Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   ZUCH - konkurs matematyczny

W maju 2022 r. odbyły się w naszej szkole, wśród uczniów klas III kolejno w dniu 9 maja ogólnopolski konkurs ZUCH z języka polskiego, w dniu 11 maja ogólnopolski konkurs ZUCH z matematyki. Organizatorem tego konkursu jest Centrum Edukacji Szkolnej. Uczniowie naszej szkoły zajęli w tych konkursach bardzo wysokie lokaty.

ZUCH z języka polskiego

 • Michał Kufel z klasy III b za zdobycie 2. miejsca w kraju otrzymał dyplom laureata oraz nagrodę książkową,
 • Oliwier Drużdż z klasy III a za zdobycie 5. miejsca w kraju również otrzymał dyplom laureata oraz nagrodę książkową,
 • Izabela Żełudkowska z klasy III b- za zdobycie 13. miejsca w kraju otrzymała dyplom laureata.

ZUCH z matematyki

 • Franciszek Bogucki z klasy III b- za zdobycie 1. miejsca w kraju otrzymał grawerowany dyplom laureata oraz nagrodę książkową


 • Oliwier Drużdż z klasy III a za zdobycie 7. miejsca w kraju otrzymał dyplom laureata,
 • Helena Czapiewska a klasy III c za zdobycie 7. miejsca w kraju otrzymał dyplom laureata,
 • Michał Kufel z klasy III b za zdobycie 9. miejsca w kraju otrzymał dyplom laureata,
 • Alicja Pacan z klasy III c za zdobycie 10. miejsca w kraju otrzymał dyplom laureata,
 • Hanna Daniszewska z klasy III b za zdobycie 12. miejsca w kraju również otrzymała dyplom laureata.

Pozostali uczestnicy obu konkursów otrzymali dyplom uznania. Wszystkim uczniom, którzy dzielnie zgłębiali swoją wiedzę i umiejętności, a następnie wykazali się odwagą i przystąpili do konkursu serdecznie gratulujemy. Szczególne gratulacje dla Laureatów obu konkursów.

Elżbieta Idziak oraz czuwająca nad prawidłowym przebiegiem konkursu p. Iwona Maćkowiak

[#2932]  im, 21.06.2022 21:45 
   Finał Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas III

27 maja 2022 roku odbył się w Szkole Podstawowej Nr 9 w Rumi finał Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas III. W konkursie wzięło udział 26 uczniów szkół podstawowych SP 1, SP 4, SP 6, SP 7, SP 8, SP 9, PESS z terenu Rumi. Finaliści konkursu po wylosowaniu miejsc, zapoznaniu się z regulaminem i wypełnieniu kart kodowych (uczniowie rozwiązują zadania na zakodowanych kartach) przystąpili do rozwiązywania zadań. Czas przeznaczony na rozwiązywanie zadań wynosił jedną godzinę zegarową. Zadania zostały wybrane przez nauczyciela matematyki i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z SP 9, z wyłączeniem nauczycieli uczących obecnie w klasach trzecich. Prace sprawdzała p. Aleksandra Andrachewicz- nauczyciel matematyki. Po sprawdzeniu wszystkich prac konkursowych komisja odkodowała je przyznając:

 • I miejsce : Wiktorowi Sobolowskiemu z SP 1
 • II miejsce: Oliwierowi Drużdż z SP 9
 • III miejsce: Michałowi Kufel z SP 9
 • Wyróżnienia: Radosław Kata z SP 1, Bartosz Jank z SP 4

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy konkursu

[#2933]  im, 21.06.2022 21:30 
   Alfik Matematyczny.

14 listopada 2021 r. 11 uczniów klasy III b, III c i klasy III e wzięło udział w ogólnopolskim konkursie Alfik Matematyczny. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty- Jersz, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Wszyscy uczniowie dzielnie, przez 75 minut, zmagali się z zadaniami o różnym stopniu Najwyższy wynik osiągnął Franciszek Bogucki klasy III b, który otrzymał dyplom uznania za bardzo dobry wynik. Wszystkim uczestnikom konkursu, a w szczególności Laureatowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Elżbieta Idziak

[#2934]  im, 21.06.2022 21:20 
   Płatności za obiady
[#2929]  al, 21.06.2022 19:27 
   Bezpieczeństwo w sieci

Przyjazne media to projekt innowacyjny realizowany przez psychologa szkolnego, panią Joannę Żurawską. Po cyklicznych spotkaniach z psychologiem uczniowie klasy III a przygotowywali plakaty i hasła na temat bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni.

Przejdź do galerii  Zasady

Iwona Maćkowiak

[#2925]  im, 18.06.2022 21:56 
   Zajęcia plastyczne

Uczniowie klasy IIIa są kreatywni, dlatego tą wspaniałą zdolność rozwijają na zajęciach plastycznych. Rozbudzanie zainteresowania sztuką, plastyką, odkrywanie w sobie naturalnych predyspozycji i uzdolnień skłania uczniów do samodzielnej twórczości i działania. W procesie tworzenia doznają silnych przeżyć, które nie tylko wynikają z samego działania, lecz także z możliwości wyrażenia środkami plastycznymi własnych myśli i uczuć. Tematyka zajęć plastycznych dobierana była stosownie do pór roku- „Kwitnąca wiśnia”, omawianych tematów- „Mikołaj Kopernik”, konkursów-„Ratujemy Ziemię” oraz zainteresowań dzieci- „Kwiaty i portrety dla mamy”.

Przejdź do galerii  Plastyka

Iwona Maćkowiak

[#2924]  im, 18.06.2022 21:55 
   Dzień Pustej Klasy

W piątek, 10 czerwca, uczniowie klasy III a dołączyli do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Dzień Pustej Klasy”. Tego dnia ławki w naszej sali lekcyjnej zostały puste. Piątek stał się dniem edukacji na świeżym powietrzu połączony z relaksem, dobrą zabawą na szkolnym placu zabaw i obserwacją przyrody. Przebywanie w przyrodzie jest przyjemne i konieczne dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Pogoda pozwoliła nam tego dnia na aktywną naukę na świeżym powietrzu.

Przejdź do galerii  Pusta klasa

Iwona Maćkowiak

[#2922]  im, 18.06.2022 21:52 
   Spotkanie z Policją - bezpieczne wakacje

W dniu 15 czerwca odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z Policjantkami, które przypomniały o bezpiecznym wypoczynku nad wodą, podczas kąpieli i korzystania ze sprzętów wodnych; na drodze podczas jazdy rowerem, hulajnogą czy podróży autokarem lub autem. Ponadto Policjantki zwróciły uwagę na bezpieczeństwo w czasie korzystania z placów zabaw, zachowaniu ostrożności w kontakcie z nieznajomymi osobami i konieczności noszenia nakrycia głowy podczas upałów.

Przejdź do galerii  Policja

Anna Szyba, Joanna Żurawska, Joanna Cylke

[#2921]  im, 17.06.2022 10:47 
   Wycieczka rowerowo-krajoznawcza do Pucka

W sobotę 4 maja, uczniowie z Klubu Przyjaciół Małej Ojczyzny wraz z opiekunami Panem Krzysztofem Murawski i Panem Maciejem Klamrowskim uczestniczyli w wyprawie rowerowej do Pucka. Trasa wycieczki biegła przez Rezerwat przyrody Beka, wsie Osłonino i Rzucewo. Młodzi rowerzyści mieli niecodzienną okazję podziwiać walory przyrodnicze oraz historyczne Pobrzeża Kaszubskiego.

Krzysztof Murawski

[#2920]  dh, 17.06.2022 10:34 
   Klasa 8D w akcji

Uczniowie klasy 8d również dołączyli się do akcji Czysta Rumia – edycja 2022 . Brawo!

Przejdź do galerii  Akcja czysta Rumia

Krzysztof Murawski

[#2919]  dh, 17.06.2022 10:22 

08-01-2022 © Copyright by ZSO Rumia. All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies).
Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
5.504.516  
stat4u
0,328125