Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Spotkanie autorskie

W ostatnich dniach kwietnia uczniowie klas I-III wzięli udział w spotkaniu online z Waldemarem Cichoniem, autorem szkolnej lektury „Cukierku, Ty łobuzie!”. Podczas spotkania autor czytał jedną z wielu przygód kota psotnika. Opowiadał o warsztacie pracy pisarza. Uczniowie dowiedzieli jak wygląda proces powstania książki, o tym co skłoniło autora do napisania całej serii przygód kota Cukierka, jak również poznali cechy dobrego pisarza. Najwięcej radości wywołało wśród uczniów spotkanie z bohaterem lektury, kotem Cukierkiem, którego zobaczyli na ekranie. Rzadko zdarza się, aby uczniowie mogli obejrzeć bohatera książki na żywo. Spotkanie autorskie zakończyło się udzielaniem odpowiedzi przez autora na pytania dzieci. Taka forma spotkania wywołała ogrom radości i przyczyniła się do pozyskania serii książek z nowymi przygodami kota Cukierka, wzbogacając tym samym księgozbiór szkolnej biblioteki.

Ewa Kaczmarska-Kosyk

[#2888]  im, 15.05.2022 14:02 
   Zajęcia akademicke na WSAiB z zakresu prawa i kryminologii

12 maja 2022, w związku z nawiązaniem współpracy z Wyższą Szkołą Administracji I Biznesu uczniowie klasy 8e wzięli udział w zajęciach akademickich z kryminologii i prawa. Pod nadzorem dr Wojciecha Woska i studentów bezpieczeństwa wewnętrznego poznali tajniki pozyskiwania materiałów dowodowych, w tym daktyloskopii oraz utrwalili poznaną terminologię w języku angielskim. Kolejne zajęcia polegały na obserwacji symulacji rozprawy sądowej przygotowanej przez studentki prawa. Uczniowie poznali poszczególne role osób pracujących przy procesach sądowych. Zajęcia poszerzyły wiedzę uczniów i ukierunkowały ich na ewentualny wybór kierunku w szkole średniej.

Beata Ziarko

Aleksander Wandtke

[#2884]  jk, 12.05.2022 09:13 
   VI FINAŁOWY etap Szkolnej Ligi Historycznej

Serdecznie zapraszamy na finałowy etap Szkolnej Ligi Historycznej! Tym razem tematem przewodnim jest Sejm Czteroletni i uchwalenie konstytucji 3 maja.

Termin: 16 maja, godzina 16:30, sala 203.

Krzysztof Murawski, Maciej Klamrowski

[#2883]  dh, 10.05.2022 20:55 
   Obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja

W ostatnim tygodniu kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Trzeciego Maja.

Z okazji 231 rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja, historycy - Pan Krzysztof Murawski i Pan Maciej Klamrowski, przygotowali dla uczniów coś specjalnego - grę terenową "Gra o konstytucję!". Dzieci miały za zadanie odszukać pytania dotyczące wydarzeń związanych z ogłoszeniem konstytucji 3 maja, które były ukryte na terenie placu przed szkołą oraz w okolicach boiska i na nie odpowiedzieć. Mogły przy tym korzystać ze specjalnie przygotowanego Monitora Królewskiego. Zajęcia odbyły się w ramach innowacji Klub Przyjaciół Małej Ojczyzny pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku.

Krzysztof Murawski, Maciej Klamrowski

Przejdź do galerii  Obchody 3 maja

[#2882]  dh, 10.05.2022 20:49 
   Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”


Wioletta Peck - Stypułkowska

[#2876]  im, 28.04.2022 17:20 
   Szkolny konkurs z języka angielskiego "Easter Dictionary" dla klas 1-6

Szkolny konkurs z języka angielskiego "Easter Dictionary" dla klas 1-6 dobiegł końca. Okazało się, że jury miało nie lada wyzwanie, ponieważ konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ;).

Zatem, oto wyniki:

Klasy 1:

 • I m-ce - Julia Woszczejko 1d
 • II m-ce - Marta Chłopecka 1c
 • III m-ce-Tymon Frankowski 1c
 • wyróżnienie - Kacper Snycer 1d i Hanna Chabowska 1b

Klasy 2:

 • I m-ce - Dawid Trybuchowicz 2d
 • II m-ce - Alicja Borowska 2e
 • III m-ce - Emilia Fyrgon 2c
 • wyróżnienie- Maja Plutarska 2d

Klasy 3:

 • I m-ce - Weronika Sidorczuk 3b
 • II m-ce - Agata Wilczyńska 3e
 • III m-ce - Wojciech Konieczka 3b
 • wyróżnienie- Alicja Pacan 3c

Klasy 4-6:

 • I m-ce - Jaśmina Czerwiec 4a
 • II m-ce - Pola Olczyk 4a
 • III m-ce Natalia Freitag 4a

Nagrody i dyplomy dla zwycięzców zostaną rozdane w najbliższym czasie na lekcjach języka angielskiego. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymają ocenę - 6 za aktywność z języka angielskiego za udział w konkursie:))) Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Nauczyciele angielskiego - Grażyna Kossakowska, Anna Dumańska

[#2875]  im, 28.04.2022 17:04 
   EkoEksperymentarium

Przez kilka miesięcy klasa 3d brała u dział w projekcie „EkoEksperymentarium”. Uczniowie poprzez ciekawe zadania interaktywne poznawali i rozwijali dobre praktyki ekologiczne. Nauczyli się, jak świadomie robić zakupy, sprzątać, segregować odpady, oszczędzać energię i wodę, jak wpływać na ślad węglowy na naszej planecie, jak zachowywać się w lesie. Nagrodą za udział w projekcie jest przede wszystkim świadomość, że wprowadzanie drobnych zmian w swoim codziennym życiu może zmienić świat na lepszy.


Joanna Cholawo

[#2874]  im, 25.04.2022 19:39 
   Międzynarodowy Dzień Ziemi

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi Chór Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi nagrał dwie piosenki ekologiczne. Tym samym zachęcamy do dbania o naszą planetę nie tylko od święta, ale każdego dnia. Miłego słuchania!

Piosenka 1

Piosenka 2

Ewa Szmidt

[#2873]  jk, 25.04.2022 08:59 
   Nagroda Burmistrza Miasta Rumi dla ucznia klasy III c

Uczeń klasy IIII c Wojciech Lubecki otrzymał nagrodę Burmistrza Miasta Rumi w uznaniu szczególnych sukcesów w zakresie wysokich wyników sportowych. Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu kolejnych sukcesów !


Krystyna Wrotniak, Wioletta Peck-Stypułkowska

[#2865]  im, 19.04.2022 21:32 
   Kiermasz Wielkanocny - podsumowanie

Dziękujemy za wszystkie zebrane pieniądze podczas wielkanocnego kiermaszu!

Przypomnijmy, że wszystkie ozdoby i kartki świąteczne były przygotowane przez naszych uczniów na zajęciach świetlicowych oraz zajęciach technicznych. Dzięki Państwa hojności będziemy mogli wesprzeć naszych potrzebujących uczniów. Brawa się należą także dla Basi i Jakuba z klasy 8d za wielką pomoc w organizacji kiermaszu.

Monika Suchomska, Zespół Nauczycieli Świetlicy, Marzena Taube, Krzysztof Murawski

[#2864]  dh, 19.04.2022 20:39 

22-02-2023 © Copyright by ZSO Rumia. All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies).
Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
6.639.105  
stat4u
0,4160156