Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   V Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej

16 listopada 2022 r. trzy uczennice naszej szkoły wzięły udział w V Międzyszkolnym Konkursie Pieśni Patriotycznej w Wejherowie pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta. Miło nam oznajmić, że Amelia Dziewit z kl.7a wyśpiewała 2 miejsce w kategorii soliści. Był to również debiut dwóch uczennic z klasy 1a- Amelii oraz Natalii. Dziewczyny spisały się znakomicie.

Gratulacje!

Ewa Szmidt

[#3030]  jk, 16.11.2022 13:05 
   W patriotycznym nastroju

Bo to nasz kraj, nasza ojczyzna, językiem mym piękna polszczyzna…

Utwór pt.”Polska” w wykonaniu Julii i Joanny.

Piosenka

Ewa Szmidt

[#3021]  jk, 16.11.2022 08:31 
   Dyniowy zawrót głowy

29.10.22 r. mieliśmy w I c dyniowy zawrót głowy! Tajemnicza atmosfera czyhała już od progu, bo dzień szybciej przygotowaliśmy wspólnie dynie zdobiące klasę. Wszystko zaczęło się od „wędrującej” dyni. Potem na dzieci czekały dyniowe zagadki, malowanie twarzy, tańce z dyniowym balonem i otulanie papierem na zimę zmarzniętej dyni. Wszystkie zabawy zakończyliśmy zabawną sesją zdjęciową. Pozdrawiamy dyniowo! I dziękujemy Klasowej Radzie Rodziców za pomoc w organizacji tego dnia!

Przejdź do galerii  Dyniowy zawrót głowy

Klasa I c z wychowawcą Ewą Wodniczak

[#3020]  jk, 16.11.2022 08:24 
   Miejski konkurs „Méster Bëlnégò Czëtaniô”

W piątek, 4 listopada 2022 r. w Miejskim Domu Kultury przy ulicy Mickiewicza odbył się miejski konkurs „Méster Bëlnégò Czëtaniô”. Polegał on na tym, że uczestnicy czytali wybrane wylosowane teksty w języku kaszubskim. Z naszej szkoły udział wzięły dwie uczennice z klasy II c. Dopiero rozpoczęły przygodę z językiem kaszubskim, a tu taki sukces! Alicja Dzemidok zajęła I miejsce, a Hanna Pacan III miejsce! Obydwie zakwalifikowały się do dalszego etapu, także liczymy na Wasze kciuki! 

Ewa Wodniczak

[#3019]  jk, 16.11.2022 08:16 
   Szkoła do hymnu

[#3028]  dh, 16.11.2022 04:22 
   Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości

Z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości mieszkańcy Rumi wzięli udział w patriotycznych obchodach. Główną atrakcją był biało-czerwony pochód zwieńczony rodzinnym festynem militarnym.

Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się 11 listopada pod pomnikiem Hieronima Derdowskiego i Józefa Wybickiego, gdzie przedstawiciele władz miasta oraz szkół wspólnie z żołnierzami i harcerzami symbolicznie złożyli kwiaty w obecności pocztów sztandarowych. Następnie w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych odprawiona została msza święta w intencji ojczyzny.

Głównym punktem programu była parada niepodległości, która chwilę po godzinie 14:00 wyruszyła spod kościoła. Ulicami Dąbrowskiego, Starowiejską, Dębogórską i Chełmińską maszerowali przedstawiciele samorządu, harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej i Związku Harcerstwa Polskiego, żołnierze 18. Wojskowego Oddziału Gospodarczego, marynarze z Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte, rekonstruktorzy z Chorągwi Jakuba Wejhera, Orkiestra Dęta Gminy Kosakowo, a także opiekunowie i dzieci ze szkół oraz przedszkoli. Pieszym towarzyszyli rowerzyści z Grupy Rowerowej „Szprychy”, zabytkowe pojazdy reprezentujące Stowarzyszenie FSO Pomorze, 7. Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej, strażacy, a także czołg i inne pojazdy militarne z Muzeum Techniki Wojskowej Gryf. Jak co roku obecny był także aktor odgrywający marszałka Józefa Piłsudskiego, który przemieszczał się zabytkowym Studebakerem.

Przejdź do galerii  Dzien Niepodleglosci

[#3027]  dh, 16.11.2022 04:02 
   Skrócone lekcje czwartek 17.11.2022 r.

[#3018]  dh, 15.11.2022 14:45 
   Zebrania z rodzicami w dniu 17 listopada 2022r.

Harmonogram spotkań z rodzicami oraz czas trwania lekcji w dniu 17 listopada 2022 r.

Harmonogram klasy I- III

Harmonogram klasy IV-VIII

Skrócone lekcje

[#3017]  dh, 15.11.2022 09:07 
   Dzień Czystego Powietrza

14 listopada Ekobohaterowie klas pierwszych i wychowania przedszkolnego obchodzili w naszej szkole Dzień Czystego Powietrza. Celem akcji jest walka o czyste powietrze i uświadamianie uczestnikom programu ekologicznego „O planetę dbamy- jesteśmy Ekobohaterami”, jak poważne konsekwencje dla zdrowia i środowiska niesie palenie śmieci, smog i spaliny samochodowe.


W tym dniu odbyło się spotkanie z naczelnikiem Wydziału Klimatu i Ochrony Powietrza w Rumi. Pan Paweł Klawiter-Piwowarski przeprowadził pogadankę na temat zanieczyszczeń powietrza oraz o sposobach ich zapobiegania. Dzięki podejmowanym w szkole tematom o czystym powietrzu, Ekobohaterowie będą świadomi wyzwań, które dotyczą bezpośrednio Rumi i ich samych oraz tego, jak skutecznie przeciwdziałać zanieczyszczeniom powietrza tak, by mogli żyć w zdrowym środowisku. Dzień Czystego Powietrza w Polsce to dzień, w którym powinniśmy w szczególny sposób zachęcać do codziennych inicjatyw, aby polepszyć jakość powietrza.


Na pamiątkę spotkania uczniowie klasy Ia wręczyli Panu Pawłowi wspólnie wykonane podziękowanie za zorganizowanie ciekawych zajęć promujących ekologiczne postawy.

Przejdź do galerii  EKO

Helena Bielicka, Iwona Maćkowiak, Joanna Próchniak

[#3016]  im, 14.11.2022 20:39 
   Narodowe Święto Niepodległości

Dzień 11 listopada 2022 r. to 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszej szkole wspólnie świętowaliśmy tę radosną rocznicę. Z tej okazji uczniowie klas II a i III d przedstawili patriotyczną inscenizację pt. Pisk Białego Orła. Przedstawienie zaprezentowali 10 listopada nauczycielom, pracownikom szkoły oraz dzieciom z Oddziałów Przedszkolnych i uczniom z klas I- III. Celem przedstawienia było kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, uczenie szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, a także poznawanie historycznych wydarzeń naszej Ojczyzny.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy oprócz stroju galowego, mieli biało-czerwone kotyliony, dziewczynki wstążeczki, a nawet wianki w barwach naszej flagi. Wspólne zatańczenie narodowego tańca poloneza, podkreśliło dodatkowo wagę i piękno tego ważnego dla Polaków Święta!

Przejdź do galerii  11 listopada

Anna Rogowska, Jolanta Rafalska

[#3015]  im, 14.11.2022 17:09 

10-10-2022 © Copyright by ZSO Rumia. All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies).
Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
5.931.526  
stat4u
0,21875