Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Klasa 2c w Stacji Kultura

21 grudnia klasa 2c wybrała się do Stacji Kultura Rumia na zajęcia edukacyjne o tematyce świątecznej. Rozmawiali o zwyczajach świątecznych, odgadywali zagadki, dekorowali pierniki, a na koniec oddali się piernikowej uczcie.

Życzymy wszystkim wesołych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia!

Przejdź do galerii  Klasa 2c w Stacji Kultura

Ewa Wodniczak

[#3074]  jk, 21.12.2022 12:17 
   Świąteczna wioska w Drzewinie

W tym roku postanowiliśmy sami wybrać się do Świętego Mikołaja, odwiedzając go w Świątecznej wiosce w Drzewinie. My, 2c i 3e, wraz z Elfem Wiki poznaliśmy zwyczaje świąteczne, odwiedziliśmy zwierzęta w zagrodzie Świętego Mikołaja, obejrzeliśmy jedyną w Polsce ruchomą świąteczną szopkę z Lego, z plastra wosku zrobiliśmy świąteczną świeczkę i ozdabialiśmy bombki na choinkę. Każdy otrzymał dyplom pomocnika elfów. Uff, tyle emocji i wrażeń! Ale najważniejsze czekało na nas dopiero na końcu. Z drżeniem serca i podekscytowaniem wchodziliśmy do pokoju Świętego Mikołaja! Siedział na wielkim fotelu w pokoju z kominkiem, prezentami, ozdobami świątecznymi. Przywitał nas swoim głębokim głosem i opowiedział nam o swojej pracy, zadawał zagadki, a na koniec zrobił sobie z nami pamiątkowe zdjęcia.

Przejdź do galerii  Świąteczna wioska w Drzewinie

Ewa Wodniczak

Ewa Kaczmarska - Kosyk

[#3071]  jk, 21.12.2022 09:38 
   Musical pt. „Wikingowie” w Filharmonii Kaszubskiej

Wieczorową porą starsi uczniowie chóru szkolnego wybrali się na musical pt.”Wikingowie” wystawiany przez Teatr Komedii Valldal. Spektakl odbył się w pięknym gmachu Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Historia przedstawia przygody dzieci, których rodzice wypłynęli z wioski wikingów w poszukiwaniu szczęścia i dobrobytu. Pewnego dnia młodzież organizuje wyprawę poszukiwawczą. To co ich spotka podczas podróży przerośnie ich najśmielsze oczekiwania. Przedstawienie było wspaniałe. Bogactwo dźwięków, kostiumów, tańca, świateł oraz znakomita gra aktorska młodych ludzi całkowicie pochłonęły naszą uwagę. Na szczególne wyróżnienie zasługują śpiewane partie solowe. Uczniom naszej szkoły spektakl bardzo się podobał.

Ewa Szmidt

[#3070]  jk, 20.12.2022 09:10 
   Finał XII Wojewódzkiego Konkursu gry na flecie prostym „Grajmy Panu”

„Pójdźmy wszyscy do stajenki…” – ta kolęda wybrzmiała w finale XII Wojewódzkiego Konkursu gry na flecie prostym „Grajmy Panu” – fletowe kolędowanie” 2022 w Gdańsku. Iga i Mikołaj Przytarscy oraz Natalia Chabel z klasy 6d znakomicie zaprezentowali się podczas przesłuchań. Konkurencja była bardzo wysoka. Liczba uczestników wskazała, że konkurs cieszy się dużą popularnością. Tym bardziej miło nam ogłosić, że Iga i Mikołaj zdobyli wyróżnienie.

Serdeczne gratulacje!

Kolęda finałowa: Kolęda

Ewa Szmidt

[#3069]  jk, 20.12.2022 09:00 
   Świąteczne życzenia

„To Mikołaj czeka już od wczoraj, aby przyjść do dzieci, gdy gwiazdka zaświeci”- świąteczne życzenia na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia wyśpiewuje Amelia z kl.1a, która uczęszcza na muzyczne kółko świetlicowe.

Do posłuchania: Piosenka

Ewa Szmidt

[#3068]  jk, 20.12.2022 08:46 
   Dokarmiamy ptaki

Pierwszy mróz i śnieg to sygnał, że już najwyższy czas by rozwiesić pożywienie dla ptaków. Zima to trudny czas dla naszych skrzydlatych przyjaciół, ale z naszą pomocą przetrwają ją na pewno łatwiej. Uczniowie klasy I c umieścili wraz z wychowawcą kule nasion na drzewach przy szkole. Była to doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.

Wioletta Peck-Stypułkowska

[#3067]  im, 18.12.2022 16:22 
   Warsztaty animacji w Gdyńskim Centrum Animacji

Klasa 4c uczestniczyła w warsztatach animacji w Gdyńskim Centrum Animacji. Dzieci miały okazję zapoznać się z pracą artystów zatrudnionych przy produkcji popularnej bajki "Rodzina Treflików" oraz samemu spróbować sił w tworzeniu oryginalnych animacji.

Krzysztof Murawski

[#3066]  jk, 15.12.2022 09:55 
   Konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością

Konkurs zorganizowany przez zespół psychologiczno - pedagogiczny z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością został rozstrzygnięty. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci i młodzieży szkolnej na drugiego człowieka, zwrócenie uwagi na to, że pomimo tego, że możemy się różnić, mieć pewne dysfunkcje, to nasze potrzeby, pragnienia, są bardzo podobne. Akceptacja, zrozumienie, pomoc - to ważne cechy, które należy pielęgnować od najmłodszych lat, dlatego tak ważne jest rozwijanie u dzieci empatii, inspirowanie do myślenia o potrzebach osób z niepełnosprawnością.

Jury po zapoznaniu się z pracami konkursowymi dzieci(plakat, kartka okolicznościowa) wyłoniło zwycięzców. Nagrody w postaci vouchera do Multikina oraz maskotki i słodkiego poczęstunku otrzymują:

Natalia Smolarczyk kl. V D - plakat

Tymon Jaroszewicz kl. IC - kartka okolicznościowa

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz bardzo dziękujemy pozostałym tak licznie biorącym udział w konkursie uczniom naszej szkoły, których prace zostaną nagrodzone oceną celującą z edukacji plastycznej.

Zespół psychologiczno - pedagogiczny

[#3065]  jk, 14.12.2022 10:14 
   Wyjazd do Teatru Miejskiego w Gdyni

Dnia 7 grudnia 2022 klasy III B i III D pojechały do Teatru Miejskiego w Gdyni na spektakl "Królowa Śniegu". Na dużej scenie, z piękną przenoszącą  w krainę  baśni scenografią, wspaniałą grą aktorów sztuka przeniosła nas w zaczarowany i piękny świat.

Przejdź do galerii  Wyjazd do Teatru Miejskiego w Gdyni

Beata Kordaczuk

Anna Rogowska

[#3064]  jk, 12.12.2022 12:13 
   Mikołajkowy Turniej Szachowy

W dniu 11 grudnia w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Szemudzie odbył się Mikołajkowy Turniej Szachowy dla dzieci : 8, 10 i 12 letnich.Borys Czerwonko uczeń klasy I a rywalizował w kategorii do lat 8. W klasyfikacji końcowej turnieju zajął II miejsce.

Gratulujemy i życzymy Borysowi dalszych sukcesów.

Iwona Maćkowiak

[#3062]  im, 11.12.2022 20:04 

22-02-2023 © Copyright by ZSO Rumia. All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies).
Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
6.415.828  
stat4u
0,3164063