Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

Godziny:

  • 08.00 LO
  • 09.30 wych. przedszkolne i klasy I
  • 10. 30 klasy II – III
  • 11.30 klasy IV – V
  • 12.30 klasy VI

Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych i wesołych wakacji.

Do zobaczenia

[#59]  as, 24.06.2013 09:53 
   Dzień Integracyjny w Szkole Podstawowej Nr 9 w Rumi.

Naszej szkole bardzo zależy na promowaniu przyjaznej adaptacji dziecka do edukacji szkolnej. W związku z tym dnia 27.05.2013 r. odbył się w szkole Dzień Integracyjny. Naszą placówkę odwiedziły dzieci z Przedszkola pod Topolą i Słoneczna Jedynka. Spotkanie było przeznaczone dla przedszkolaków urodzonych w 2007 roku.W tym dniu zaszczyciła nas także swoją obecnością pani burmistrz Elżbieta Rogala – Kończak.
Gości czekały w szkole liczne atrakcje. Najpierw przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach ze starszymi kolegami z klas 1 - 3.
Dzieci z Przedszkola pod Topolą uczyły się techniki origami. Pod kierunkiem pani Iwony Maćkowiak, wraz z uczniami z klasy 3 a wykonały przepiękne ptaszki.
Podopieczni Słonecznej Jedynki utrwalały wiadomości o wiośnie korzystając z tablicy interaktywnej i pomocy uczniów z klasy 3 f. Zajęcia poprowadziła pani Joanna Cholawo.
W zajęciach edukacyjnych uczestniczyły także niektóre oddziały przedszkolne z naszej szkoły. Oddział 0 e rozwijał umiejętności muzyczne razem z klasą 2 g pod kierunkiem pani Anny Sonnberg. Dzieci z oddziału 0 f uczyły się wspólnie z klasą 2 f . Zajęcia prowadziła pani Beata Kordaczuk. Odział przedszkolny 0 g poznawał tajniki informatyki na zajęciach komputerowych razem z klasą 1e.
Po zajęciach w klasach uczestnicy spotkania zwiedzali placówkę. Mieli okazję obejrzeć stołówkę, świetlice i bibliotekę szkolną, a także wystawy prac uczniów naszej szkoły. Nie uszły uwadze małych gości przepiękne żaglowce namalowane przez starszych uczniów. W świetlicy niektórzy goście nie mogli oderwać się od gry w piłkarzyki. Nauczyciele w odwiedzanych miejscach odpowiadali na wszystkie pytania i wątpliwości maluchów.
Kolejna atrakcja, jaka czekała na przedszkolaków to przedstawienie teatralne Szewczyk Dratewka w wykonaniu dzieci z koła teatralnego „Ortoludki”. Przedstawienie przygotowała pani Alicja Bajurska.
Następnie pani wicedyrektor Ewelina Grzemska uroczyście ogłosiła wyniki konkursu plastycznego dla dzieci urodzonych w 2007 r. „Mam 6 lat i idę do szkoły”. Laureatom gratulujemy.
Po rozstrzygnięciu konkursu mali goście mieli możliwość wspólnej zabawy z rówieśnikami z naszej szkoły. Przedszkolaki stanęli dzielnie do następujących konkurencji:

  • prezentacja dowolnego wiersza lub piosenki
  • układanie puzzli z wizerunkiem budynku naszej szkoły
  • rozwiązywanie zagadek związanych tematycznie ze szkołą
  • rzuty woreczkami przez obręcz
  • układanie dużego żaglowca z przygotowanych elementów

Potyczkom przyglądały się pani burmistrz Elżbieta Rogala - Kończak i pani dyrektor Lucyna Oglęcka. Konkurencje prowadziły panie Joanna Cholawo i Anna Sonnberg. Za udział w potyczkach dzieci otrzymały dyplomy i słodki upominek. Ponadto każdy uczestnik spotkania otrzymał list od kolegi z klasy trzeciej oraz własnoręcznie zrobiony upominek od kolegi z klasy drugiej. Zarówno listy jak i upominki uczniowie „z dziewiątki” przygotowywali w szkole pod kierunkiem swoich wychowawców. Wychowawczynie grup biorących udział w potyczkach otrzymały na pamiątkę specjalne wydanie Czytadełka. Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania wykonali wspólne zdjęcie. W spotkaniu pomagali wolontariusze naszej szkoły. Czas minął bardzo szybko. To było bardzo wesołe i miłe spotkanie.

[#7]  as, 31.05.2013 13:35 
   Z Buckingham Palace do SP nr 9 w Rumi
Dzieci z naszej szkoły SP nr 9 wraz z nauczycielami j. angielskiego przygotowały konkurs na kartki z życzeniami dla nowonarodzonego księcia Georga. Prace uczniów zostały wysłane do londyńskiego pałacu. W krótkim czasie nasza szkoła otrzymała odpowiedz od Rogal Baby ze specjalnymi podziękowaniami skierowanymi do dzieci. To pierwszy raz w historii szkoły i Rumi, kiedy przyszedł do nas list z Buckingham Palace. Teraz już nawet w brytyjskiej rodzinie królewskiej wiedzą o Rumi i jej uczniach.
[#127]  jk, 22.02.2013 13:14 

22-02-2023 © Copyright by ZSO Rumia. All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies).
Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
6.415.980  
stat4u
8,953125