W maju 2022 r. odbyły się w naszej szkole, wśród uczniów klas III kolejno w dniu 9 maja ogólnopolski konkurs ZUCH z języka polskiego, w dniu 11 maja ogólnopolski konkurs ZUCH z matematyki. Organizatorem tego konkursu jest Centrum Edukacji Szkolnej. Uczniowie naszej szkoły zajęli w tych konkursach bardzo wysokie lokaty.
ZUCH z języka polskiego
Michał Kufel z klasy III b za zdobycie 2. miejsca w kraju otrzymał dyplom laureata oraz nagrodę książkową,
Oliwier Drużdż z klasy III a za zdobycie 5. miejsca w kraju również otrzymał dyplom laureata oraz nagrodę książkową,
Izabela Żełudkowska z klasy III b- za zdobycie 13. miejsca w kraju otrzymała dyplom laureata.
ZUCH z matematyki
Franciszek Bogucki z klasy III b- za zdobycie 1. miejsca w kraju otrzymał grawerowany dyplom laureata oraz nagrodę książkową
Oliwier Drużdż z klasy III a za zdobycie 7. miejsca w kraju otrzymał dyplom laureata,
Helena Czapiewska a klasy III c za zdobycie 7. miejsca w kraju otrzymał dyplom laureata,
Michał Kufel z klasy III b za zdobycie 9. miejsca w kraju otrzymał dyplom laureata,
Alicja Pacan z klasy III c za zdobycie 10. miejsca w kraju otrzymał dyplom laureata,
Hanna Daniszewska z klasy III b za zdobycie 12. miejsca w kraju również otrzymała dyplom laureata.
Pozostali uczestnicy obu konkursów otrzymali dyplom uznania. Wszystkim uczniom, którzy dzielnie zgłębiali swoją wiedzę i umiejętności, a następnie wykazali się odwagą i przystąpili do konkursu serdecznie gratulujemy. Szczególne gratulacje dla Laureatów obu konkursów.
Elżbieta Idziak oraz czuwająca nad prawidłowym przebiegiem konkursu p. Iwona Maćkowiak
Finał Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas III
27 maja 2022 roku odbył się w Szkole Podstawowej Nr 9 w Rumi finał Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas III. W konkursie wzięło udział 26 uczniów szkół podstawowych SP 1, SP 4, SP 6, SP 7, SP 8, SP 9, PESS z terenu Rumi. Finaliści konkursu po wylosowaniu miejsc, zapoznaniu się z regulaminem i wypełnieniu kart kodowych (uczniowie rozwiązują zadania na zakodowanych kartach) przystąpili do rozwiązywania zadań. Czas przeznaczony na rozwiązywanie zadań wynosił jedną godzinę zegarową. Zadania zostały wybrane przez nauczyciela matematyki i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z SP 9, z wyłączeniem nauczycieli uczących obecnie w klasach trzecich. Prace sprawdzała p. Aleksandra Andrachewicz- nauczyciel matematyki. Po sprawdzeniu wszystkich prac konkursowych komisja odkodowała je przyznając:
I miejsce : Wiktorowi Sobolowskiemu z SP 1
II miejsce: Oliwierowi Drużdż z SP 9
III miejsce: Michałowi Kufel z SP 9
Wyróżnienia: Radosław Kata z SP 1, Bartosz Jank z SP 4
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
14 listopada 2021 r. 11 uczniów klasy III b, III c i klasy III e wzięło udział w ogólnopolskim konkursie Alfik Matematyczny. Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty- Jersz, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Wszyscy uczniowie dzielnie, przez 75 minut, zmagali się z zadaniami o różnym stopniu Najwyższy wynik osiągnął Franciszek Bogucki klasy III b, który otrzymał dyplom uznania za bardzo dobry wynik. Wszystkim uczestnikom konkursu, a w szczególności Laureatowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Przyjazne media to projekt innowacyjny realizowany przez psychologa szkolnego, panią Joannę Żurawską. Po cyklicznych spotkaniach z psychologiem uczniowie klasy III a przygotowywali plakaty i hasła na temat bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni.
Uczniowie klasy IIIa są kreatywni, dlatego tą wspaniałą zdolność rozwijają na zajęciach plastycznych. Rozbudzanie zainteresowania sztuką, plastyką, odkrywanie w sobie naturalnych predyspozycji i uzdolnień skłania uczniów do samodzielnej twórczości i działania. W procesie tworzenia doznają silnych przeżyć, które nie tylko wynikają z samego działania, lecz także z możliwości wyrażenia środkami plastycznymi własnych myśli i uczuć. Tematyka zajęć plastycznych dobierana była stosownie do pór roku- „Kwitnąca wiśnia”, omawianych tematów- „Mikołaj Kopernik”, konkursów-„Ratujemy Ziemię” oraz zainteresowań dzieci- „Kwiaty i portrety dla mamy”.
W piątek, 10 czerwca, uczniowie klasy III a dołączyli do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Dzień Pustej Klasy”. Tego dnia ławki w naszej sali lekcyjnej zostały puste. Piątek stał się dniem edukacji na świeżym powietrzu połączony z relaksem, dobrą zabawą na szkolnym placu zabaw i obserwacją przyrody. Przebywanie w przyrodzie jest przyjemne i konieczne dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Pogoda pozwoliła nam tego dnia na aktywną naukę na świeżym powietrzu.
W dniu 15 czerwca odbyło się spotkanie uczniów klas I-III z Policjantkami, które przypomniały o bezpiecznym wypoczynku nad wodą, podczas kąpieli i korzystania ze sprzętów wodnych; na drodze podczas jazdy rowerem, hulajnogą czy podróży autokarem lub autem. Ponadto Policjantki zwróciły uwagę na bezpieczeństwo w czasie korzystania z placów zabaw, zachowaniu ostrożności w kontakcie z nieznajomymi osobami i konieczności noszenia nakrycia głowy podczas upałów.
W sobotę 4 maja, uczniowie z Klubu Przyjaciół Małej Ojczyzny wraz z opiekunami Panem Krzysztofem Murawski i Panem Maciejem Klamrowskim uczestniczyli w wyprawie rowerowej do Pucka. Trasa wycieczki biegła przez Rezerwat przyrody Beka, wsie Osłonino i Rzucewo. Młodzi rowerzyści mieli niecodzienną okazję podziwiać walory przyrodnicze oraz historyczne Pobrzeża Kaszubskiego.