Klasa VIIIB 8:20

Klasa VIIIC 8:40

Klasa VIIID 9:00

Klasa VIIIE 9:30

Zaświadczenia należy wydać przy wejściu od strony segmentu sportowego.

[#2651]  jk, 07.07.2021 12:02 
   [SP 9] Film na temat szczepień
Na prośbę Pomorskiego Kuratora Oświaty udostępniamy Państwu film na temat szczepień dzieci i młodzieży z udziałem dr hab. n. med. Joanny Renke, specjalisty pediatrii i immunologii klinicznej, przygotowany przez Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku.
 

 

https://www.youtube.com/watch?v=ucq9gBxmRl8

 

 

 
[#2650]  jk, 03.07.2021 17:36 
   [II LO] Odbiór świadectw maturalnych

Wyniki egzaminu maturalnego

maj 2021 r.

 

  • Odbiór świadectw dojrzałości, aneksów i zaświadczeń o wynikach egzaminu maturalnego odbędzie się przy głównym wejściu do budynku szkoły 05 lipca 2021 r. w godzinach 08.00 – 14.00. Oczekując na wydanie świadectwa należy bezwzględnie przestrzegać reżimu sanitarnego, zachować minimum 1,5 metrowy odstęp,  zakryć maseczką usta i nos, zdezynfekować ręce, ewentualnie włożyć jednorazowe rękawiczki. Jednocześnie zwraca się uwagę na obowiązek posiadania dowodu osobistego i własnego długopisu. Po odbiór świadectwa może zgłosić się  jedynie osoba zdrowa, bez objawów choroby, nieprzebywająca na kwarantannie  ani w izolacji.
  • W szczególnych przypadkach świadectwa można odbierać w dniu 06 lipca 2021 roku w godzinach od 9.00 do 12.00 lub po uprzednim umówieniu telefonicznym.
  • Przypomina się o możliwości sprawdzenia wyników egzaminu maturalnego na stronie SIOEO ZIU: https://wyniki.edu.pl.
  • Logowanie do systemu odbywa się za pomocą loginu i hasła, które absolwenci otrzymali w szkole. Wyniki będą dostępne w systemie informatycznym 05 lipca br.

  • Absolwent ma prawo wglądu do sprawdzonej i ocenionej pracy egzaminacyjnej, w miejscu i czasie wskazanym przez dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku, w ciągu 6 miesięcy od dnia wydania świadectwa dojrzałości, aneksu i zaświadczenia o wynikach egzaminu maturalnego. Wniosek o wgląd do pracy egzaminacyjnej składa się do dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku osobiście przez absolwenta, osobę występującą w jego imieniu lub przesłany drogą elektroniczną, faksem czy pocztą tradycyjną (załącznik 25a do uzyskania w szkole lub na stronie OKE w zakładce „Egzaminy”).
  • Absolwent, który nie zdał egzaminu maturalnego wyłącznie z jednego przedmiotu obowiązkowego, uzyskał prawo przystąpienia do egzaminu poprawkowego (odbędzie się 24 sierpnia o godz. 9.00 w szkole).  W terminie 6 dni roboczych od dnia ogłoszenia wyników egzaminu maturalnego (nie później niż do 12 lipca 2021 r.) jest zobowiązany złożyć w szkole pisemne oświadczenie o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w terminie poprawkowym (załącznik 7 dostępny w szkole lub na stronie internetowej OKE w Gdańsku). 
[#2649]  am, 02.07.2021 15:03 
   [II LO] Film nt. szczepień
Na prośbę Pomorskiego Kuratora Oświaty udostępniamy Państwu film na temat szczepień dzieci i młodzieży z udziałem dr hab. n. med. Joanny Renke, specjalisty pediatrii i immunologii klinicznej, przygotowany przez Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku.
 

 

https://www.youtube.com/watch?v=ucq9gBxmRl8

 

 

 
[#2648]  am, 02.07.2021 14:49 
   [SP 9] Nabór do klasy sportowej

Szanowni Państwo.

Mimo obecnych trudności z dostępem do edukacji w "klasycznej" formie, mamy nadzieję na szybki powrót do nauczania stacjonarnego i nie zamierzamy rezygnować z projektu klas sportowych . Wydaje się, że teraz jeszcze bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, istnieje potrzeba aktywności fizycznej.
Dlatego uważamy, że tworząc klasę sportową damy szansę dzieciom na wszechstronny rozwój umysłowy i fizyczny.

W Szkole Podstawowej Nr 9 w Rumi od wielu lat z dużymi sukcesami realizowany był program klas sportowych o profilach piłka nożna oraz piłka siatkowa. Dzieci i młodzież skupiona w tych klasach osiągała wysokie lokaty w rywalizacji szkół, na wszystkich jej poziomach, a pod względem nauki, klasy sportowe nie ustępowały klasie matematycznej.
W roku szkolnym 2021/2022 planujemy kontynuować nasz program i utworzyć klasę sportową ukierunkowaną na piłkę siatkową i piłkę nożną.


Czego możemy się spodziewać?

  • klasa liczy do 24 osób;
  • zajęcia sportowe odbywają się bez podziału na grupy;
  • rozszerzony program wychowania fizycznego obejmuje 10 godzin tygodniowo, z czego 4 godziny to podstawa programowa (realizacja programu jak w klasach ogólnych), natomiast 6 godzin przeznaczamy na dyscypliny kierunkowe;
  • w klasie zajęcia wychowania fizycznego prowadzić będą nauczyciele z aktualnymi licencjami związków sportowych;
  • zajęcia prowadzone będą na obiektach szkoły;
  • zapewniamy ciągłość szkolenia w zakresie dyscyplin kierunkowych również po ukończeniu szkoły podstawowej - współpraca z klubami sportowymi na terenie Rumi: Akademia Piłki Siatkowej Rumia oraz Miejski Klub Sportowy ORKAN Rumia;
  • zapewniamy udział w rywalizacji na poziomie wojewódzkim i ogólnopolskim oraz w rozgrywkach organizowanych przez Polskie Związki Sportowe.

Co daje Nam takie rozwiązanie?

  • umożliwiamy naszym pociechom realizowanie ich pasji pod okiem doświadczonych trenerów;
  • dbamy o harmonijny rozwój fizyczny naszego dziecka;
  • uczymy dzieci dyscypliny i wytrwałości w dążeniu do celu;
  • dajemy dzieciom podstawy wiedzy o prawidłowym żywieniu, dbałości o higienę, podstawach treningu oraz odpowiedzialności za własny rozwój;
  • dzieci nabywają umiejętności prospołecznych, uczą się współpracy w grupie;
  • wdrażamy dzieci do Świata Sportu poprzez uczestnictwo w rywalizacji sportowej;
  • kreujemy postawę kibica w oparciu o ideę fair play.


Jeśli macie Państwo jakiekolwiek wątpliwości, prosimy o kontakt z trenerami:

Ziemowit Bernatowicz - trener piłka nożna tel. 608070304 e-mail: ziemekb@interia.pl
Robert Sawicki - trener piłka siatkowa tel. 602593562 e-mail: robert77sawicki@gmail.com


Szanowni Państwo.
Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani sportowym rozwojem waszego dziecka, prosimy o kontakt. Informacje od Państwa pozwolą nam określić właściwy kierunek działania i potwierdzić, że pomysł i realizacja naszego planu spełnia Państwa oczekiwania.


Ze sportowym pozdrowieniem.

Nauczyciele wychowania fizycznego
Ziemowit Bernatowicz
Robert Sawicki
Daniel Hadam

[#2587]  dh, 30.06.2021 10:59 
   [SP 9] Muzyczna pocztówka ze świetlicy

Dziękujemy za ten wspólny rok szkolny, za radość, uśmiech każdego dnia!

Życzymy Wam drogie dzieci bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły!

Z dedykacją - muzyczna pocztówka!

Wesołych i bezpiecznych wakacji życzą
Nauczyciele świetlicy

[#2647]  dh, 29.06.2021 17:15 
   [SP 9] Wyniki Konkursów „O tym szumią drzewa i mówią kamienie”

Z przyjemnością informujemy, że Jakub Brunat z klasy 7d zajął I miejsce, a Wiktoria Smyl z klasy 7e II miejsce w Konkursie „O tym szumią drzewa i mówią kamienie”.

Konkurs był częścią I etapu Międzyregionalnego Patriotycznego Projektu Edukacyjnego „Bez Przedawnienia – Prawda i Pamięć o Piaśnicy i Obławie Augustowskiej” – konkursu – organizowanego przez Pomorskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Podlaskim Kuratorem Oświaty pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewody Pomorskiego, Wojewody Podlaskiego, Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego.

W trzech konkursach: literackim, fotograficznym i filmowych wzięło udział 84 uczestników w województw pomorskiego i podlaskiego. Opiekunem merytorycznym, naukowym oraz mentorem obu prac był nauczyciel historii Pan Krzysztof Murawski. Na jego ręce składamy ogromne gratulacje i podziękowania.

Gratulujemy Laureatom i Wyróżnionym!

Krzysztof Murawski

[#2646]  dh, 29.06.2021 17:08 

18 lut 2020 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 2.315.270  
stat4u
1,857422