Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
 

Zasady współpracy z rodzicami oraz regulamin.

Skuteczność terapii logopedycznej jest ściśle uzależniona od współpracy rodziców z logopedą. Tylko aktywny, systematyczny udział dziecka w zajęciach oraz praca rodzica z dzieckiem w domu pozwala na uzyskanie szybkich efektów terapii.
 

REGULAMIN

  1. Zajęcia logopedyczne odbywają się raz w tygodniu, czas ich trwania dopasowany jest do indywidualnych możliwości dziecka.
  2. W ZAJĘCIACH MOGĄ BRAĆ UDZIAŁ JEDYNIE DZIECI ZDROWE (TZN. BEZ KATARU, KASZLU, GORĄCZKI, BÓLÓW GŁOWY, BRZUCHA, CHORÓB ZAKAŹNYCH, ITP. ).
  3. Rodzice zobowiązują się do dopilnowania, aby dziecko systematycznie uczęszczało na zajęcia logopedyczne i było do nich przygotowane (dziecko przynosi na zajęcia zawsze zeszyt A4, kredki, klej i nożyczki).
  4. Rodzice są zobowiązani do regularnego i konsekwentnego stosowania się do zaleceń logopedy zawartych w zeszytach lub przekazanych ustnie oraz SYSTEMATYCZNEGO utrwalania ćwiczeń w domu.
  5. Częste, nieusprawiedliwione nieobecności oraz niestosowanie się do zaleceń logopedy powoduje skreślenie z listy dzieci uczęszczających na terapię logopedyczną.
  6. W miarę możliwości rodzic informuje logopedę o nieobecnościach dziecka na zajęciach logopedycznych.
  7. Zakończenie terapii nastąpi w momencie opanowania materiału programowego, niezbędnego do korekty rozpoznanej wady wymowy lub zaburzenia mowy.
  8. Rodzice mają prawo zwrócić się do logopedy z prośbą o pomoc w przypadku pojawiających się wątpliwości.

Rodzicu! Pamiętaj, że razem dbamy o rozwój Naszych Dzieci.

mgr Małgorzata Suchocka
logopeda szkolny

 
 

 
Powrót   Top

22-02-2023 © Copyright by ZSO Rumia. All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies).
Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
6.640.074  
stat4u