Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   XX Finał Krajowy Kinder+ Sport w mini siatkówce dziewcząt i chłopców

1248 zawodników z 288 zespołów z całego kraju, wśród nich drużyna dziewcząt z SP 9 w Rumi, w dniach od 3 do 6 czerwca 2014 r. wzięło udział w XX Finale Krajowym o Puchar Kinder + Sport. W ciągu trzech dni zmagań sportowych przy 35 stopniowym upale rozegrano 1608 spotkań. Otwarcie zawodów odbyło się bardzo uroczyście, odegrano hymn narodowy, drużyny zaprezentowały swoje okrzyki bojowe. Na widzów czekała też niespodzianka - występ dwóch spadochroniarzy, którzy wylądowali na hipodromie w Drzonkowie przy dźwiękach melodii „ Mission Impossible” dzierżąc symbole turnieju - piłkę siatkową i flagę Kinder + Sport.
Jak co roku na Wielkim Finale zagościli do niedawna jeszcze czynni siatkarze, dziś trenerzy, gwiazdy światowej i Polskiej siatkówki – ambasador programu Kinder + Sport Sebastian Świderski oraz rekordzista pod względem ilości występów w reprezentacji kraju – Piotr Gruszka.

Dziewczęta z Rumi szły w turnieju jak burza wygrywając swoje 4 rundy, pozostawiły za sobą 40 zespołów i w półfinale trafiły do tak zwanej” grupy śmierci” z późniejszym mistrzem (Tychy) i wicemistrzem (Szczecin) kraju. Te dwa przegrane mecze mimo wygranej z Krakowem zadecydowały o tym, że nasze dziewczęta zajęły bardzo dobre 6 miejsce (na 48 drużyn)najlepsze z występów naszego miasta. Turniej był bardzo wyczerpujący fizycznie, dziewczęta walczyły dzielnie do końca, mimo kontuzji, których doznały w trakcie rozgrywek. Kto wie, być może te zawody otworzą drogę do seniorskiej kariery dziewczynkom z rumskiej dziewiątki. Pod czujnym okiem trenera pani Anny Brodackiej od kilku lat zdobywają medale Mistrzostw Województwa czy turniejów ogólnopolskich. Aby być członkiem drużyny trzeba również dobrze się uczyć, 3 z dziewcząt zakończyło niedawno rok szkolny uzyskując świadectwa z czerwonym paskiem.

Przejdź do galerii  Kinder + Sport

Skład drużyny: Julia Trościanko, Paulina Damaske, Kamila Bryła, Weronika Konefke, Dominika Duda, trener: Anna Brodacka. 


Trenerowi i zawodniczkom życzymy miłych wakacji.

Katarzyna Świątek-Trościanko

[#325]  ewg, 06.07.2014 21:32 
   Sztafety Olimpijskie

W dniu 16.06.14 na stadionie MOSiR w Rumi odbyły się "Sztafety Olimpijskie", wielkie święto rumskiego sportu podsumowujące osiągnięcia sportowe całego roku szkolnego. Uczniowie wszystkich szkół rywalizowali ze sobą w sztafetach na dystansach 800, 400, 200,200 metrów. Każda szkoła startowała w koszulkach w innym kolorze z logo 60-cio letniego Miasta Rumia. Zawody rozpoczęły się uroczystym wciągnięciem flagi państwowej na maszt (poczet sztandarowy to Paulina Damaske, Julia Trościanko i Weronika Konefke) i zapaleniem znicza.

Przejdź do galerii  Sztafety Olimpijskie

W czasie imprezy zostali nagrodzeni najlepsi sportowcy rumskich szkół za miniony rok. Z naszej szkoły byli to Piotr Błański, Julia Troscianko i Paulina Damaske oraz finaliści WIMS.

[#301]  as, 16.06.2014 08:58 
   Turniej Piłki Nożnej z okazji Dnia Dziecka

W sobotę 14 czerwca 2014r. na boisku „Orlik” przy Gimnazjum Nr 4 w Rumi odbył się Turniej Piłki Nożnej z okazji Dnia Dziecka. Reprezentacje klas profilowanych naszej szkoły wzięły udział w rozgrywkach, zajmując odpowiednio: II miejsce w kategorii klas IV oraz miejsce I w kategorii klas V.

Dzieci pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego: Ziemowita Bernatowicza oraz Daniela Hadam.
Gratulacje dla dzieci i trenerów.

[#306]  as, 14.06.2014 10:22 
   Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w mini-siatkówce

W dniach 11-14.06.2014 w Głuchołazach odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w mini - siatkówce dziewcząt i chłopców. Reprezentacje mistrzów wszystkich województw stoczyły miedzy sobą walkę o tytuł najlepszej drużyny. Województwo pomorskie w kategorii dziewcząt reprezentowały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi. Dziewczęta w pierwszym dniu wygrały swoje mecze z Mielcem i Szczecinem. W ćwierćfinale pokonały Kosieczyn (późniejszego vice mistrza Polski) ale niestety po zaciętej grze przegrały w tie breaku z Tomaszowem Mazowieckim i nie awansowały do grupy finałowej. Rumia wygrała swój mecz z Krakowem by następnie ulec Białej Podlaskiej i ostatecznie zająć bardzo dobre 6 miejsce. Rumianki miały aspiracje na lepszy wynik niestety zabrakło odporności psychicznej w najważniejszym z meczy z Tomaszowem decydującym o wejściu do grupy medalistów. Umiejętności dziewcząt oceniane były bardzo wysoko przez wszystkich trenerów.

Skład drużyny:

  • Julia Trościanko
  • Paulina Damaske
  • Kamila Bryła
  • Weronika Konefke
  • Dominika Duda
  • Monika Formella
  • Sandra Kupkowska
  • Zuzanna Grot
  • Julia Gadecka
  • Natalia Stecura

Opiekunowie : Anna Brodacka, Katarzyna Świątek- Trościanko

[#299]  as, 14.06.2014 09:41 
   Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej

13 czerwca 2014r. w Nowym Stawie koło Malborka odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej. Udział w Turnieju wzięło 5 drużyn, reprezentacji najlepszych szkół w województwie pomorskim.

Nasza szkoła nie przegrała żadnego meczu w turnieju i zdobyła tyle samo punktów co Szkoła Podstawowa Nr 79 z Gdańska. O Zwycięstwie zadecydowała większa ilość strzelonych bramek w turnieju.

Ostatecznie nasza szkoła zajęła II miejsce.
Gratulacje dla zawodników i trenera.

Zespół w składzie: Jakub Krefft, Bartosz Niedźwiedzki, Łukasz Socha, Paweł Szajerka, Przemysław Plichta, Oskar Rohda, Konrad Sienkiewicz, Patryk Dydymski, Dawid Zawitowski, Krystian Stawiasz oraz trener mgr Ziemowit Bernatowicz

[#305]  as, 13.06.2014 10:06 
   Eliminacje do finałów VIII edycji Turnieju Piłki Nożnej „Przystanek Euro 2014”

10 czerwca 2014r. na stadionie PGE Arena w Gdańsku odbyły się eliminacje do finałów VIII edycji Turnieju Piłki Nożnej „Przystanek Euro 2014”. Uczniowie naszej szkoły, w składzie: Bartosz Niedźwiedzki, Przemysław Plichta, Kacper Hebel, Kacper Mierzejewski, Mateusz Mallek, Kacper Synica, Zaleszczyk Jordan, Mateusz Fahl, Patryk Andrzejewski, Filip Kułakowski, pod okiem trenera Ziemowita Bernatowicza, reprezentowała powiat wejherowski. W turnieju udział wzięło 14 drużyn z powiatów: gdańskiego, bytowskiego, człuchowskiego, kościerskiego, kwidzyńskiego, lęborskiego, malborskiego, puckiego, słupskiego, starogardzkiego, tczewskiego, wejherowskiego oraz Gdańska i Gdyni.

Nasza drużyna zajęła II miejsce w grupie.
Gratulacje dla zawodników i trenera.

[#304]  as, 10.06.2014 09:50 
   Mini Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Małego Trójmiasta Kaszubskiego

W dniu 7 czerwca 2014r. w prywatnej szkole im. T. Halika w Redzie odbyły się Mini Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Małego Trójmiasta Kaszubskiego. Turniej organizowany był z okazji Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Brazylii dla dzieci urodzonych w latach 2004, 2005 i 2006. W zawodach udział wzięło 6 drużyn. Nasza szkoła zajęła II miejsce w turnieju.

Gratulacje dla najmłodszych zawodników naszej szkoły, uczniów klas I-III: Marka Tomaszewskiego, Mateusza Sadowskiego, Kamila Dysarza, Aleksa i Oskara Borchmann, Bartosza Żywickiego, Kacpra Walczyka oraz trenera Ziemowita Bernatowicza.

[#303]  as, 07.06.2014 09:36 
   Półfinał Wojewódzki w Mini Piłce Nożnej

2 czerwca na boisku "Orlik" przy Szkole Podstawowej Nr 9 w Rumi odbył się Półfinał Wojewódzki w Mini Piłce Nożnej. W rozgrywkach udział wzięły reprezentacje szkół z Lęborka, Władysławowa, Żukowa oraz my, gospodarze turnieju. Po czterech godzinach zmagań na boisku nasza szkoła zajęła zaszczytne 1 miejsce w turnieju, gwarantując sobie tym samym awans do finałowych rozgrywek wojewódzkich.

Gratulacje dla zespołu w składzie: Jakub Krefft, Łukasz Socha, Bartosz Niedźwiedzki, Przemysław Plichta , Paweł Szajerka, Patryk Dydymski, Konrad Sienkiewicz, Kacper Synica, Dawid Zawitowski, Krystian Stawiasz, oraz trenera, mgr Ziemowita Bernatowicza.

[#285]  as, 02.06.2014 18:56 
   Festyn sportowo – rekreacyjny „Razem po zdrowie”

W dniu 16 maja 2014 r. nauczyciele wychowania fizycznego ZSO w Rumi zorganizowali festyn sportowo –rekreacyjny „Razem po zdrowie”. Miał on na celu zintegrowanie środowiska szkolnego, wspólne spędzenie czasu wolnego przez całe rodziny, promocję aktywnego wypoczynku. Dzieci i rodzice mogli uczestniczyć w zajęciach aerobiku, warsztatach tańca Latino, meczu siatkówki, przejść korekcyjny tor przeszkód, przeciągać linę lub biegać ze spadochronem. Festyn swoimi występami uatrakcyjniały dzieci ze Szkoły Tańca ”Szczepan”, kółka gimnastycznego i wokalnego. Nauczyciele świetlicy prowadzili warsztaty plastyczne „Moja ulubiona dyscyplina sportowa”, a  psycholog szkolny malowała bajkowe postacie na twarzach dzieci. W polowej kawiarence można było spróbować pysznych wypieków domowych (a było ich wiele), które przygotowały na tę okazję mamy.

Mamy nadzieję, że pomysł wspólnej zabawy podobał się zarówno dzieciom jak i rodzicom. Niebawem zapraszamy więc ponownie do wspólnej zabawy.

Agata Szarmach

[#270]  ewg, 16.05.2014 21:04 
   Finał Wojewódzki Kinder+Sport w mini siatkówce dziewcząt-czwórki

W dniu 29.04.14 r. w hali ZSO w Rumi odbył się Finał Wojewódzki Kinder+Sport w mini siatkówce dziewcząt rocznika 2001.

Do finału zakwalifikowało się 12 drużyn, które wcześniej wywalczyły awans odpowiednio w półfinałach północnym i południowym województwa Pomorskiego. Zawodniczki zostały podzielone na 2 grupy. Grupa A – Energa Gedani Gdańsk I, SP Nr9 Rumia, Energa Gedani Gdańsk II, SP NR8 Słupsk, UKS Libero Starogard Gdański II, SP Nr9 Rumia II Grupa B- SP NR1 Miastko, UKS Jasieniak Gdańsk,Stowarzyszenie Przyjaciół Pępowa,SKFIS KaEmKa Starogard Gdański,Zatoka Puck, UKS Libero Starogard Gdański I. Po rozegraniu meczy grupowych: I miejsce w grupie A zajęła druzyna SP NR 9 z Rumi, a w grupie B SP Nr 1 z Miastka, które wywalczyły bezpośredni awans do Półfinału, drużyny z miejsc 2 i 3 rozegrały baraże: Gedania Gdańsk I-Pępowo(2:0), Zatoka Puck-SP Nr8 Słupsk(0:2). W półfinałach Rumia wygrała z Słupskiem 2:0, a Gedania I z Miastkiem w tie-breaku. Mecz o 3 miejsce po bardzo zaciętym boju zakończył się zwycięstwem Słupska nad Miastkiem 2:1,

a finał wygrała SP NR 9 z Rumi z Energą Gedania I 2:0

Dziewczęta z Rumi nie miały sobie równych, wygrały wszystkie swoje mecze w stosunku 2:0, popisując się wspaniałymi atakami, blokiem, przyjęciem czy wystawą.
Drużyny, które zajęły pierwsze 3 miejsca: SP 9 Rumia, Energa Gedania Gdańsk, Sp 8 Słupsk będą reprezentowały nasze województwo w lipcu na Mistrzostwach Polski w Drzonkowie.

Skład drużyny SP NR 9 w Rumi: Kamila Bryła, Julia Trościanko, Paulina Damaske, Weronika Konefke, Dominika Duda, trener - pani Anna Brodacka

 

Katarzyna Świątek-Trościanko

[#250]  ewg, 29.04.2014 21:15 

22-02-2023 © Copyright by ZSO Rumia. All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies).
Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
6.639.917  
stat4u