Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Alfik Matematyczny.

14 listopada 2021 r. 11 uczniów klasy III b, III c i klasy III e wzięło udział w ogólnopolskim konkursie Alfik Matematyczny. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty- Jersz, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Wszyscy uczniowie dzielnie, przez 75 minut, zmagali się z zadaniami o różnym stopniu Najwyższy wynik osiągnął Franciszek Bogucki klasy III b, który otrzymał dyplom uznania za bardzo dobry wynik. Wszystkim uczestnikom konkursu, a w szczególności Laureatowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Elżbieta Idziak

[#2934]  im, 21.06.2022 21:20 
   Bezpieczeństwo w sieci

Przyjazne media to projekt innowacyjny realizowany przez psychologa szkolnego, panią Joannę Żurawską. Po cyklicznych spotkaniach z psychologiem uczniowie klasy III a przygotowywali plakaty i hasła na temat bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni.

Przejdź do galerii  Zasady

Iwona Maćkowiak

[#2925]  im, 18.06.2022 21:56 
   Zajęcia plastyczne

Uczniowie klasy IIIa są kreatywni, dlatego tą wspaniałą zdolność rozwijają na zajęciach plastycznych. Rozbudzanie zainteresowania sztuką, plastyką, odkrywanie w sobie naturalnych predyspozycji i uzdolnień skłania uczniów do samodzielnej twórczości i działania. W procesie tworzenia doznają silnych przeżyć, które nie tylko wynikają z samego działania, lecz także z możliwości wyrażenia środkami plastycznymi własnych myśli i uczuć. Tematyka zajęć plastycznych dobierana była stosownie do pór roku- „Kwitnąca wiśnia”, omawianych tematów- „Mikołaj Kopernik”, konkursów-„Ratujemy Ziemię” oraz zainteresowań dzieci- „Kwiaty i portrety dla mamy”.

Przejdź do galerii  Plastyka

Iwona Maćkowiak

[#2924]  im, 18.06.2022 21:55 
   Dzień Pustej Klasy

W piątek, 10 czerwca, uczniowie klasy III a dołączyli do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Dzień Pustej Klasy”. Tego dnia ławki w naszej sali lekcyjnej zostały puste. Piątek stał się dniem edukacji na świeżym powietrzu połączony z relaksem, dobrą zabawą na szkolnym placu zabaw i obserwacją przyrody. Przebywanie w przyrodzie jest przyjemne i konieczne dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Pogoda pozwoliła nam tego dnia na aktywną naukę na świeżym powietrzu.

Przejdź do galerii  Pusta klasa

Iwona Maćkowiak

[#2922]  im, 18.06.2022 21:52 
   Spotkanie z Policją - bezpieczne wakacje

W dniu 15 czerwca odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z Policjantkami, które przypomniały o bezpiecznym wypoczynku nad wodą, podczas kąpieli i korzystania ze sprzętów wodnych; na drodze podczas jazdy rowerem, hulajnogą czy podróży autokarem lub autem. Ponadto Policjantki zwróciły uwagę na bezpieczeństwo w czasie korzystania z placów zabaw, zachowaniu ostrożności w kontakcie z nieznajomymi osobami i konieczności noszenia nakrycia głowy podczas upałów.

Przejdź do galerii  Policja

Anna Szyba, Joanna Żurawska, Joanna Cylke

[#2921]  im, 17.06.2022 10:47 
   Wycieczka rowerowo-krajoznawcza do Pucka

W sobotę 4 maja, uczniowie z Klubu Przyjaciół Małej Ojczyzny wraz z opiekunami Panem Krzysztofem Murawski i Panem Maciejem Klamrowskim uczestniczyli w wyprawie rowerowej do Pucka. Trasa wycieczki biegła przez Rezerwat przyrody Beka, wsie Osłonino i Rzucewo. Młodzi rowerzyści mieli niecodzienną okazję podziwiać walory przyrodnicze oraz historyczne Pobrzeża Kaszubskiego.

Krzysztof Murawski

[#2920]  dh, 17.06.2022 10:34 
   Klasa 8D w akcji

Uczniowie klasy 8d również dołączyli się do akcji Czysta Rumia – edycja 2022 . Brawo!

Przejdź do galerii  Akcja czysta Rumia

Krzysztof Murawski

[#2919]  dh, 17.06.2022 10:22 
   Konkurs "Majowa kapliczka Matki Bożej"

W maju odbył się konkurs "Majowa kapliczka Matki Bożej". W konkursie uczestniczyli uczniowie klas pierwszych. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy dzieci o polskiej tradycji, rozbudzenie zainteresowań sztuką ludową i zachęcenie do twórczej działalności plastycznej. Przyznano 4 nagrody i wyróżnienia.

Paulina Graś

[#2918]  im, 17.06.2022 10:20 
   Zielona szkoła w Łapinie

6 czerwca klasa 8d rozpoczęła swój długo wyczekiwany wypoczynek na zielonej szkole w okolicach Łapina. Pierwszy dzień obfitował w wiele emocji. Już na początku zostaliśmy rzuceni na głęboką wodę - musieliśmy pokonać tor w parku linowym, a na końcu zjechać na tyrolce. Później zaliczyliśmy niejeden siniak podczas walki paintballowej. Na końcu były zajęcia z budowania zespołu.

W drugim dniu zielonej szkoły zaczęliśmy od geocachingu. Grupy otrzymały odbiorniki GPS i rozwiązywały zagadki w lesie. Po południu uczniowie pokonywali tor rekruta. To był czas na zmęczenie. Śmiałkowie ścigali się na ściankach, równoważniach, oponach i zasiekach. Następnie udaliśmy się na pontony. Po eksploracji jeziora, dzieci poznawały tajniki kryptograficznych algorytmów w grze "szyfry". Na koniec było ognisko i wyczekiwany odpoczynek.

W ostatnim dniu naszej wycieczki uczyliśmy się strzelać z wiatrówek. To był także czas pożegnania. Będziemy miło wspominać ostatnią wycieczkę w szkole podstawowej.

Przejdź do galerii  Zielona szkoła w Łapinie

Krzysztof Murawski

[#2917]  dh, 17.06.2022 10:11 
   Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego
[#2926]  al, 16.06.2022 15:27 

22-02-2023 © Copyright by ZSO Rumia. All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies).
Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
6.414.159  
stat4u
0,3964844