Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Zebrania z rodzicami w dniu 17 listopada 2022r.

Harmonogram spotkań z rodzicami oraz czas trwania lekcji w dniu 17 listopada 2022 r.

Harmonogram klasy I- III

Harmonogram klasy IV-VIII

Skrócone lekcje

[#3017]  dh, 15.11.2022 09:07 
   Dzień Czystego Powietrza

14 listopada Ekobohaterowie klas pierwszych i wychowania przedszkolnego obchodzili w naszej szkole Dzień Czystego Powietrza. Celem akcji jest walka o czyste powietrze i uświadamianie uczestnikom programu ekologicznego „O planetę dbamy- jesteśmy Ekobohaterami”, jak poważne konsekwencje dla zdrowia i środowiska niesie palenie śmieci, smog i spaliny samochodowe.


W tym dniu odbyło się spotkanie z naczelnikiem Wydziału Klimatu i Ochrony Powietrza w Rumi. Pan Paweł Klawiter-Piwowarski przeprowadził pogadankę na temat zanieczyszczeń powietrza oraz o sposobach ich zapobiegania. Dzięki podejmowanym w szkole tematom o czystym powietrzu, Ekobohaterowie będą świadomi wyzwań, które dotyczą bezpośrednio Rumi i ich samych oraz tego, jak skutecznie przeciwdziałać zanieczyszczeniom powietrza tak, by mogli żyć w zdrowym środowisku. Dzień Czystego Powietrza w Polsce to dzień, w którym powinniśmy w szczególny sposób zachęcać do codziennych inicjatyw, aby polepszyć jakość powietrza.


Na pamiątkę spotkania uczniowie klasy Ia wręczyli Panu Pawłowi wspólnie wykonane podziękowanie za zorganizowanie ciekawych zajęć promujących ekologiczne postawy.

Przejdź do galerii  EKO

Helena Bielicka, Iwona Maćkowiak, Joanna Próchniak

[#3016]  im, 14.11.2022 20:39 
   Narodowe Święto Niepodległości

Dzień 11 listopada 2022 r. to 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszej szkole wspólnie świętowaliśmy tę radosną rocznicę. Z tej okazji uczniowie klas II a i III d przedstawili patriotyczną inscenizację pt. Pisk Białego Orła. Przedstawienie zaprezentowali 10 listopada nauczycielom, pracownikom szkoły oraz dzieciom z Oddziałów Przedszkolnych i uczniom z klas I- III. Celem przedstawienia było kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, uczenie szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, a także poznawanie historycznych wydarzeń naszej Ojczyzny.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy oprócz stroju galowego, mieli biało-czerwone kotyliony, dziewczynki wstążeczki, a nawet wianki w barwach naszej flagi. Wspólne zatańczenie narodowego tańca poloneza, podkreśliło dodatkowo wagę i piękno tego ważnego dla Polaków Święta!

Przejdź do galerii  11 listopada

Anna Rogowska, Jolanta Rafalska

[#3015]  im, 14.11.2022 17:09 
   Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

Przygotowania do obchodów 104 rocznicy Święta Niepodległości w klasie 1a przebiegały pod hasłem „Jesteśmy patriotami i o Polsce pamiętamy”. Podczas zajęć uczniowie wysłuchali historię o dniu 11 listopada i utrwalili znajomość symboli narodowych. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewali hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Na zajęciach plastycznych wykonali kotyliony i flagę Polski.


W dniu 10 listopada wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Polaków dzień. Zwieńczeniem tych działań był uroczysty apel przygotowany przez klasę 2a i 3d. Głównym celem uroczystości było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego. Wzruszającym akcentem apelu było wysłuchanie piosenki „Co to jest niepodległość?”. Po obejrzeniu i wysłuchaniu prezentacji słowno-muzycznej uczniowie klas 1-3 zatańczyli poloneza.

Przejdź do galerii  FG

Iwona Maćkowiak

[#3013]  im, 13.11.2022 18:26 
   Narodowe Święto Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w licznych zajęciach pogłębiających wiedzę historyczną oraz krzewiących miłość do ojczyzny. Najmłodsze klasy wykonały lapbooki "Polska-moja ojczyzna, a także miały okazję przymierzyć mundury sprzed II wojny światowej (dzięki uprzejmości Muzeum II Wojny Światowej). Starsze dzieci uczestniczyły w grze terenowej "Kraj Orła Białego" oraz "Listy od przodków".

Przejdź do galerii  Narodowe Święto Niepodległości

Krzysztof Murawski 

[#3035]  jk, 10.11.2022 14:19 
   Szkolny konkurs

Podczas uroczystego apelu z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zostały wręczone nagrody dla uczestników szkolnego konkursu "Niepodległościowa pocztówka". Tegorocznym motywem prac były symbole narodowe. Nagrody dla laureatów oraz wyróżnionych uczniów ufundował Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku. Komisja konkursowa wyłoniła najciekawsze prace i przyznała nagrody następującym uczniom: 1. Julia Poźniak 2. Pola Olczyk 3. Hanna Brunat Wyróżnienia: Nikola Junkiewicz Igor Semmerling Robert Richert Zofia Lesiak Laureatom, uczniom wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku na konkurs z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości!

Krzysztof Murawski

Maciej Klamrowski

[#3034]  jk, 10.11.2022 14:12 
   Szkoła pamięta

Zaduszki czyli Dzień Zmarłych to klimat nostalgii i tęsknoty za osobami co odeszli z tego świata. W tym szczególnym dniu nie zapominamy o bohaterach czasów I i II wojny światowej, którzy odeszli na wieczna wartę. Przedstawiciele koła historycznego zapalili znicze pod pomnikami i tablicami na terenie naszego miasta.

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM

Przejdź do galerii  Szkoła pamięta

Teresa Brunath

[#3012]  jk, 10.11.2022 14:03 
   Apel z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

W przededniu 11 listopada, dniu niezwykle uroczystym, bliskiemu sercu każdego Polaka, upamiętniającym rocznicę odzyskania w 1918 r. niepodległości przez naszą Ojczyznę, klasa VII A zabrała uczniów klas starszych na wspólna wędrówkę po kartach historii. Muzyką i wierszem uczniowie opowiedzieli historie naszej drogi do niepodległości.

Iwona Bielińska

Teresa Brunath

[#3050]  jk, 09.11.2022 14:16 
   104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

,,Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” Marszałek Józef Piłsudski Z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu 09 listopada 2022 r odbył się Test Szkolny Wiedzy o Marszałku Józefie Piłsudskim. Uczniowie mogli pochwalić się znajomością życia jednego z bohaterów niepodległej Ojczyzny. Najlepszymi uczniami, okazali się : Katarzyna Skrzyniarz z kl VIII C i Borys Knyba z VIIC.

Gratulujemy!

Teresa Brunath

[#3049]  jk, 09.11.2022 14:14 
   Żywa lekcja historii

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości do naszej szkoły zawitał Pan Krzysztof Górecki z żywą lekcją historii. Dzięki barwnym opowieściom uczniowie naszej szkoły mogli spojrzeć na historię z innej strony. Klasy czwarte miały okazję przyjrzeć się życiu rycerzy, klasy piąte poznały blaski i cienie starożytności, klasy szóste "wkręciły" się w codzienność polskiej szlachty a klasy siódme oraz ósme przeniosły się do czasów zaborów, poznając polskie drogi do odzyskania niepodległości.

Przejdź do galerii  żywa lekcja historii

Krzysztof Murawski

[#3010]  jk, 09.11.2022 09:05 

10-10-2022 © Copyright by ZSO Rumia. All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies).
Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
6.134.484  
stat4u
0,2714844