Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Podsumowanie Szkolnej Ligi Historycznej

Wraz z zakończeniem zajęć lekcyjnych w roku szkolnym nadszedł czas na podsumowanie zmagań w Szkolnej Lidze Historycznej, która była elementem innowacji pedagogicznej Klub Przyjaciół Małej Ojczyzny.

Szkolna Liga Historyczna była wymagającym konkursem. Przez cały rok szkolny uczniowie konkurowali ze sobą o tytuł Mistrza. Razem odbyło się 6 wymagających sporej wiedzy historycznej etapów: Józef Piłsudski i odzyskanie niepodległości, Powstanie warszawskie, Powstanie wielkopolskie, Powstanie styczniowe, Żołnierze Wyklęci oraz Sejm Czteroletni i Konstytucja 3 maja.

Tytułem Mistrzów Szkolnej Ligi Historycznej w roku szkolnym 2021/22 mogą się pochwalić Dawid Krupa (103 p.) i Oskar Rutkowski (68 p.). Wicemistrzami zostali Julia Kaźmierkiewicz (75 p.) i Igor Wielgus (62 p.). III miejsce wywalczyli Barbara Sychowska (72 p.) i Filip Słembarski (45 p.). Wszystkim uczestnikom gratulujemy wytrwałości oraz wiedzy!

Laureaci otrzymali niepowtarzalne dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku. Zapraszamy na kolejną edycję Ligi już na początku przyszłego roku szkolnego!

Krzysztof Murawski, MAciej Klamrowski

[#2947]  dh, 23.06.2022 06:43 
   Lekcja z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w 4a

Klasa IVa dzięki uprzejmości Pana Michała Czerwiec uczestniczyła w warsztatach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz tego jak sami powinniśmy zadbać o swoje bezpieczeństwo. Było to niezwykle ważne spotkanie, zwłaszcza w kontekście rozpoczynających się wakacji.

Przejdź do galerii  Pierwsza pomoc przedmedyczna

Maciej Klamrowski

[#2946]  dh, 23.06.2022 06:39 
   Wycieczka do Wejherowa

W dniu dzisiejszym klasy 4a, 4c i 8d odwiedzili Wejherowo. Mieli okazję zobaczyć podziemia kościoła św. Anny oraz pomieszczenia ratusza. Zgromadzone eksponaty zrobiły na uczniach ogromne wrażenie. Spotkanie z żywą historią Wejherowa przybliżyło dzieciom dzieje naszej kaszubskiej Małej Ojczyzny. Wycieczka została zorganizowana w ramach innowacji pedagogicznej Klub Przyjaciół Małej Ojczyzny.

Przejdź do galerii  Wycieczka do Wejherowa

Krzysztof Murawski, Maciej Klamrowski

[#2945]  dh, 23.06.2022 06:29 
   Dzień Pustej Klasy w 4A

W ramach akcji Dzień Pustej Klasy uczniowie 4a w poniedziałek 13 czerwca udali się do Pizzerii Gruby Benek w Rumi. Tam odbyły się warsztaty z tworzenia pizzy. Po otrzymaniu ciasta uczniowie mieli możliwość stworzenia swojej wymarzonej pizzy. W trakcie układania składników uzyskali różne wartościowe wskazówki. Po włożeniu pizzy do pieca i odczekaniu kilku minut wszystkich czekała wspaniała uczta swoich własnych wyrobów. Serdeczne podziękowania kierujemy do właścicieli pizzerii Gruby Benek za przygotowanie i możliwość udziału w takich warsztatów.

Przejdź do galerii  Dzien pustej klasy

Maciej Klamrowski

[#2944]  dh, 23.06.2022 06:23 
   Wolontariat Europejski Service, EVS

Na czy polega wolontariat, każdy wie.

To społeczna praca mająca pożyteczny cel - na rzecz innych osób, społeczności lokalnej, środowiska lokalnego. Ale wolontariat w wymiarze europejskim może być wyjątkową przygodą. EVS działając w ramach Programu Erasmus+ stwarza możliwości wyjazdu do innego kraju, by tam działać na rzecz lokalnej społeczności w ramach wybranej organizacji. A przy tym poznawać inna kulturę, wymieniać się doświadczeniami, uczyć się odpowiedzialności i funkcjonowania w międzynarodowym zespole.

W dniu 10 czerwca, taka właśnie grupa międzynarodowa pojawiła się w naszej szkole. Wolontariusze z Gruzji, Turcji i Hiszpanii prowadzili zajęcia dla uczniów klasy VI A. Opowiadali o swojej pracy wolontariusza, prezentowali filmy o swoich krajach. Uczniom podobały się piękne krajobrazy dalekiej Gruzji, ale też słoneczna Hiszpania wzbudziła zachwyt.

Teresa Brunath

[#2935]  dh, 23.06.2022 00:53 
   Dzień Ojca

Dzień Ojca świętujemy 23 czerwca. W tym dniu, w sposób szczególny wszystkie dzieci wyrażają szacunek i wdzięczność dla swoich ojców. Uczniowie klasy IIIA przygotowali dla swoich tatusiów własnoręcznie wykonane upominki. W tym szczególnym dniu życzymy dużo uśmiechu, czasu dla siebie i rodziny oraz ogromu miłości!

Przejdź do galerii  Dzień Ojca

Iwona Maćkowiak

[#2939]  im, 22.06.2022 21:10 
   Port gdyński - dawniej i dziś

W dniu 21 czerwca 2022r. rozdano nagrody laureatom konkursu plastycznego szkół borchardtowskich "Port gdyński-dawniej i dziś". Przedmiotem konkursu było wykonanie techniką kolażu pracy plastycznej, upamiętniającej 100 rocznicę budowy portu w Gdyni. Głównymi celami konkursu było budzenie wśród uczniów zainteresowań dorobkiem minionych pokoleń, rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów, rozbudzanie aktywności twórczej i kreatywności oraz kształtowanie postawy patriotycznej i obywatelskiej. Szkolnym koordynatorem akcji była p. Sylwia Jerzyk. Uczniowie otrzymali piękne nagrody ufundowane przez Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku i Port w Gdyni.


Nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali:

Klasa I

 • Oliwia Łabuć- I miejsce IA

Klasa II

 • Lena Plichta- I miejsce IIB

Klasa III

 • Anna Kossowska- I miejsce IIIA
 • Kajetan Łaszewski- II miejsce IIIA
 • Michał Patalas- III miejsce IIIA
 • Lena Garbacka- III miejsce IIIA
 • Gabriela Kepke- wyróżnienie IIIA
 • Maja Szczepańska- wyróżnienie IIIA

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Przejdź do galerii  Port

Iwona Maćkowiak

[#2930]  im, 21.06.2022 22:21 
   Międzyszkolny Konkurs Matematyczny klas III

W dniu 20 czerwca 2022r. rozdano nagrody XXVII Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego klas III organizowanego przez ZSO Szkołę Podstawową Nr 9 w Rumi. Laureaci konkursu otrzymali nagrody i dyplomy ufundowane przez Urząd Miasta Rumi i Multikino. Uczniowie podczas konkursu rozwijali swoje zdolności matematyczne, logiczne myślenie, pamięć, spostrzegawczość oraz umiejętność wyciągania wniosków. Najlepsze wyniki osiągnęli:

II miejsce – Oliwier Drużdż IIIA

III miejsce Michał Kufel IIIB

Laureatom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Iwona Maćkowiak

[#2931]  im, 21.06.2022 21:58 
   ZUCH - konkurs matematyczny

W maju 2022 r. odbyły się w naszej szkole, wśród uczniów klas III kolejno w dniu 9 maja ogólnopolski konkurs ZUCH z języka polskiego, w dniu 11 maja ogólnopolski konkurs ZUCH z matematyki. Organizatorem tego konkursu jest Centrum Edukacji Szkolnej. Uczniowie naszej szkoły zajęli w tych konkursach bardzo wysokie lokaty.

ZUCH z języka polskiego

 • Michał Kufel z klasy III b za zdobycie 2. miejsca w kraju otrzymał dyplom laureata oraz nagrodę książkową,
 • Oliwier Drużdż z klasy III a za zdobycie 5. miejsca w kraju również otrzymał dyplom laureata oraz nagrodę książkową,
 • Izabela Żełudkowska z klasy III b- za zdobycie 13. miejsca w kraju otrzymała dyplom laureata.

ZUCH z matematyki

 • Franciszek Bogucki z klasy III b- za zdobycie 1. miejsca w kraju otrzymał grawerowany dyplom laureata oraz nagrodę książkową


 • Oliwier Drużdż z klasy III a za zdobycie 7. miejsca w kraju otrzymał dyplom laureata,
 • Helena Czapiewska a klasy III c za zdobycie 7. miejsca w kraju otrzymał dyplom laureata,
 • Michał Kufel z klasy III b za zdobycie 9. miejsca w kraju otrzymał dyplom laureata,
 • Alicja Pacan z klasy III c za zdobycie 10. miejsca w kraju otrzymał dyplom laureata,
 • Hanna Daniszewska z klasy III b za zdobycie 12. miejsca w kraju również otrzymała dyplom laureata.

Pozostali uczestnicy obu konkursów otrzymali dyplom uznania. Wszystkim uczniom, którzy dzielnie zgłębiali swoją wiedzę i umiejętności, a następnie wykazali się odwagą i przystąpili do konkursu serdecznie gratulujemy. Szczególne gratulacje dla Laureatów obu konkursów.

Elżbieta Idziak oraz czuwająca nad prawidłowym przebiegiem konkursu p. Iwona Maćkowiak

[#2932]  im, 21.06.2022 21:45 
   Finał Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas III

27 maja 2022 roku odbył się w Szkole Podstawowej Nr 9 w Rumi finał Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas III. W konkursie wzięło udział 26 uczniów szkół podstawowych SP 1, SP 4, SP 6, SP 7, SP 8, SP 9, PESS z terenu Rumi. Finaliści konkursu po wylosowaniu miejsc, zapoznaniu się z regulaminem i wypełnieniu kart kodowych (uczniowie rozwiązują zadania na zakodowanych kartach) przystąpili do rozwiązywania zadań. Czas przeznaczony na rozwiązywanie zadań wynosił jedną godzinę zegarową. Zadania zostały wybrane przez nauczyciela matematyki i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z SP 9, z wyłączeniem nauczycieli uczących obecnie w klasach trzecich. Prace sprawdzała p. Aleksandra Andrachewicz- nauczyciel matematyki. Po sprawdzeniu wszystkich prac konkursowych komisja odkodowała je przyznając:

 • I miejsce : Wiktorowi Sobolowskiemu z SP 1
 • II miejsce: Oliwierowi Drużdż z SP 9
 • III miejsce: Michałowi Kufel z SP 9
 • Wyróżnienia: Radosław Kata z SP 1, Bartosz Jank z SP 4

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy konkursu

[#2933]  im, 21.06.2022 21:30 

22-02-2023 © Copyright by ZSO Rumia. All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies).
Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
6.415.914  
stat4u
0,3828125