Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Dzień Pustej Klasy w 4A

W ramach akcji Dzień Pustej Klasy uczniowie 4a w poniedziałek 13 czerwca udali się do Pizzerii Gruby Benek w Rumi. Tam odbyły się warsztaty z tworzenia pizzy. Po otrzymaniu ciasta uczniowie mieli możliwość stworzenia swojej wymarzonej pizzy. W trakcie układania składników uzyskali różne wartościowe wskazówki. Po włożeniu pizzy do pieca i odczekaniu kilku minut wszystkich czekała wspaniała uczta swoich własnych wyrobów. Serdeczne podziękowania kierujemy do właścicieli pizzerii Gruby Benek za przygotowanie i możliwość udziału w takich warsztatów.

Przejdź do galerii  Dzien pustej klasy

Maciej Klamrowski

[#2944]  dh, 23.06.2022 06:23 
   Wolontariat Europejski Service, EVS

Na czy polega wolontariat, każdy wie.

To społeczna praca mająca pożyteczny cel - na rzecz innych osób, społeczności lokalnej, środowiska lokalnego. Ale wolontariat w wymiarze europejskim może być wyjątkową przygodą. EVS działając w ramach Programu Erasmus+ stwarza możliwości wyjazdu do innego kraju, by tam działać na rzecz lokalnej społeczności w ramach wybranej organizacji. A przy tym poznawać inna kulturę, wymieniać się doświadczeniami, uczyć się odpowiedzialności i funkcjonowania w międzynarodowym zespole.

W dniu 10 czerwca, taka właśnie grupa międzynarodowa pojawiła się w naszej szkole. Wolontariusze z Gruzji, Turcji i Hiszpanii prowadzili zajęcia dla uczniów klasy VI A. Opowiadali o swojej pracy wolontariusza, prezentowali filmy o swoich krajach. Uczniom podobały się piękne krajobrazy dalekiej Gruzji, ale też słoneczna Hiszpania wzbudziła zachwyt.

Teresa Brunath

[#2935]  dh, 23.06.2022 00:53 
   Dzień Ojca

Dzień Ojca świętujemy 23 czerwca. W tym dniu, w sposób szczególny wszystkie dzieci wyrażają szacunek i wdzięczność dla swoich ojców. Uczniowie klasy IIIA przygotowali dla swoich tatusiów własnoręcznie wykonane upominki. W tym szczególnym dniu życzymy dużo uśmiechu, czasu dla siebie i rodziny oraz ogromu miłości!

Przejdź do galerii  Dzień Ojca

Iwona Maćkowiak

[#2939]  im, 22.06.2022 21:10 
   Port gdyński - dawniej i dziś

W dniu 21 czerwca 2022r. rozdano nagrody laureatom konkursu plastycznego szkół borchardtowskich "Port gdyński-dawniej i dziś". Przedmiotem konkursu było wykonanie techniką kolażu pracy plastycznej, upamiętniającej 100 rocznicę budowy portu w Gdyni. Głównymi celami konkursu było budzenie wśród uczniów zainteresowań dorobkiem minionych pokoleń, rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów, rozbudzanie aktywności twórczej i kreatywności oraz kształtowanie postawy patriotycznej i obywatelskiej. Szkolnym koordynatorem akcji była p. Sylwia Jerzyk. Uczniowie otrzymali piękne nagrody ufundowane przez Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku i Port w Gdyni.


Nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali:

Klasa I

 • Oliwia Łabuć- I miejsce IA

Klasa II

 • Lena Plichta- I miejsce IIB

Klasa III

 • Anna Kossowska- I miejsce IIIA
 • Kajetan Łaszewski- II miejsce IIIA
 • Michał Patalas- III miejsce IIIA
 • Lena Garbacka- III miejsce IIIA
 • Gabriela Kepke- wyróżnienie IIIA
 • Maja Szczepańska- wyróżnienie IIIA

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Przejdź do galerii  Port

Iwona Maćkowiak

[#2930]  im, 21.06.2022 22:21 
   Międzyszkolny Konkurs Matematyczny klas III

W dniu 20 czerwca 2022r. rozdano nagrody XXVII Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego klas III organizowanego przez ZSO Szkołę Podstawową Nr 9 w Rumi. Laureaci konkursu otrzymali nagrody i dyplomy ufundowane przez Urząd Miasta Rumi i Multikino. Uczniowie podczas konkursu rozwijali swoje zdolności matematyczne, logiczne myślenie, pamięć, spostrzegawczość oraz umiejętność wyciągania wniosków. Najlepsze wyniki osiągnęli:

II miejsce – Oliwier Drużdż IIIA

III miejsce Michał Kufel IIIB

Laureatom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Iwona Maćkowiak

[#2931]  im, 21.06.2022 21:58 
   ZUCH - konkurs matematyczny

W maju 2022 r. odbyły się w naszej szkole, wśród uczniów klas III kolejno w dniu 9 maja ogólnopolski konkurs ZUCH z języka polskiego, w dniu 11 maja ogólnopolski konkurs ZUCH z matematyki. Organizatorem tego konkursu jest Centrum Edukacji Szkolnej. Uczniowie naszej szkoły zajęli w tych konkursach bardzo wysokie lokaty.

ZUCH z języka polskiego

 • Michał Kufel z klasy III b za zdobycie 2. miejsca w kraju otrzymał dyplom laureata oraz nagrodę książkową,
 • Oliwier Drużdż z klasy III a za zdobycie 5. miejsca w kraju również otrzymał dyplom laureata oraz nagrodę książkową,
 • Izabela Żełudkowska z klasy III b- za zdobycie 13. miejsca w kraju otrzymała dyplom laureata.

ZUCH z matematyki

 • Franciszek Bogucki z klasy III b- za zdobycie 1. miejsca w kraju otrzymał grawerowany dyplom laureata oraz nagrodę książkową


 • Oliwier Drużdż z klasy III a za zdobycie 7. miejsca w kraju otrzymał dyplom laureata,
 • Helena Czapiewska a klasy III c za zdobycie 7. miejsca w kraju otrzymał dyplom laureata,
 • Michał Kufel z klasy III b za zdobycie 9. miejsca w kraju otrzymał dyplom laureata,
 • Alicja Pacan z klasy III c za zdobycie 10. miejsca w kraju otrzymał dyplom laureata,
 • Hanna Daniszewska z klasy III b za zdobycie 12. miejsca w kraju również otrzymała dyplom laureata.

Pozostali uczestnicy obu konkursów otrzymali dyplom uznania. Wszystkim uczniom, którzy dzielnie zgłębiali swoją wiedzę i umiejętności, a następnie wykazali się odwagą i przystąpili do konkursu serdecznie gratulujemy. Szczególne gratulacje dla Laureatów obu konkursów.

Elżbieta Idziak oraz czuwająca nad prawidłowym przebiegiem konkursu p. Iwona Maćkowiak

[#2932]  im, 21.06.2022 21:45 
   Finał Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas III

27 maja 2022 roku odbył się w Szkole Podstawowej Nr 9 w Rumi finał Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas III. W konkursie wzięło udział 26 uczniów szkół podstawowych SP 1, SP 4, SP 6, SP 7, SP 8, SP 9, PESS z terenu Rumi. Finaliści konkursu po wylosowaniu miejsc, zapoznaniu się z regulaminem i wypełnieniu kart kodowych (uczniowie rozwiązują zadania na zakodowanych kartach) przystąpili do rozwiązywania zadań. Czas przeznaczony na rozwiązywanie zadań wynosił jedną godzinę zegarową. Zadania zostały wybrane przez nauczyciela matematyki i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z SP 9, z wyłączeniem nauczycieli uczących obecnie w klasach trzecich. Prace sprawdzała p. Aleksandra Andrachewicz- nauczyciel matematyki. Po sprawdzeniu wszystkich prac konkursowych komisja odkodowała je przyznając:

 • I miejsce : Wiktorowi Sobolowskiemu z SP 1
 • II miejsce: Oliwierowi Drużdż z SP 9
 • III miejsce: Michałowi Kufel z SP 9
 • Wyróżnienia: Radosław Kata z SP 1, Bartosz Jank z SP 4

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy konkursu

[#2933]  im, 21.06.2022 21:30 
   Alfik Matematyczny.

14 listopada 2021 r. 11 uczniów klasy III b, III c i klasy III e wzięło udział w ogólnopolskim konkursie Alfik Matematyczny. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty- Jersz, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Wszyscy uczniowie dzielnie, przez 75 minut, zmagali się z zadaniami o różnym stopniu Najwyższy wynik osiągnął Franciszek Bogucki klasy III b, który otrzymał dyplom uznania za bardzo dobry wynik. Wszystkim uczestnikom konkursu, a w szczególności Laureatowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Elżbieta Idziak

[#2934]  im, 21.06.2022 21:20 
   Bezpieczeństwo w sieci

Przyjazne media to projekt innowacyjny realizowany przez psychologa szkolnego, panią Joannę Żurawską. Po cyklicznych spotkaniach z psychologiem uczniowie klasy III a przygotowywali plakaty i hasła na temat bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni.

Przejdź do galerii  Zasady

Iwona Maćkowiak

[#2925]  im, 18.06.2022 21:56 
   Zajęcia plastyczne

Uczniowie klasy IIIa są kreatywni, dlatego tą wspaniałą zdolność rozwijają na zajęciach plastycznych. Rozbudzanie zainteresowania sztuką, plastyką, odkrywanie w sobie naturalnych predyspozycji i uzdolnień skłania uczniów do samodzielnej twórczości i działania. W procesie tworzenia doznają silnych przeżyć, które nie tylko wynikają z samego działania, lecz także z możliwości wyrażenia środkami plastycznymi własnych myśli i uczuć. Tematyka zajęć plastycznych dobierana była stosownie do pór roku- „Kwitnąca wiśnia”, omawianych tematów- „Mikołaj Kopernik”, konkursów-„Ratujemy Ziemię” oraz zainteresowań dzieci- „Kwiaty i portrety dla mamy”.

Przejdź do galerii  Plastyka

Iwona Maćkowiak

[#2924]  im, 18.06.2022 21:55 

08-01-2022 © Copyright by ZSO Rumia. All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies).
Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
5.615.614  
stat4u
0,328125