ARCHIWUM aktualności - rok szkolny 2019 / 2020
 
   [SP 9] [II LO] Animacja - odpady BIO
Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” realizuje działania informacyjne dot. segregacji odpadów, w tym obowiązku wydzielania z odpadów zmieszanych odpadów kuchennych (bioodpadów). W ramach prowadzonych działań zrealizowano film instruktażowy dot. prawidłowej segregacji odpadów zielonych oraz kuchennych. Film ten dostępny jest tu - Animacja - odpady BIO
[#2300]  jk, 30.03.2020 22:30 
   [SP 9] Eksperyment "ŻYWE ZAPAŁKI”

Jest to jeden z bardziej zaskakujących dla dzieci eksperymentów. Pozornie kilka zapałek, postrzeganych jako martwa materia, mogą zacząć się ruszać!

Do wykonania eksperymentu potrzebujemy:

• 5 zapałek

• kilku kropel wody

• zakraplacza/łyżki

Zapałki łamiemy w pół tak, aby ich nie rozerwać. Układamy zapałki w taki sposób, by jedna obok drugiej, tworzyły ,,krzyż pięcioramienny” (pomocny będzie filmik, do którego link znajduje się poniżej). W środek figury za pomocą łyżki, aplikujemy kilka kropel wody i obserwujemy co się dzieje. Zapałki zaczną się ruszać oraz stworzą figurę, która swoim kształtem będzie przypominała gwiazdę. Zapałki zaczęły się poruszać za sprawą ciśnienia turgorowego.

Drewno posiada komórki roślinne, które zgniatamy podczas ich łamania. Woda wypełnia te zgniecione komórki i wywiera na nie ciśnienie, co powoduje zmianę kształtu zapałki. Dobrej zabawy! :)

Link do filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=C_XGprcMlzI

Małgorzata Hajdel (nauczyciel świetlicy szkolnej)

[#2299]  jk, 30.03.2020 19:52 
   [SP 9] [II LO] Pomoc psychologa i pedagoga

Szanowni Państwo Rodzice, Opiekunowie i Uczniowie.

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w kraju rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. wydłużono ograniczenie funkcjonowania szkoły. Zajęcia dydaktyczne, opiekuńcze i wychowawcze w szkołach zostają zawieszone do Świąt Wielkanocnych, szkoła pozostaje zamknięta.

W szkole nadal świadczona jest pomoc psychologa i pedagoga. W celu uzyskania porady lub wsparcia prosimy o kontakt przez e-dziennik lub wysłanie informacji na szkolny e-mail.

Psycholog szkolny: Joanna Cylke, Joanna Żurawska, Agnieszka Wilkanowska - Szczęsny

Pedagog szkolny: Anna Szyba, Karina Hoła

W sprawach pilnych prosimy o telefoniczny kontakt z sekretariatem szkoły. Postaramy się odpowiedzieć na Państwa i Uczniów potrzeby.

Zachęcamy do śledzenia strony Facebookowej szkoły. Na bieżąco zamieszczamy tam porady i wskazówki, które może pomogą przetrwać nam ten trudny czas.

Przypominamy również o ogólnopolskim telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży 116111, który czynny jest 7 dni w tygodniu przez całą dobę.

[#2298]  jk, 30.03.2020 19:49 
   [SP 9] Arkusze do egzaminu próbnego dla ósmoklasisty – język polski

Szanowni Uczniowie klas ósmych!

Centralna Komisja Egzaminacyjna wraz z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi opracowały materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty. Dzisiaj dzień pierwszy, w trakcie którego możecie spróbować swoich sił i sprawdzić wiedzę z języka polskiego. Życzymy powodzenia!

        

https://www.gov.pl/web/edukacja/arkusze-do-egzaminu-probnego-dla-osmoklasisty--jezyk-polski    

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

                                                  Agnieszka Ługiewicz        

 

[#2296]  al, 30.03.2020 12:12 
   [II LO] Komunikat Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Rumi przy ul. Pomorskiej 3

Komunikat Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Rumi przy ul. Pomorskiej 3

Szanowni Państwo

Pragniemy poinformować, że choć w ograniczonej formie, Poradnia w dalszym ciągu pracuje. Oferujemy konsultacje zdalne, poradnictwo, superwizję koleżeńską oraz wsparcie psychologiczne za pośrednictwem zdalnych metod komunikacyjnych. 

Jeśli szkolni specjaliści - pedagodzy, psycholodzy, logopedzi, terapeuci - zatrudnieni w placówce chcieliby wykorzystać ten czas na spokojną rozmowę, dłuższe konsultacje z pracownikami Poradni, to serdecznie zapraszamy do kontaktu. Będzie okazja do spokojnej rozmowy bez presji czasu, dzwonków i natłoku zadań.

Jeśli pracownicy placówki odczuwają potrzebę emocjonalnego wsparcia w stresującym czasie - nasi psychologowie są gotowi do udzielenia takiego wsparcia.

Można umawiać się na spotkanie kontaktując się z sekretariatem Poradni (tel. 58 671-09-56) lub pisząc e-maila na adres poradniajanowo@wp.pl.

Z serdecznymi pozdrowieniami i wyrazami szacunku

Aleksandra Mierska

Dyrektor PPP Rumia

  

[#2295]  am, 30.03.2020 09:23 
   [SP 9] Komunikat Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rumi przy ulicy Pomorskiej 3

Szanowni Państwo

 

Pragniemy poinformować, że choć w ograniczonej formie, Poradnia w dalszym ciągu pracuje. Oferujemy konsultacje zdalne, poradnictwo, superwizję koleżeńską oraz wsparcie psychologiczne za pośrednictwem zdalnych metod komunikacyjnych.

Jeśli szkolni specjaliści – psycholodzy, pedagodzy, logopedzi, terapeuci, itp. – zatrudnieni w placówce chcieliby wykorzystać ten czas na spokojną rozmowę, dłuższe konsultacje z pracownikami Poradni, to serdecznie zapraszamy do kontaktu. Będzie okazja do spokojnej rozmowy bez presji czasu, dzwonków i natłoku zadań.

Jeśli pracownicy placówki odczuwają potrzebę skorzystania ze wsparcia emocjonalnego w stresującym czasie – nasi psychologowie są gotowi do udzielania takiego wsparcia.

Można umawiać się na spotkanie kontaktując się z sekretariatem Poradni (tel. 58 671-09-56), lub pisząc e-maila na adres poradniajanowo@wp.pl.

 

 

Z serdecznymi pozdrowieniami i wyrazami szacunku

Aleksandra Mierska

Dyrektor PPP Rumia

[#2294]  al, 30.03.2020 03:03 
   [II LO] Informacje i materiały dotyczące próbnego egzaminu maturalnego

Szczegółowe informacje o próbnym egzaminie maturalnym dostępne są na stronach internetowych CKE - Informacje o egzaminie maturalnym oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele mogą z tych stron nieodpłatnie pobrać:

[#2293]  jk, 27.03.2020 19:34 
   [SP 9] Informacje i materiały dotyczące próbnego egzaminu ósmoklasisty

Szczegółowe informacje o próbnym egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE - Informacje o egzaminie ósmoklasisty oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele mogą z tych stron nieodpłatnie pobrać:

  • informatory o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów - informatory
  • arkusze egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w 2019 r. - arkusze
  • osiem zestawów zadań, zawierających wskazówki oraz szczegółowe wyjaśnienia rozwiązań zadań i przykładowe realizacje odpowiedzi w zadaniach otwartych - zadania powtórkowe
  • materiały dodatkowe, w tym filmy o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów - filmy.
[#2292]  jk, 27.03.2020 19:05 
   [II LO] Uczniowie

 

Uczniowie

Serwis gov.pl/zdalnelekcje

Między innymi serwisami, na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje znajdziecie lekcje dla uczniów zgodnie z podstawą programową, które mogą wykorzystywać nauczyciele podczas zdalnego nauczania.

Platforma do zdalnej nauki

E-podreczniki, to bezpłatne, stworzone przez MEN narzędzie edukacyjne, które oferuje nauczycielom i uczniom gotowe materiały dydaktyczne. Platforma umożliwia współtworzenie nowych treści oraz testów sprawdzających. Materiały są dostępne z różnych urządzeń: komputer, laptop, smartfon, tablet. Na platformie uczniowie mają dostęp do e-podręczników i e- materiałów, a także filmów.

Maturzyści

Na stronie CKE znajdziecie zbiory zadań do powtarzania materiału ze wszystkich przedmiotów, ze wskazówkami i rozwiązaniami. Dostępne są też filmy o części ustnej egzaminu z języka polskiego o językowych błędach, jakie maturzyści popełniają, chemii czy biologii na różne tematy.

Wykorzystano materiały opracowane przez Serwis RP gov.pl

www.gov.pl/zdalnelekcje

 

Anna Młodzikowska - Zachar

[#2291]  am, 26.03.2020 11:16 
   [II LO] Lektury

Uczniowie

Przerwa w funkcjonowaniu szkoły powinna zachęcić Was do przeczytania ulubionej książki, zaległej lektury. Odpowiednio wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w szkole. Uzupełnij swoje wiadomości i rozwijaj umiejętności. Skorzystaj z darmowej platformy e-podreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela. Zachęcamy do oglądania ekranizacji lektur w telewizji i Internecie. Linki przydatne dla uczniów:

https://lektury.gov.pl/

https://wolnelektury.pl/

 Małgorzata Farion

Anna Młodzikowska - Zachar

 

[#2290]  am, 26.03.2020 10:36 

18 lut 2020 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved 1.833.815  
stat4u
0,25