Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Podziękowanie od księży Werbistów


[#3092]  im, 10.02.2023 17:35 
   finał II Wojewódzkiego Konkursu z J.niemieckiego

Dnia 9 lutego w Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 3 odbył się finał II Wojewódzkiego Konkursu z J.niemieckiego „Feste feiern wie sie fallen” Pragniemy pogratulować naszej uczennicy z kl.8d Paulinie Zachary gdyż zdobyła w nim III miejsce.

Paulinko gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów językowych! Jesteśmy z Ciebie dumni!

Marta Banaszak

[#3094]  jk, 09.02.2023 09:26 
   Multisensoryczna wystawa Van Gogh w Gdańsku

Klasy 4c i 5a miały przyjemność odwiedzić multisensoryczną wystawę Van Gogh w Gdańsku. Dzieci poznały historię życia wielkiego malarza i głęboką symbolikę ukrytą w jego obrazach. Ciekawie opowiedzianej historii towarzyszył multimedialny i ożywiony pokaz obrazów holenderskiego mistrza.

Krzysztof Murawski

[#3090]  jk, 08.02.2023 12:10 
   Podziękowania od żołnierzy

Otrzymaliśmy podziękowanie od żołnierzy pracujących na misji za kartki świąteczne, które uczniowie kl. 3e i 2c wykonali dla nich z okazji minionych świąt. Jest nam niezmiernie miło, że nasze starania zostały docenione. Dziękujemy wszystkim raz jeszcze za pomoc w organizacji.


Ewa Kaczmarska-Kosyk, Ewa Wodniczak

[#3089]  im, 31.01.2023 18:23 
   Koncert kolęd Chóru Szkolnego

W piątkowe popołudnie przed feriami rodzice tłumnie przybyli na koncert kolęd chóru szkolnego. W sali rozświetliły się światełka lampionów i wyczuwało się świąteczną atmosferę. Uczniowie wykonali kilka kolęd i pastorałek przy akompaniamencie pianina. Można było usłyszeć wykonania grupowe, solowe oraz w dwugłosie. Koncert bardzo się podobał, a goście byli wzruszeni. Uczniowie znakomicie się spisali.

Link: Kolęda

Link: Kolęda

Ewa Szmidt

[#3087]  jk, 29.01.2023 13:34 
   Dzień Babci i Dziadka

21 i 22 stycznia obchodzimy święta naszych dziadków. Nie jest tajemnicą, że dziadkowie to osoby bezgranicznie kochające swoje wnuki. Są troskliwi, cierpliwi i wyrozumiali. Dziękujemy za trud włożony w nasze wychowanie, poświęcony czas oraz wspólną zabawę. Uczniowie klasy I a przygotowali dla babć drobne upominki w formie papierowych kwiatów, a dla dziadków notes, który wręczą składając życzenia, aby podziękować i wyrazić swoje uczucia.
Przygotowaliśmy także niespodziankę dla naszych kochanych babć. Słowami piosenki Babcia tańczy rock and rolla wyrażamy wdzięczność za czas nam poświęcony oraz wspólną zabawę.

Iwona Maćkowiak

[#3083]  im, 21.01.2023 09:23 
   Szachowy sukces Borysa

Ferie zimowe to czas odpoczynku i zabawy pełen radosnych i niezapomnianych wrażeń. Dzieci mogą brać udział w różnych wydarzeniach kulturalnych, sportowych, edukacyjnych, które są doskonałym sposobem na twórcze wykorzystanie wolnego czasu. W dniu 20 stycznia Borys Czerwonko uczeń klasy I a podczas Zimowego Turnieju Szachowego 2023 w Bolszewie zajął I miejsce w kategorii do lat 9 oraz II miejsce w klasyfikacji generalnej do lat 14. W klasyfikacji Polskiego Związku Szachowego został zawodnikiem IV kategorii.Brawo Borysie! Życzymy wytrwałości i dalszych sukcesów.

Iwona Maćkowiak

[#3085]  im, 20.01.2023 22:51 
   Ekobohaterowie dokarmiają ptaki

Zima to trudny okres dla ptaków. W związku z tym nasi skrzydlaci przyjaciele mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Podczas zajęć Ekobohaterowie z klas pierwszych dowiedzieli się, jakie ptaki zostają z nami, a które odlatują do ciepłych krajów. Wiemy też, czym możemy je dokarmiać. Podajemy ptakom naturalne pożywienie, takie jak ziarna zbóż, nasiona roślin oleistych, wieszamy słoninę.


Tydzień przed feriami zimowymi zgromadziliśmy specjalną karmę i wyruszyliśmy powiesić kule tłuszczowe dla sikorek na terenie naszej szkoły.

Przejdź do galerii  Ptaki

Pamiętajmy, że jeżeli zdecydowaliśmy się na dokarmianie ptaków to musimy robić to systematycznie przez całą zimę.

Iwona Maćkowiak

[#3082]  im, 20.01.2023 22:18 
   II etap konkursu wojewódzkiego z języka niemieckiego

Dnia 12 stycznia 2023 roku trzy uczennice klasy 8D: Amelia Borowska, Paulina Zachary oraz Anastazja Szczęśniak wzięły udział w II etapie konkursu wojewodzkiego z języka niemieckiego "Feste feiern wie sie fallen". Ta część konkursu odbyła się on-line w formie multimedialnej. Dziewczyny sprawdzały swoją wiedzę językowa z tematyki uroczystości rodzinnych.

Niezmiernie nas ucieszył fakt, że Paulina przeszła do III etapu konkursu.

Marta Banaszak oraz Alicja Januszewska

[#3088]  jk, 12.01.2023 14:13 
   Paczuszka dla maluszka

Pod patronatem Fundacji Małych Stópek w grudniu na terenie szkoły odbyła się akcja charytatywna "Paczuszka dla maluszka". Była to zbiórka artykułów higienicznych i plastycznych. Wszystkie zebrane materiały zostały przekazane do Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Wejherowie, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się w tę akcję, okazując wielkie serce dla tych najbardziej potrzebujących.

P. Graś, K. Kowalczyk, J. Rafalska, W. Peck-Stypułkowska

[#3081]  im, 10.01.2023 21:30 

22-02-2023 © Copyright by ZSO Rumia. All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies).
Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
6.254.312  
stat4u
0,25