Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Dzień Czwartaka

Pierwszego pażdziernika 2021 uczniowie klas czwartych mieli swoje święto: "Dzień Czwartaka". Tym razem dzień ten przebiegał pod hasłem "Poznaj Polskę" W przepięknej scenerii leśnej, w ramach integracji klas czwartych Samorząd Uczniowski zorganizował różne konkurencje przedmiotowe, sportowe i ekologiczne . Uczniowie mogli pochwalić się swoją wiedzą o Polsce, jej zabytkach ,sprawdzić sie z wiedzy z zakresu ekologii. Przedstawiciele SU przygotowali rebusy i karty pracy dotyczące ochrony środowiska naturalnego. Czwartoklasiści musieli też wykazać się umiejętnościami sportowymi, takimi jak biegi w workach skoki na odległość. W konkurencjach brali też udział wychowawcy , którzy z wielkim poświęceniem walczyli o punkty dla swoich klas. Każdy uczeń musiał przejść ,,chrzest bojowy”: przejście na lnie przez Zagórska Strugę. Przy ognisku, w miłej atmosferze nastąpiło uroczyste ślubowanie czwartoklasistów. Od tej chwili stali się prawdziwymi członkami naszej szkolnej społeczności.

Przejdź do galerii  Dzień Czwartaka

Teresa Brunath

[#2683]  jk, 06.10.2021 10:28 
   14.10 Dzień Wolny
Dyrekcja ZSO w Rumi ogłasza, że dzień 14 października (czwartek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.
[#2681]  dh, 06.10.2021 06:47 
   Europejski Dzień Języków Obcych

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych, który obchodzimy 26 września, klasy III wykonały piękne plakaty o kilku państwach Europy. Dzieci pracowały w grupach i dowiedziały się ciekawych rzeczy m. in. o Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii, czy Francji 😊 . Ponadto uczniowie przenieśli się w podróż do Anglii z podróżnikiem Gaudio i wirtualnie zwiedzili najważniejsze zabytki Londynu 😊 .

Przejdź do galerii  Języki

Grażyna Kossakowska

[#2678]  im, 04.10.2021 19:29 
   Dzień Muzyki

1 października świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Muzyki oraz Dzień Polskiej Muzyki. Obchodom towarzyszyły konkursy i słodkie niespodzianki. Niech muzyka będzie dla wszystkich źródłem radości i inspiracji do wszelkich działań!

Z muzycznymi pozdrowieniami- nauczyciele muzyki: pani Ewa i pan Jan

[#2694]  jk, 01.10.2021 09:12 
   Narodowe czytanie w klasach I - III

Nasza szkoła od lat bierze udział w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Miesiąc wrzesień jest miesiącem Narodowego Czytania. Lekturą tegorocznej edycji Narodowego Czytania dla klas I-III w naszej szkole jest opowieść patriotyczna Wioletty Piaseckiej, pt. „Faustynka”. Uczniowie klasy II e i III a rozpoczęli tegoroczną edycję od czytania fragmentów przepięknej historii o Faustynce, która chciała pojechać do Polski i uczyć języka polskiego, choć groziła za to surowa kara, bo Polski od dawna nie było na mapach świata.

Zaproponowaliśmy także uczniom czytanie książek Grzegorza Kasdepke „Detektyw Pozytywka” oraz „Bon czy ton- savoir vivre dla dzieci”. Wiemy, że czytanie książek to nie tylko świetna zabawa i sposób na poszerzenie swojej wiedzy. Czytanie uczy myślenia, pobudza wyobraźnię, rozwija umiejętność wysławiania się i wyrabia cierpliwość. Wisława Szymborska powiedziała kiedyś, że „czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Zapraszamy uczniów klas I-III do krainy książek.

Ewa Kaczmarska-Kosyk

Iwona Maćkowiak

[#2677]  im, 27.09.2021 19:38 
   Akcja „Jak dzieci dbają o zdrowie”

W dniach od 16 września do 22 września 2021 r. uczniowie klas I – III brali udział w akcji „Jak dzieci dbają o zdrowie”. Mimo, że za oknami chłodno i ponuro, to u nas było barwnie i wesoło. Każdy dzień był inny, każdy przebiegał w innym kolorze, z innym bohaterem dnia. I tak: czwartek był to dzień żółty, a bohaterami dnia była gruszka i banan. Piątek był dniem zielonym , a bohaterami : ogórek i winogrona. Poniedziałek – dzień czerwony , a bohaterowie: jabłko i pomidor. Wtorek był dniem pomarańczowym, a bohaterami zostali : marchewka i mandarynka. Ponadto uczniowie z klasy 3c zapoznawali swoich rówieśników, jaki wpływ na zdrowie ma spożywanie warzyw i owoców. Środa była dniem kolorowym podsumowującym akcję. Jej bohaterami były wszystkie owoce i warzywa. Uczniowie z klas 2a, 2b i 2c zaprezentowali rówieśnikom z klas I-III inscenizację pt. „Doktor Zdrówko i Witaminki”. Na zakończenie akcji każdy uczeń z klas I-III otrzymał specjalnie przygotowaną gazetkę „Kolorowa 9”, w której była: kolorowanka, zagadki, rysowanie jabłka po śladzie oraz przepisy potraw owocowo-warzywnych. Przez cały tydzień powstawały kolorowe plakaty, kukiełki z owoców i warzyw, zdrowe surówki, sałatki i szaszłyki owocowe. Odbywały się zabawy i gry dydaktyczne oparte na wiadomościach dzieci o warzywach i owocach. Przez cały czas trwania akcji było zdrowo, kolorowo i bardzo wesoło. Dziękujemy rodzicom, nauczycielom i dzieciom za zaangażowanie w organizację tego przedsięwzięcia.

Przejdź do galerii  Dbam o zdrowie

Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego

J. Rafalska, G. Theis oraz W. Peck-Stypułkowska

[#2676]  im, 27.09.2021 19:27 
   Czysta Rumia

11 września br. uczniowie klasy III a wzięli udział w corocznej akcji „Czysta Rumia”. Sprzątanie Świata zostało zapoczątkowane w 1989 roku w Australii przez Jana Kiernana. Od 1993 roku jest to akcja światowa, która ma na celu zwrócenie uwagi na problemy ekologiczne, konieczność ograniczania ilości odpadów oraz właściwego składowania i przetwarzania. Rezultatem naszej pracy było usunięcie z ulic wielu śmieci. Worki szybko zapełniały się odpadami. Praca i wysiłek uczestników akcji „Czysta Rumia” zostały nagrodzone upominkami oraz smacznymi lodami. Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów naszej szkoły akcja była udana 😊.

Przejdź do galerii  Sprzatanie

Iwona Maćkowiak

[#2671]  im, 26.09.2021 20:08 
   Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września br. uczniowie klas III a wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Kropki. International Dot Day to święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci i młodzieży. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” czyli “Kropka”, w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent. Dzień Kropki to doskonała okazja do pobudzenia małych artystów do aktywności, a kreatywność to bardzo mocna strona uczniów klasy III a. Stroje w kropki i kropkowe twórcze zajęcia pokazały uzdolnienia i zainteresowania naszych uczniów.

Przejdź do galerii  Kropki

Iwona Maćkowiak

[#2670]  im, 26.09.2021 20:07 
   Rowerem na Westerpaltte

W sobotę 18 września uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę rowerową na Westerplatte.

Wycieczka została zorganizowana w ramach Koła Przyjaciół Małej Ojczyzny pod opieką nauczycieli historii Pana Krzysztofa Murawskiego i Pana Macieja Klamrowskiego. Uczestnicy zobaczyli pozostałości wartowni, ruiny koszar, Pomnik Obrońców Wybrzeża oraz dzięki uprzejmości Mateusza Jasika - mieli okazję zwiedzić ekspozycję ocalałej Wartowni nr 1. Klub Przyjaciół Małej Ojczyzny jest innowacją organizacyjno-metodyczną realizowaną od początku roku szkolnego 2021/22 pod patronatem Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku.

Przejdź do galerii  Wycieczka rowerowa

Krzysztof Murawski, Maciej Klamrowski

[#2669]  dh, 23.09.2021 06:41 
   “LIT IS FUN!” Learning English Through Literature

W roku szkolnym 2021/22 grupy pierwsze klas 7a, 8c i 8e realizują projekt edukacyjny „LIT IS FUN!”, którego głównym celem jest nauka języka angielskiego poprzez czytanie anglojęzycznych tekstów literackich oraz zapoznanie się z dziełami literatury i ich autorami.

W piątek 17 września 2021 roku odbyły się pierwsze zajęcia projektu, podczas których uczniowie czytali fragment książki podróżniczej Billa Brysona „Down Under”, znanej w Polsce pod tytułem „Śniadanie z kangurami. Australijskie przygody”. Styl pisania amerykańskiego pisarza jest niezwykle lekki, humorystyczny, bardzo subiektywny, choć uwzględniający fakty z zakresu historii, geografii czy biologii. W trakcie zajęć młodzież obejrzała także inspirujący wywiad z pisarzem na temat jego podróży.

Alicja Januszewska, nauczycielka języka angielskiego i autorka projektu

[#2668]  dh, 23.09.2021 06:28 

23-10-2021 © Copyright by ZSO Rumia. All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies).
Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
5.008.883  
stat4u
0,21875