ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2020 / 2021
 
   [SP 9] Światowy Dzień Liczby Pi

Dnia 14 marca obchodzony jest Światowy Dzień Liczby Pi. Klasy 5B, 6A i 6F uczciły ten dzień szukając słów, które mają w sobie PI. Wykazały się przy tym kreatywnością i włożyły w to wiele pracy. Niektórzy wymyślili nawet zdania, w których liczba liter słów odpowiadała cyfrom rozwinięcia dziesiętnego liczby pi. Oto prace uczniów.

Dorota Kalinowska

[#2572]  im, 23.03.2021 20:12 
   [II LO] Zbrodnia katyńska. Historia, polityka, konteksty kultury

Centralne Muzeum Jeńców Wojennych, jak co roku włącza się w upamiętnienie losu polskich obywateli, w tym jeńców wojennych, przetrzymywanych w latach II wojny światowej na terenie ZSRR oraz zamordowanych tam wiosną 1940 r., w ramach Zbrodni Katyńskiej.

W ramach obchodów, tych zapadających w pamięć okropnych wydarzeń, klasy 2d i 2e uczestniczyły w warsztatach online "Zbrodnia katyńska. Historia, polityka, konteksty kultury", zorganizowanych przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych. Celem warsztatów było ukazanie sytuacji polskich jeńców wojennych w niewoli radzieckiej. Uczestniczki i uczestnicy zajęć mieli okazję bardziej wnikliwie, głównie ze strony politycznej, przyjrzeć się mordowi dokonanemu na polskich żołnierzach wiosną 1940 r..

Krzysztof Murawski

[#2574]  dh, 22.03.2021 21:18 
   [SP 9] Tylko w marzeniach człowiek jest naprawdę wolny

Centralne Muzeum Jeńców Wojennych, jak co roku włącza się w upamiętnienie losu polskich obywateli, w tym jeńców wojennych, przetrzymywanych w latach II wojny światowej na terenie ZSRR oraz zamordowanych tam wiosną 1940 r., w ramach Zbrodni Katyńskiej.

W ramach obchodów, tych zapadających w pamięć okropnych wydarzeń, klasa 7d uczestniczyła w warsztatach online na temat pojęcia wolności "Tylko w marzeniach człowiek jest naprawdę wolny", zorganizowanych przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych. Celem warsztatów było ukazanie prawdy nie tylko o sytuacji ludzi zniewolonych fizycznie (jeńcy wojenni), ale też o kondycji niemal każdego człowieka – ograniczanego normami nakładanymi przez społeczeństwo, kulturę, czy własne ciało. Uczestnicząca w nich młodzież. W trakcie zajęć, uczestniczące w zajęciach dzieci - poznały kontekst historyczny, sytuację oraz stan emocjonalny żołnierzy przetrzymywanych w obozach jenieckich podczas II wojny światowej. Mam nadzieję, że pomogło to im w dostrzeżeniu podobieństw i różnic między marzeniami dzisiejszych nastolatków a marzeniami – często niewiele od nich starszych – polskich jeńców w niemieckiej i radzieckiej niewoli.

Krzysztof Murawski

[#2573]  dh, 22.03.2021 21:07 
   [SP 9] Ukryte Dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?

Projekt "Ukryte Dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?”

W dzieciństwie miałem wiele pomysłów na to kim właściwie chciałbym zostać. Jednym z nich był zawód archeologa. Podekscytowany filmami o Indianie Jonesie i grami z serii Tomb Raider marzyłem o wielkich przygodach. Nie miałem tak naprawdę pojęcia jak wygląda praca archeologa. W głowie były tylko dalekie podróże i poszukiwania zaginionego skarbu. W rzeczywistości praca archeologa to praca naukowa, nie ma filmowych przygód ani uciekania przed ożywionymi mumiami.

Dzięki uczestnictwu w projekcie edukacyjnym "Ukryte Dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?” miałem możliwość ukazania uczennicom i uczniom klas 4a i 4d, że mimo braku hollywoodzkich wrażeń, zawód archeologa może być niesamowitą przygodą na całe życie.
Dzieci w ramach zajęć poznali warsztat i metody pracy archeologa. Mieli także okazję samemu spróbować swoich sił jako badacze przeszłości. Mierzyli, ważyli, opisywali, sporządzali dokumentację własnych znalezisk lub ciekawych przedmiotów.

Krzysztof Murawski

[#2576]  dh, 18.03.2021 21:51 
   [SP 9] GŁOSOWANIE !!!

Głosowanie

Nagroda Publiczności Mini Gdynia Open 2021

Uczennica naszej szkoły Amelia Dziewit z klasy 5A walczy o Nagrodę Publiczności w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Mini Gdynia Open 2021.
Wejdź w poniższy link i zagłosuj. Każdego dnia można oddać jeden głos. Głosowanie potrwa do 15 marca do godz.12.00.

KLIKNIJ BY ZAGŁOSOWAĆ

Link do strony - https://gdyniaopen.pl/glosowanie-nagroda-publicznosci-mini-gdynia-2021/

opiekun: Ewa Szmidt

[#2571]  dh, 13.03.2021 09:57 
   [SP 9] Życzenia od klasy 5C
Klasa 5C przesyła życzneia z okazji Dnia Kobiet
[#2568]  dh, 08.03.2021 23:46 
   [II LO] Procedury sanitarne obowiązujące na egzaminie

 

PROCEDURA BEZPIECZEŃSTWA DOTYCZĄCA ZAPOBIEGANIA I PRZECIWDZIAŁANIA W ROZPRZESTRZENIANIU SIĘ COVID-19 WŚRÓD UCZNIÓW W CZASIE EGZAMINU MATURALNEGO (w tym próbnego)

1.      Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.

2.      Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla, kalkulatora itd. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.

3.      Osoby, które przystępują do dwóch egzaminów jednego dnia, mogą w czasie przerwy opuścić budynek szkoły albo oczekiwać na terenie szkoły na rozpoczęcie kolejnego egzaminu danego dnia, jeżeli zapewniona jest odpowiednia przestrzeń.

4.      Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:

a)      podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie,

b)      wychodzi do toalety,

c)      kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.

5.     Zdający nie dotykają dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a także przestrzegają higieny kaszlu i kichania; podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką.

6.  Zdający zachowują odpowiedni dystans od innych zdających po zakończonym egzaminie; nie gromadzą się przed szkołą; wymieniają doświadczenia z egzaminu za pomocą mediów społecznościowych, komunikatorów, telefonicznie,  

 

Komunikat opracowany na podstawie wytycznych GIS, MEiN i CKE

Anna Młodzikowska - Zachar

 

[#2566]  am, 02.03.2021 08:21 
   [II LO] Matury próbne

MATURZYŚCI

 

Centralna Komisja Egzaminacyjna informuje, że próbne egzaminy maturalne odbędą się w dniach od 3 do 16 marca br.  z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego

 

 

 

TERMINARZ

 

Data

Arkusze zamieszczone na stronie internetowej ok. godz. 9:00

Arkusze zamieszczone na stronie internetowej ok. godz. 14:00

3 marca (środa)

 - język polski (poziom podstawowy PP)

 - język łaciński i kultura antyczna (poziom rozszerzony PR)

 - język mniejszości narodowych (PP)

4 marca (czwartek)

 - matematyka (PP)

 - filozofia (PR)

 - historia muzyki (PR)

5 marca (piątek)

 - język angielski (PP)

 - historia sztuki (PR)

 - język kaszubski (PR)

8 marca (poniedziałek)

 - język angielski (PR i DJ – dwujęzyczny)

 - języki francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski (PP)

9 marca (wtorek)

 - język polski (PR)

 

 - języki francuski, rosyjski, włoski (PR i DJ)

10 marca (środa)

 - matematyka (PR)

 - języki hiszpański i niemiecki (PR i DJ)

11 marca (czwartek)

 - biologia (PR)

 - informatyka (PR)

12 marca (piątek)

 - chemia (PR)

 - wiedza o społeczeństwie (PR)

15 marca (poniedziałek)

 - historia (PR)

 - fizyka (PR)

16 marca (wtorek)

 - geografia (PR)

 - język mniejszości narodowych (PR)

 

 Komunikat opracowany na podstawie informacji CKE

 

Anna Młodzikowska – Zachar

[#2565]  am, 01.03.2021 09:05 
   [SP 9] Szkoła Myślenia Pozytywnego
[#2564]  al, 01.03.2021 08:38 
   [SP 9] Rumia oczami dzieci - prace dzieci z Oddziałów Wychowania Przedszkolnego
[#2563]  al, 26.02.2021 12:24 

18 lut 2020 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 2.226.149  
stat4u
0,265625