Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Zabierz Orła na majówkę

Majówka była okazją do odwiedzenia różnych pięknych zakątków w naszym kaszubskim regionie🌅⛺️🏞. Mamy nadzieję, że zadanie konkursowe „Zabierz Orła na majówkę” zmobilizowało Was do poszukiwań i zwrócenia uwagi na piękno okolicznych lasów, łąk, jezior, zabytków i oczywiście morza. Zabraliście ze sobą Orzełka w wiele ciekawych miejsc, za co bardzo Wam dziękujemy 🦅.

Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić trzy prace zarówno z poziomu szkoły podstawowej, jak i liceum.

Chcielibyśmy bardzo podziękowań Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku za sponsorowanie wspaniałych nagród w konkursie. Wszystkim laureatom i uczestnikom w imieniu własnym, dyrekcji szkoły oraz sponsora serdecznie gratulujemy! Nagrody i dyplomy zostaną przekazane laureatom w najbliższym dogodnym terminie.

Szkoła Podstawowa:
1.🥇 miejsce: Agata Wojciechowska
2.🥈 miejsce: Hanna Orzechowska
3.🥉 miejsce: Filip Treder

Liceum Ogólnokształcące:
1.🥇 miejsce: Simona Dampc
2.🥈 miejsce: Marta Rączkowska
3.🥉 miejsce: Agata Hebel

Nauczyciele historii ZSO w Rumi

Przejdź do galerii  Zabierz Orla na majowke

[#2627]  dh, 24.05.2021 20:37 
   Kwietna łąka

Świetlicowa społeczność zaprasza do udziału w utworzeniu ,,kwietnej łąki” na terenie szkoły. Nasze ekologiczne działanie przyczyni się stworzenia raju dla pszczół i motyli! ,,Kwietna łąka” niewątpliwie wpłynie na estetykę szkoły, urozmaici krajobraz, szczególnie w przestrzeni miejskiej. Poprawi komfort uczniów, poprzez kojący wpływ na emocje, dzięki aromaterapii i grze kolorów. Celem akcji jest zbiórka nasion kwiatów ogrodowych, łąkowych oraz ziół. Nasiona prosimy przynosić do świetlicy szkolnej do 4 czerwca 2021 r.


Monika Rumian

[#2626]  im, 23.05.2021 08:03 
   Wspieramy zwierzęta

Pomimo trudnej sytuacji, spowodowanej pandemią udało się w miesiącach zimowych zorganizować zbiórkę karmy i rzeczy dla schroniska w Dąbrówce. W zbiórce wzięły udział klasy I-III przy współpracy Małego Samorządu Uczniowskiego.


Koordynator Alicja Walczuk

[#2625]  im, 23.05.2021 07:51 
   Egzamin ósmoklasisty
[#2624]  al, 19.05.2021 10:09 
   Tydzień ulgi!

Szanowni Państwo, 17 maja spotkamy się w szkole po wielomiesięcznej nieobecności. Wszystkim nam towarzyszy lęk, odzwyczailiśmy się od utartych szkolnych schematów, porannego wstawania, dojazdów. Trzeba będzie na nowo uczyć się siebie, odbudować przyjaźnie, nawiązać nowe kontakty. Czasu już niewiele do końca roku szkolnego, a oceny? Czeka nas lawina sprawdzianów i odpytywania? Nie martwcie się! Szkoła przystąpiła do programu „Tydzień ulgi” zapoczątkowanego przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dzięki temu w dniach 17, 21, 24, 28 i 31 maja 2021 r., kiedy wrócicie do szkoły, nie będzie żadnych prac klasowych, sprawdzianów, klasówek, kartkówek i odpytywania, a prace domowe zostaną ograniczone do niezbędnego minimum. Umożliwi to Wam płynne i bezpieczne włączenie się w szkolne obowiązki, a kontakty towarzyskie zależeć już będą wyłącznie od Was. Jednocześnie pamiętajcie, czekają na Was wychowawcy, a jeżeli ktokolwiek czuje potrzebę porozmawiania z panią pedagog lub psycholog, drzwi gabinetu 35 stoją zawsze otworem.

Powodzenia!

Dyrekcja szkoły

[#2621]  jk, 14.05.2021 09:01 
   Rumia oczami dzieci
 
[#2623]  al, 13.05.2021 21:28 
   Sukces wokalny

Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły: Amelia Dziewit z klasy 5A uzyskała drugie miejsce w kategorii soliści w ogólnopolskim konkursie piosenek współczesnych związanych z wolnością pod honorowym patronatem Prezesa Zarządu Krajowego Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Dariusza Bonisławskiego oraz Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka ,,Muzyka łagodzi, muzyka radzi, muzyka nigdy Cię nie zdradzi”.

Poniżej link z nagraniem występu:
KLIKNIJ TUTAJ !!!

opiekun: Ewa Szmidt

[#2620]  dh, 11.05.2021 00:50 
   Akcja Żonkil

Od 19 kwietnia uczennice i uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN społeczno-edukacyjnej Żonkile.

Jest to coroczna akcja, której celem jest przypomnienie tragedii jakim była likwidacja getta warszawskiego i uczczenie pamięci największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Podczas zajęć historii i plastyki dzieci nie tylko pogłębiały wiedzę o mniejszości żydowskiej w Polsce oraz powstaniu w getcie, ale także miały okazję na chwilę refleksji na tematy uniwersalne - rozmawialiśmy o przyjaźni ponad barierami, o przywiązaniu, a nawet miłości w sytuacji kiedy wszystko wydaje się być stracone.

Dlaczego symbolem powstania w getcie warszawskim jest żonkil?
Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami. Co ujrzysz, gdy rozłożysz płatki żonkila?

Krzysztof Murawski

Przejdź do galerii  Akcja Zonkil

[#2619]  dh, 10.05.2021 00:42 
   Narodowe Centrum Kultury ogłasza konkurs piosenki polskiej
 
[#2612]  al, 05.05.2021 19:53 
   Okiem Kamery - Wielkanocne ciekawostki

Zapraszamy na film z cyklu "Okiem Kamery", pt: "Wielkanocne ciekawostki".
Kliknij obrazek by obejrzeć film

Maciej Klamrowski

[#2628]  dh, 30.04.2021 20:59 

08-03-2021 © Copyright by ZSO Rumia. All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies).
Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
4.757.660  
stat4u
0,2714844