Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Nabór do klasy sportowej

Szanowni Państwo.

Mimo obecnych trudności z dostępem do edukacji w "klasycznej" formie, mamy nadzieję na szybki powrót do nauczania stacjonarnego i nie zamierzamy rezygnować z projektu klas sportowych . Wydaje się, że teraz jeszcze bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, istnieje potrzeba aktywności fizycznej.
Dlatego uważamy, że tworząc klasę sportową damy szansę dzieciom na wszechstronny rozwój umysłowy i fizyczny.

W Szkole Podstawowej Nr 9 w Rumi od wielu lat z dużymi sukcesami realizowany był program klas sportowych o profilach piłka nożna oraz piłka siatkowa. Dzieci i młodzież skupiona w tych klasach osiągała wysokie lokaty w rywalizacji szkół, na wszystkich jej poziomach, a pod względem nauki, klasy sportowe nie ustępowały klasie matematycznej.
W roku szkolnym 2021/2022 planujemy kontynuować nasz program i utworzyć klasę sportową ukierunkowaną na piłkę siatkową i piłkę nożną.


Czego możemy się spodziewać?

 • klasa liczy do 24 osób;
 • zajęcia sportowe odbywają się bez podziału na grupy;
 • rozszerzony program wychowania fizycznego obejmuje 10 godzin tygodniowo, z czego 4 godziny to podstawa programowa (realizacja programu jak w klasach ogólnych), natomiast 6 godzin przeznaczamy na dyscypliny kierunkowe;
 • w klasie zajęcia wychowania fizycznego prowadzić będą nauczyciele z aktualnymi licencjami związków sportowych;
 • zajęcia prowadzone będą na obiektach szkoły;
 • zapewniamy ciągłość szkolenia w zakresie dyscyplin kierunkowych również po ukończeniu szkoły podstawowej - współpraca z klubami sportowymi na terenie Rumi: Akademia Piłki Siatkowej Rumia oraz Miejski Klub Sportowy ORKAN Rumia;
 • zapewniamy udział w rywalizacji na poziomie wojewódzkim i ogólnopolskim oraz w rozgrywkach organizowanych przez Polskie Związki Sportowe.

Co daje Nam takie rozwiązanie?

 • umożliwiamy naszym pociechom realizowanie ich pasji pod okiem doświadczonych trenerów;
 • dbamy o harmonijny rozwój fizyczny naszego dziecka;
 • uczymy dzieci dyscypliny i wytrwałości w dążeniu do celu;
 • dajemy dzieciom podstawy wiedzy o prawidłowym żywieniu, dbałości o higienę, podstawach treningu oraz odpowiedzialności za własny rozwój;
 • dzieci nabywają umiejętności prospołecznych, uczą się współpracy w grupie;
 • wdrażamy dzieci do Świata Sportu poprzez uczestnictwo w rywalizacji sportowej;
 • kreujemy postawę kibica w oparciu o ideę fair play.


Jeśli macie Państwo jakiekolwiek wątpliwości, prosimy o kontakt z trenerami:

Ziemowit Bernatowicz - trener piłka nożna tel. 608070304 e-mail: ziemekb@interia.pl
Robert Sawicki - trener piłka siatkowa tel. 602593562 e-mail: robert77sawicki@gmail.com


Szanowni Państwo.
Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani sportowym rozwojem waszego dziecka, prosimy o kontakt. Informacje od Państwa pozwolą nam określić właściwy kierunek działania i potwierdzić, że pomysł i realizacja naszego planu spełnia Państwa oczekiwania.


Ze sportowym pozdrowieniem.

Nauczyciele wychowania fizycznego
Ziemowit Bernatowicz
Robert Sawicki
Daniel Hadam

[#2587]  dh, 30.06.2021 10:59 
   V Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa
[#2594]  al, 31.05.2021 23:23 
   Sukces wokalny

Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły: Amelia Dziewit z klasy 5A uzyskała drugie miejsce w kategorii soliści w ogólnopolskim konkursie piosenek współczesnych związanych z wolnością pod honorowym patronatem Prezesa Zarządu Krajowego Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Dariusza Bonisławskiego oraz Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka ,,Muzyka łagodzi, muzyka radzi, muzyka nigdy Cię nie zdradzi”.

Poniżej link z nagraniem występu:
KLIKNIJ TUTAJ !!!

opiekun: Ewa Szmidt

[#2620]  dh, 11.05.2021 00:50 
   Akcja Żonkil

Od 19 kwietnia uczennice i uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN społeczno-edukacyjnej Żonkile.

Jest to coroczna akcja, której celem jest przypomnienie tragedii jakim była likwidacja getta warszawskiego i uczczenie pamięci największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Podczas zajęć historii i plastyki dzieci nie tylko pogłębiały wiedzę o mniejszości żydowskiej w Polsce oraz powstaniu w getcie, ale także miały okazję na chwilę refleksji na tematy uniwersalne - rozmawialiśmy o przyjaźni ponad barierami, o przywiązaniu, a nawet miłości w sytuacji kiedy wszystko wydaje się być stracone.

Dlaczego symbolem powstania w getcie warszawskim jest żonkil?
Marek Edelman, który przeżył likwidację getta, przez lata pielęgnował pamięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod Pomnik Bohaterów Getta, by oddać hołd poległym towarzyszom. Wraz z nim przychodziło coraz więcej ludzi z żółtymi kwiatami. Co ujrzysz, gdy rozłożysz płatki żonkila?

Krzysztof Murawski

Przejdź do galerii  Akcja Zonkil

[#2619]  dh, 10.05.2021 00:42 
   Narodowe Centrum Kultury ogłasza konkurs piosenki polskiej
 
[#2612]  al, 05.05.2021 19:53 
   Dzień Ziemi w klasie 5C

22 kwietnia- Dzień Ziemi w klasie 5c

"Ziemię mamy tylko jedną
Więc szanujmy Ją,
Bo cóż z nami stanie się,
Gdy zniszczymy własny dom."
Gabriela Skrzypczak

wychowawca: Ewa Szmidt

Przejdź do galerii  Dzien Ziemi

[#2617]  dh, 30.04.2021 09:33 
   Urodziny królowej Elżbiety II
[#2611]  al, 29.04.2021 19:32 
   Depresja

Depresja jest coraz częściej pojawiającym się problemem zdrowotnym, który może występować w bardzo różnych okresach życia człowieka. Szacuje się, że w Polsce nawet 20% młodzieży cierpi z powodu zaburzeń depresyjnych, a niektóre dane wskazują, że objawy depresyjne można stwierdzić nawet u co trzeciego nastolatka. Pandemia przyczyniła się do pogorszenia stanu emocjonalnego dzieci i młodzieży.

Zespół psychologiczno – pedagogiczny zachęca rodziców, uczniów i nauczycieli do odwiedzenia strony internetowej Forum Przeciw Depresji. Znajdziecie tam ciekawe materiały dedykowane do każdej z wymienionych grup.

link do strony o depresji

Anna Szyba, Joanna Cylke, Joanna Żurawska

[#2604]  jk, 27.04.2021 17:40 
   "Wiosno ach to ty"

W październiku ubiegłego roku klasa VA i IV B w ramach akcji "Pola Nadziei" sadziły cebulki żonkili.

"Pola Nadziei" to międzynarodowy program, którego zadaniem jest pozyskiwanie środków na funkcjonowanie hospicjum, ale także szerzenie idei hospicyjnej, propagowanie bezinteresownej pomocy dla bliźniego w potrzebie oraz zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej potrzeb fizycznych, psychicznych i duchowych osób chorych i cierpiących.

Teresa Brunath

Przejdź do galerii  Wiosna

[#2603]  dh, 27.04.2021 11:43 
   Konsultacje Strategii RP

13 kwietnia odbyły się konsultacje Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia dla woj. pomorskiego.

W konsultacjach mogli wziąć udział każda młoda i każdy młody mieszkaniec Pomorza. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 7 i 8 wraz ze swoimi opiekunami - nauczycielami historii. W trwających do późnych godzin wieczornych panelu dyskusyjnym przedstawiciele naszej szkoły proponowali pomysły i dyskutowali nad problemami współczesnej edukacji. Dzięki udziałowi w konsultacjach młodzież uzyskała wpływ na przyszłość Polski, satysfakcję i imienny certyfikat udziału w wydarzeniu!

Krzysztof Murawski

[#2602]  dh, 27.04.2021 11:32 

08-03-2021 © Copyright by ZSO Rumia. All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies).
Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
4.572.697  
stat4u
0,266