Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Lider Lokalnej Ekologii

Nasza szkoła otrzymała tytuł "Lidera Lokalnej Ekologii - 2013/2014". Koordynatorem przedsięwzięcia były panie Katarzyna Strumnik-Drabińska i Monika Jelińska. Uroczystość odbyła się 18 czerwca 2014 r. w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni, podczas której wręczono nagrody i pamiątkowe dyplomy laureatom konkursów ekologicznych z placówek oświatowych z terenu działania gmin Związku. Szczególne miejsce w programie spotkania zajęło przyznanie tytułu „Lidera Lokalnej Ekologii 2013/2014” szkołom i przedszkolom biorącym udział w tym projekcie edukacyjnym. Tematem przewodnim prowadzonych przez Związek działań była ochrona wody, powietrza i ziemi. Realizacja zadań wymagała ogromnego wysiłku i zaangażowania całej społeczności szkolnej. W trakcie spotkania szczególnie podziękowania składano nauczycielom aktywnie kształtującym postawy prośrodowiskowe wśród dzieci i młodzieży. Zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w kolejnych projektach edukacyjnych, konkursach ekologicznych oraz w warsztatach terenowych w przyszłym roku szkolnym.

[#318]  jk, 18.06.2014 13:25 
   Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu

Uczniowie klas IV - VI Rumskich Szkół Podstawowych uczestniczyli w Międzyszkolnym Konkursie "Rumia w obiektywie". Na konkurs spłynęło 20 prezentacji multimedialnych zawierających własnoręcznie wykonane zdjęcia przez uczniów. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy o Rumi, kształtowanie poczucia tożsamości regionalnej i narodowej, pogłębianie więzi obywatelskich i patriotycznych z miejscem zamieszkania oraz doskonalenie umiejętności wykorzystania różnorodnych źródeł informacji.

W dniu 16 czerwca komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

 1. miejsce
  Arkadiusz Kamień, Szkoła Podstawowa nr 1,p. Witold Gesse
 2. miejsce
  Karolina Gromżyńska, Szkoła Podstawowa Nr 9, p. Jolanta Kijowska
 3. miejsce
  Tomasz Kardas, Szkoła Podstawowa nr 1, p. Witold Gesse
  Natalia Buć, Szkoła Podstawowa Nr 9, p. Ewelina Grzemska
   
  wyróżnienie
  Damian Drawz, Szkoła Podstawowa Nr 9, p. Ewelina Grzemska

Zwycięzcom oraz nauczycielom gratulujemy!

[#300]  jk, 16.06.2014 15:20 
   XIX Konkurs Hafciarski - Linia 2014

W tym roku kolejny raz przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział już w „XIX Konkursie Hafciarskim- Linia 2014”. Były to dzieci uczęszczające w roku szkolnym 2013/2014, na zajęcia koła hafciarskiego klas I-III i IV-VI. Opiekunami tych zajęć są panie Gabriela Theis (klasy I-III) oraz Weronika Syczak (klasy IV-VI).

Celem organizowanego konkursu jest upowszechnianie wartości i piękna wszystkich szkół haftu kaszubskiego, rozbudzanie zainteresowania sztuką ludową Kaszub i stwarzanie możliwości pokazania haftu kaszubskiego, aktywizowanie środowiska twórczości zajmującego się haftem kaszubskim, pozyskiwanie nowych twórców oraz młodych talentów.

Przejdź do galerii  XIX Konkurs Hafciarski - Linia 2014
Uczestnikami jego są uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich oraz dorośli. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 10 czerwca 2014 r. w Linii.

A oto tegoroczni laureaci:

 1. miejsce: Julia Kostrzewa - kl. III c
 2. miejsce: Magda Pupiec - kl. IV d
 3. miejsce: Karolina Chojniak - kl. IV f
 4. miejsce: Milena Udalska - kl. IV f
 5. miejsce: Gloria Wasielke – kl. IV f
 6. miejsce: Patrycja Pienczke - kl. VI c
 7. miejsce: Krytkowski Michał – kl. VI a
 8. miejsce: Nikola Szczepaniak – kl. IV a
 9. miejsce: Maja Pogorzelska – kl. III f
  wyróżnienie: Paulina Piosik – kl. IV d
  wyróżnienie: Małgorzata Kosznik - kl. III c
[#308]  as, 11.06.2014 07:48 
   Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją

Szkole Podstawowej Numer 9 w Rumi, Fundacja FLY oraz Polskie Towarzystwo Dysleksji, przyznały tytuł "Szkoły Przyjaznej Uczniom z Dysleksją" na rok szkolny 2014/2015.

[#307]  as, 10.06.2014 13:54 
   Konkurs pięknego czytania

Dnia 6 czerwca 2014 roku odbył się konkurs pięknego czytania przeznaczony dla klas drugich. Każdą klasę reprezentowało 2 uczniów wyłonionych w etapie klasowym. Drugi etap konkursu przeprowadziła Szkolna Komisja Konkursowa w składzie: Elżbieta Idziak, Joanna Cholawo. Uczniowie po wylosowaniu tekstów mieli czas na ciche zapoznanie się z treścią. Uczestnicy konkursu kolejno czytali głośno fragmenty tekstów dostosowane stopniem trudności do wieku uczestników konkursu. Każdy czytał przez 2 minuty. Przy ocenie czytania brano pod uwagę: poprawność, tempo, płynność, wyrazistość, natężenie głosu, reakcję na znaki interpunkcyjne oraz logiczne zasady akcentowania. Organizatorzy konkursu przydzielali od 1 do 5 punktów za każdy aspekt czytania.

W konkursie udział wzięło 12 uczniów. Komisja wyłoniła zwycięzców konkursu:

 1. miejsce: Iga Leszczyńska, klasa 2 a
 2. miejsce: Marcelina Eliasz, klasa 2a i Julia Derc, klasa 2e
 3. miejsce: Igor Grzybowski i Emilia Baran, klasa 2b

Wszystkim biorącym udział w konkursie, a szczególnie zwycięzcom gratulujemy!

Joanna Cholawo i Elżbieta Idziak

[#296]  jk, 06.06.2014 08:55 
   Finał Wojewódzki w Siatkówce Plażowej Szkół Podstawowych

W dniu 4.06.14 w Gniewie został rozegrany Finał Wojewódzki Siatkówki Plażowej w kategorii dziewcząt Szkół Podstawowych. Wśród 12 najlepszych zespołów znalazł się również zespół SP NR 9 w Rumi. Siatkówka plażowa rozgrywana jest wg trochę innych zasad niż halowa. W drużynie grają tylko dwie zawodniczki. Rumską „9” reprezentowały Julia Trościanko i Paulina Damaske pod trenerskim okiem Roberta Sawickiego.

Dziewczęta grały świetnie wygrywając swoje kolejne mecze doszły do Finału, w którym minimalnie przegrały z drużyną UKS Jasieniak Gdańsk (z którym wygrały we wcześniejszej rundzie). Ostatecznie Julia i Paulina zostały vice mistrzyniami województwa pomorskiego. 

Paulinie i Julii oraz trenerowi gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów.

Klasyfikacja końcowa:

 1. miejsce - UKS Jasieniak Gdańsk
 2. miejsce - SP 9 Rumia
 3. miejsce - Starogard Gdański

Katarzyna Świątek-Trościanko

[#287]  ewg, 04.06.2014 06:25 
   Szkolny Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

Szkolny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

Głównym celem Szkolnego Turnieju Wiedzy o BRD było propagowanie wiedzy o bezpiecznych zgodnych z przepisami zachowaniach w ruchu drogowym. W turnieju brały udział trzyosobowe drużyny z klas IV-V.

I etap odbył się 3 czerwca 2014r. Uczniowie rozwiązywali test, w którym mogli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego i zagadnień dotyczących pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wyniki turnieju ostatecznie rozstrzygnięto podczas II etapu (5 czerwca 2014r.), gdzie uczniowie pokonywali rowerowy tor przeszkód, wykazując się umiejętnościami technicznymi.

Wyniki turnieju:
 1. miejsce kl. Va – 196 pkt.
 2. miejsce kl. Vf – 169 pkt.
 3. miejsce kl. IVa – 165 pkt.
 4. miejsce kl. IVd – 164 pkt.
 5. miejsce kl. IVe – 163 pkt.
 6. miejsce kl. IVc – 159 pkt.
 7. miejsce kl. Vc – 156 pkt.
 8. miejsce kl. IVf – 149 pkt.
 9. miejsce kl. IVb – 139 pkt.
 10. miejsce kl. Vd – 118 pkt.
 11. miejsce kl. Ve – 111 pkt.
Przejdź do galerii  Szkolny Konkurs o BRD

Organizatorami turnieju byli nauczyciele zajęć technicznych p. Weronika Syczak i p. Katarzyna Strunnik – Drabińska oraz nauczyciel wychowania fizycznego p. Artur Ziniewicz.

[#317]  jk, 03.06.2014 13:20 
   XI Otwarty Miting Brydża Sportowego Grand Prix - Rumia 2014

Dnia 31 maja i 1 czerwca 2014 r. Stowarzyszenie Miejskiego Klubu Brydża Sportowego "Kaszubia" zorganizowało turniej dla młodzieży szkolnej w ramach eliminacji do Mistrzostw Polski Zawiązku Brydża Sportowego. Głównym odpowiedzialnym za turniej młodzieży był wice prezes Ryszard Zawadowicz.

Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi wystawiła do zawodów dwie drużyny w składzie:

Kaja Miłek - kapitan klasa IV, Kuba Zduńczyk klasa III

Bartek Drabiński - kapitan klasa III, Maja Krukowska klasa III

Organizacyjnie odpowiedzialny był wicedyrektor szkoły Jacek Szyba.

Drużyna wystąpiła w okolicznościowych koszulkach z emblematem 60 - lecia miasta Rumi, które ufundował Urząd Miasta Rumi. W turnieju uczestniczyło26 zespołów z okręgu Gdańska, Sopotu, Gdyni, Skarszew, Pucka, Słupska, Wejherowa i Rumi. Turniej był jednocześnie etapem eliminacji do Mistrzostw Polski Polskiego Związku Brydża Sportowego. Rozpiętość wiekowa zawodników była od 9 do 19 lat.

Z przyjemnością informujemy, iż zawodnicy ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi byli wiekowo najmłodsi a pomimo tego zajęli 11 i 12 miejsce ogólne a 1 i 2 miejsce wiekowo, dlatego też uzyskali prawo do dalszych eliminacji Mistrzostw Polski. W ostrej rywalizacji brydżowej gdzie studenci i licealiści spotykali się z zawodnikami Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi trwała zażarta rywalizacja i Ci z pozoru młodsi nie odpuszczali pola o wiele starszym i doświadczonym rywalom. Świadczy o tym fakt iż para (studenci) w ostatnim pojedynku o pierwsze miejsce w rywalizacji przegrała z naszą parą. Satysfakcję budzi fakt, iż zawodnicy ze szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi otrzymali puchary i medale z rąk Wice burmistrza Miasta Rumi Leszka Kiersznikiewicza za zajęcie I i II miejsca dla najlepszej pary z Rumi. Od Pani Burmistrz Elżbiety Rogali - Kończak otrzymali okolicznościowe podziekowania. Jak w uroczystym przemówieniu zauważył Wiceburmistrz Miasta Rumi, cieszy się iż zawodnicy ze Szkoły Podstawowej Nr 9 godnie reprezentują nasze miasto a zawodnicy reprezentują jego byłą szkołę.

Dyrekcji Szkoły Nr 9 w Rumi składamy podziękowania za wkład pracy w szerzeniu popularności brydża sportowego i życzymy dlaszych sukcesów w eliminacjach Mistrzostw Polski Polskiego Związku Brydża Sportowego.

Wiceprezes do spraw młodzieży Ryszard Zawadowicz

[#291]  jk, 01.06.2014 13:37 
   I edycja szkolnego Konkursu Matematycznego „Jeden z dziesięciu”

W czwartek 29 maja 2014r. w naszej szkole odbyła się I edycja szkolnego Konkursu Matematycznego „Jeden z dziesięciu”, opartego na znanym teleturnieju, który przygotowały p. Dorota Kalinowska i p. Agnieszka Kwolek. W roli zawodników wystąpili uczniowie klas VI, którzy zmagali się z trzema etapami konkursu. Odpowiadali oni na pytania przed szeroką publicznością, którą stanowili Dyrekcja, nauczyciele, a także uczniowie naszej szkoły. Musieli wykazać się nie tylko wiedzą, odwagą ale i refleksem. W ostatnim, finałowym etapie rywalizowały ze sobą dziewczęta.

Wyniki są następujące:

I miejsce Aleksandra Żuk kl. VIF (opiekun p. Ewa Kaszubowska)

II miejsce Inez Filipczuk kl. VIB (opiekun p. Dorota Kalinowska)

III miejsce Paulina Gmurska kl. VI C (opiekun p. Agnieszka Kwolek)

Zwyciężczyniom jak i reszcie zawodników gratulujemy! Obecne klasy piąte zachęcamy do udziału w zabawie w przyszłym roku!

Dorota Kalinowska

[#282]  jk, 29.05.2014 09:23 
   Międzyszkolny konkurs z języka angielskiego ‘The British Isles and Ireland’

W dniu 27.05.2014r. o godzinie 11.00, odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego o tematyce kulturalnej i historycznej - ‘The British Isles and Ireland’.

 1. Szkoła Podstawowa nr 1 – opiekun – Bogusława Bistroń-Czyż.
  1. Wojciech Szopa
  2. Kulling Wiktoria
 2. Szkoła Podstawowa nr 6 w Redzie – opiekun – Bogumiła Drewek.
  1. Gruba Wiktoria
  2. Mojsiejenko Weronika
  3. Zymni Aleksandra
 3. Szkoła Podstawowa nr 6 w Rumi – opiekun – Natalia Pietrowska.
  1. Julia Tomczak
  2. Joanna Puchalska
  3. Aleksandra Surowiec
 4. Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi – opiekun – Dorota Kacprzycka, Beata Janeczko
  1. Bruno Piesiewicz
  2. Julia Specht
  3. Zofia Świątek
 5. Szkoła Podstawowa nr 9 w Rumi – opiekunowie – Robert Stolarczyk; Barbara Kornath-Nowak, Maciej Ścigała
  1. Pupiec Marta
  2. Filipczuk Inez
  3. Sarna Julian

Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w kolejności :

 1. Zofia Świątek,
 2. Julia Specht
 3. Bruno Piesiewicz
[#284]  jk, 27.05.2014 12:04 

22-02-2023 © Copyright by ZSO Rumia. All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies).
Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
6.272.625  
stat4u
0,203125