Dnia 22 marca klasy VIA I VID uczestniczyły w musicalu "Kosmos" - autorskiej produkcja Akademii Artystycznej w realizacji Teatru Młodych. Musical przedstawiał problemy współczesnego świata, ukazywał znaczenie kluczowych wartości, takich jak miłość, przyjaźń, radość i nadzieja oraz ich ulotność. Spektakl wzbogaciły ręcznie malowane horyzonty oraz oryginalna scenografia. Młodzież miała okazję także okazję zobaczyć charakterystyczną konstrukcję budowli oraz układ sali Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku.
21 marca klasy Ia i Ie odwiedziły Marszewo z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych dotyczących rozpoznawania wybranych gatunków ssaków i ptaków oraz ich głosów.
W poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny dzieci wyruszyły z Panem Leśniczym do lasu, aby odwiedzić labirynt i ścieżkę przedstawiającą owady i rośliny w powiększeniu.
Uczniowie mieli okazję zaobserwować pierwsze wiosenne kwiaty: zawilce i przylaszczki. Z wielkim zainteresowaniem przyglądali się mrowisku i żyjącym tam mrówkom. Na koniec mogli pobawić się na placu zabaw. Do szkoły uczniowie wrócili zadowoleni i w bardzo dobrych humorach.
Wiosna to czas wzrostu roślin – siania i sadzenia. 20 marca rozpoczęła się astronomiczna wiosna. W tym dniu pod hasłem „Wiosna w naszej klasie” uczniowie klasy Ia powitali wiosnę, tworząc na parapecie klasowy ogród.
Ekobohaterowie zasadzili w doniczkach wiosenne kwiaty- hiacynty, tulipany, żonkile i stokrotki. Dzięki takim doświadczeniom uczniowie zapamiętają, że wiosna to czas upraw, a dbając o swoje rośliny przyswoją podstawową wiedzę ogrodniczą.
Mały Samorząd Uczniowski przystąpił po raz kolejny do akcji „ Góra Grosza ” organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Celem akcji jest między innymi: pomoc dla zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, pomoc dla istniejących domów dziecka i innych placówek opiekuńczo – wychowawczych. Podliczanie zebranych pieniędzy i pakowanie odbyło się dnia 7 marca 2023 r. Dzieci z klas I-III bardzo zaangażowały się w segregację monet. Zebraliśmy 34 kg 64dag monet, po obliczeniu stanowi to 779 zł 43gr !!! Dziękujemy uczniom i ich Rodzicom za udział w akcji.
Uczniowie klasy Ia i IIIe zaprosili dzieci z grup przedszkolnych na inscenizację bajki "Kot w butach". Przed samym występem dzieci obejrzały prezentację poświęconą kotom domowym i dzikim. W ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" zaprezentowane zostały książki poświęcone kotom. Książki stanowiły propozycję dla rodziców, aby w wolnej chwili przeczytali je swoim dzieciom.
To krótkie przedstawienie sprawiło radość nie tylko widzom, ale także samym aktorom.
Iwona Maćkowiak, Helena Bielicka, Ewa Kaczmarska-Kosyk
9 marca klasy 4c i 5a uczestniczyły w zajęciach warsztatowych w Centum Nauki Experyment Gdynia. Podczas zajęć uczniowie rozwiązywali zagadki i łamigłówki o charakterze matematycznym i przyrodniczym. Analizowali mapy oraz rozszyfrowywali zapisy w zakodowanych notatkach. Poznawali także bliżej pracę detektywa.
Mamy nadzieję, że zwróciliście uwagę na tablicę upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych, którą wykonał zespół historyczno-plastyczny wraz z uczniami z klasy 4c. Aby zrozumieć jej sens należy przenieść się do dnia 1 marca 1951 r., kiedy władze komunistyczne rozstrzelały przywódców IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość". Dlatego właśnie w tym dniu obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Powojenne podziemie antykomunistyczne było – aż do powstania „Solidarności” – najliczniejszą formą zorganizowanego oporu społeczeństwa polskiego wobec narzuconej władzy. Nasi uczniowie starannie przygotowali się do uczczenia dzisiejszej rocznicy. Podczas lekcji historii uważnie śledzili losy Żołnierzy Wyklętych - Inki, Zapory, Olecha, Łupaszki i Uskoka. Wszyscy chętni uczniowie mogli także wziąć udział w quizie historycznym na temat Żołnierzy Wyklętych. W konkursie wzięło udział 23 osoby. 5 uczniów, którzy zdobyli najwięcej punktów otrzymało dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku oraz Radę Rodziców. Gościem honorowym i zarazem uczestnikiem był Pan Daniel Hadam - dyrektor ZSO.
Podczas quizu zostały wykorzystane iPad'y w ramach Apple Distinguished School. #laboratoriaprzyszłości #ipad #appledistinguishedschool