Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Rumia oczami dzieci - prace dzieci z Oddziałów Wychowania Przedszkolnego
[#2588]  al, 29.03.2021 09:30 
   W wiosennym klimacie na zajęciach chóru szkolnego

W wiosennym klimacie na zajęciach chóru szkolnego

Spotykamy się w kilkuosobowych grupkach. Ćwiczymy emisję głosu, podstawy techniki śpiewania, zróżnicowany repertuar oraz przygotowujemy się do konkursów online. Wspaniale, że są w naszej szkole osoby, które pomimo trudnej sytuacji epidemicznej regularnie pojawiają się na zajęciach muzycznych, aby kształtować swoje umiejętności wokalne.

opiekun: Ewa Szmidt

[#2580]  dh, 27.03.2021 22:14 
   Sukces wokalny klasy 2c!

Sukces wokalny klasy 2c!

Dziewięcioro uczniów z klasy 2c wzięło udział w IV Wojewódzkim Konkursie Poezji Śpiewanej Dla Dzieci „Kaczka Dziwaczka” w Miastku.

Zajęliśmy I miejsce w kategorii zespół.

Wykonaliśmy piosenkę pt.” Grzebień i szczotka” opartą na wierszu Jana Brzechwy. Na uwagę zasługuje fakt, że dzieci uczęszczają na kółko muzyczne od września bieżącego roku szkolnego. Gratuluję wykonawcom i dziękuję rodzicom za wspaniałą współpracę.

opiekun: Ewa Szmidt

[#2579]  dh, 27.03.2021 22:09 
   Ogólnopolski konkurs kaligraficzny ,,Piórem i pazurem
[#2593]  al, 26.03.2021 13:23 
   Klasa 5c przywitała wiosnę!

Klasa 5c przywitała wiosnę!

Pierwszy Dzień Wiosny miło nam upłynął. Na zajęciach muzycznych przebraliśmy się w kolorowe stroje, wykonaliśmy okrzyk na powitanie i śpiewaliśmy wiosenną piosenkę. Uczniowie przygotowali również zdjęcia przedstawiające oznaki wiosny.

wychowawca kl.5c-Ewa Szmidt

[#2578]  dh, 25.03.2021 08:50 
   Światowy Dzień Zespołu Downa

W dniu 21 marca nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa. Przeprowadzona kampania edukacyjna wśród uczniów miała na celu uświadomienie, że osoby z zespołem Downa mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne. Oczekują szacunku, tolerancji i akceptacji.

Na znak solidarności z osobami dotkniętymi Zespołem Downa nasi uczniowie założyli kolorowe, niepasujące do siebie skarpetki.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za przyłączenie się do akcji obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa.

Aleksandra Popp – Stępnik
Beata Górska

[#2577]  dh, 25.03.2021 08:42 
   Światowy Dzień Liczby Pi

Dnia 14 marca obchodzony jest Światowy Dzień Liczby Pi. Klasy 5B, 6A i 6F uczciły ten dzień szukając słów, które mają w sobie PI. Wykazały się przy tym kreatywnością i włożyły w to wiele pracy. Niektórzy wymyślili nawet zdania, w których liczba liter słów odpowiadała cyfrom rozwinięcia dziesiętnego liczby pi. Oto prace uczniów.

Dorota Kalinowska

[#2572]  im, 23.03.2021 20:12 
   Tylko w marzeniach człowiek jest naprawdę wolny

Centralne Muzeum Jeńców Wojennych, jak co roku włącza się w upamiętnienie losu polskich obywateli, w tym jeńców wojennych, przetrzymywanych w latach II wojny światowej na terenie ZSRR oraz zamordowanych tam wiosną 1940 r., w ramach Zbrodni Katyńskiej.

W ramach obchodów, tych zapadających w pamięć okropnych wydarzeń, klasa 7d uczestniczyła w warsztatach online na temat pojęcia wolności "Tylko w marzeniach człowiek jest naprawdę wolny", zorganizowanych przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych. Celem warsztatów było ukazanie prawdy nie tylko o sytuacji ludzi zniewolonych fizycznie (jeńcy wojenni), ale też o kondycji niemal każdego człowieka – ograniczanego normami nakładanymi przez społeczeństwo, kulturę, czy własne ciało. Uczestnicząca w nich młodzież. W trakcie zajęć, uczestniczące w zajęciach dzieci - poznały kontekst historyczny, sytuację oraz stan emocjonalny żołnierzy przetrzymywanych w obozach jenieckich podczas II wojny światowej. Mam nadzieję, że pomogło to im w dostrzeżeniu podobieństw i różnic między marzeniami dzisiejszych nastolatków a marzeniami – często niewiele od nich starszych – polskich jeńców w niemieckiej i radzieckiej niewoli.

Krzysztof Murawski

[#2573]  dh, 22.03.2021 21:07 
   Ukryte Dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?

Projekt "Ukryte Dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?”

W dzieciństwie miałem wiele pomysłów na to kim właściwie chciałbym zostać. Jednym z nich był zawód archeologa. Podekscytowany filmami o Indianie Jonesie i grami z serii Tomb Raider marzyłem o wielkich przygodach. Nie miałem tak naprawdę pojęcia jak wygląda praca archeologa. W głowie były tylko dalekie podróże i poszukiwania zaginionego skarbu. W rzeczywistości praca archeologa to praca naukowa, nie ma filmowych przygód ani uciekania przed ożywionymi mumiami.

Dzięki uczestnictwu w projekcie edukacyjnym "Ukryte Dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?” miałem możliwość ukazania uczennicom i uczniom klas 4a i 4d, że mimo braku hollywoodzkich wrażeń, zawód archeologa może być niesamowitą przygodą na całe życie.
Dzieci w ramach zajęć poznali warsztat i metody pracy archeologa. Mieli także okazję samemu spróbować swoich sił jako badacze przeszłości. Mierzyli, ważyli, opisywali, sporządzali dokumentację własnych znalezisk lub ciekawych przedmiotów.

Krzysztof Murawski

[#2576]  dh, 18.03.2021 21:51 
   GŁOSOWANIE !!!

Głosowanie

Nagroda Publiczności Mini Gdynia Open 2021

Uczennica naszej szkoły Amelia Dziewit z klasy 5A walczy o Nagrodę Publiczności w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Mini Gdynia Open 2021.
Wejdź w poniższy link i zagłosuj. Każdego dnia można oddać jeden głos. Głosowanie potrwa do 15 marca do godz.12.00.

KLIKNIJ BY ZAGŁOSOWAĆ

Link do strony - https://gdyniaopen.pl/glosowanie-nagroda-publicznosci-mini-gdynia-2021/

opiekun: Ewa Szmidt

[#2571]  dh, 13.03.2021 09:57 

08-03-2021 © Copyright by ZSO Rumia. All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies).
Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
4.518.708  
stat4u
0,171875