Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Póki nie jest za późno

Uczniowie klasy 7d w składzie: Mateusz Bułkowski, Karolina Dziuba oraz Oliwia Tybura oraz uczeń klasy 4d Szymon Ciereszko realizowali w drugim półroczu roku szkolnego projekt konkursowy "Póki nie jest za późno" organizowany przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach.

Konkurs adresowany był do uczniów i nauczycieli wszystkich typów szkół. Jego ideą było rozbudzenie zainteresowania historią i współczesnym stanem miejsc, obiektów i znaków pamięci na terenie Polski oraz miejsc wydarzeń historycznych, nieupamiętnionych dotychczas w trwały, materialny sposób, a także losami świadków historii bezpośrednio związanymi z tymi miejscami.
Tematyka prac dotyczyła wojen i konfliktów zbrojnych w XX wieku.

Na podstawie zebranych źródeł historycznych grupa uczniów wykonała film na temat Wiktora Ciereszko w kontekście Obrony Westerplatte oraz działalności powojennej. Temat pracy był ściśle związany z Rumią, gdyż Wiktor Ciereszko - jeden z ponad 200 obrońców Westerplatte, spoczywa na cmentarzu miejskim. Ponadto nasza praca miała charakter osobisty ponieważ jeden z jej twórców - Szymon Ciereszko, który jest także uczniem naszej szkoły, jest prawnukiem Wiktora Ciereszko.

Uczniowie uzyskali za swoją pracę 11 miejsce na blisko 100 projektów z całej Polski👏. Gratulujemy uczniom wspaniałej postawy i we wrześniu zaczynamy przygotowywać już nowy projekt:)
Bardzo dziękujemy za wielką pomoc i zaangażowanie Państwu Ciereszko!

👉 Zapraszamy do obejrzenia filmu 👉 KLIKNIJ TUTAJ

Krzysztof Murawski

[#2635]  dh, 17.06.2021 20:44 
   Konkurs KAMERA – NAUKA – AKCJA

Uczennice klasy 7A Agata Wojciechowska i Maja Rutkowska pod kierunkiem pani Moniki Piotrowicz zostały finalistkami konkursu KAMERA NAUKA AKCJA, organizowanym przez Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni w ramach projektu Science Inspired. Konkurs polegał na wykonaniu krótkometrażowego filmu inspirowanego nauką. Dziewczyny wykazały się dużą kreatywnością, co zostało docenione przez komisję konkursową. Wygrały m.in.udział w specjalnych warsztatach filmowych. Film został także zamieszczony na kanale Youtube projektu Science Inspired.

Gorąco zachęcamy do objerzenia klikając w poniższy link:

https://youtu.be/o0XFMIqL3Rg

Monika Piotrowicz

[#2598]  jk, 15.04.2021 15:59 
   Konkurs filmowy Z CHEMIĄ ZA PAN BRAT

Uczennice klasy 7A Marta Antczak, Magdalena Maj, Maja Rutkowska, Agata Wojciechowska wraz z nauczycielem chemii Moniką Piotrowicz wzięły udział w konkursie filmowym „Z Chemią Za Pan Brat”, Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, w ramach którego przygotowały film zachęcający do nauki chemii. Konkurencja była bardzo duża i niestety nie udało się zakwalifikować do finału. Jednakże każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom. Zachęcamy do obejrzenia filmu klikając w poniższy link:

https://www.youtube.com/watch?v=Q5sPu4KJk3w

Monika Piotrowicz

[#2597]  jk, 15.04.2021 15:57 
   Polacy w Wolnym Mieście Gdańsku 1920 - 1939

Blanka Rogowska (8d) oraz Oskar Rutkowski (6a) wraz z Panem Maciejem Klamrowskim uczestniczyli 16 marca 2021 r. w finale konkursu "Polacy w Wolnym Mieście Gdańsku 1920 - 1939", który odbył się w sali BHP na terenie Stoczni Gdańskiej.

Uczniowie włożyli wiele starań w przygotowanie się do konkursu spotykając się i dyskutując na różne zagadnienia: polityczne, społeczne oraz kulturalne. Uczestnikom gratulujemy, że udało im się zajść tak daleko w zmaganiach historycznych i oczekujemy ogłoszenia wyników. Tymczasem trzymajmy wszyscy kciuki!

Maciej Klamrowski

[#2575]  dh, 16.03.2021 21:38 
   Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Chemicznej

W dniu 19 lutego odbył się online I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej dla szkół podstawowych, zorganizowanej przez Wydział Chemiczny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 8A (Mateusz Byzdra, Paweł Wyzina), 8C (Jan Banach, Filip Falkowski, Franciszek Ilkiewiecz, Michał Kowalski, Bartosz Prokop, Mateusz Sadowski) , 8E (Marcelina Korona) oraz 7A (Julia Cnota).

Do II etapu olimpiady, który się odbył także online, 26 marca, przeszło czworo uczniów: Mateusz Byzdra, Paweł Wyzina, Jan Banach oraz Julia Cnota. Finalistami zostało troje uczniów: Mateusz Byzdra, Paweł Wyzina oraz Julia Cnota.

Gratulujemy!

Finałowy, III etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej odbędzie się stacjonarnie (jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli) w budynku Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie 29 maja 2021 r. Trzymamy kciuki!

Monika Piotrowicz i Katarzyna Strumnik-Drabińska

[#2596]  jk, 19.02.2021 15:54 

22-02-2023 © Copyright by ZSO Rumia. All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies).
Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
6.652.298  
stat4u
0,15625