Spotykamy się w kilkuosobowych grupkach. Ćwiczymy emisję głosu, podstawy techniki śpiewania, zróżnicowany repertuar oraz przygotowujemy się do konkursów online. Wspaniale, że są w naszej szkole osoby, które pomimo trudnej sytuacji epidemicznej regularnie pojawiają się na zajęciach muzycznych, aby kształtować swoje umiejętności wokalne.
Dziewięcioro uczniów z klasy 2c wzięło udział w IV Wojewódzkim Konkursie Poezji Śpiewanej Dla Dzieci „Kaczka Dziwaczka” w Miastku.
Zajęliśmy I miejsce w kategorii zespół.
Wykonaliśmy piosenkę pt.” Grzebień i szczotka” opartą na wierszu Jana Brzechwy. Na uwagę zasługuje fakt, że dzieci uczęszczają na kółko muzyczne od września bieżącego roku szkolnego. Gratuluję wykonawcom i dziękuję rodzicom za wspaniałą współpracę.
Pierwszy Dzień Wiosny miło nam upłynął. Na zajęciach muzycznych przebraliśmy się w kolorowe stroje, wykonaliśmy okrzyk na powitanie i śpiewaliśmy wiosenną piosenkę. Uczniowie przygotowali również zdjęcia przedstawiające oznaki wiosny.
W dniu 21 marca nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa. Przeprowadzona kampania edukacyjna wśród uczniów miała na celu uświadomienie, że osoby z zespołem Downa mają takie same potrzeby jak osoby pełnosprawne. Oczekują szacunku, tolerancji i akceptacji.
Na znak solidarności z osobami dotkniętymi Zespołem Downa nasi uczniowie założyli kolorowe, niepasujące do siebie skarpetki.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za przyłączenie się do akcji obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa.
Dnia 14 marca obchodzony jest Światowy Dzień Liczby Pi. Klasy 5B, 6A i 6F uczciły ten dzień szukając słów, które mają w sobie PI. Wykazały się przy tym kreatywnością i włożyły w to wiele pracy. Niektórzy wymyślili nawet zdania, w których liczba liter słów odpowiadała cyfrom rozwinięcia dziesiętnego liczby pi. Oto prace uczniów.
Centralne Muzeum Jeńców Wojennych, jak co roku włącza się w upamiętnienie losu polskich obywateli, w tym jeńców wojennych, przetrzymywanych w latach II wojny światowej na terenie ZSRR oraz zamordowanych tam wiosną 1940 r., w ramach Zbrodni Katyńskiej.
W ramach obchodów, tych zapadających w pamięć okropnych wydarzeń, klasa 7d uczestniczyła w warsztatach online na temat pojęcia wolności "Tylko w marzeniach człowiek jest naprawdę wolny", zorganizowanych przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych. Celem warsztatów było ukazanie prawdy nie tylko o sytuacji ludzi zniewolonych fizycznie (jeńcy wojenni), ale też o kondycji niemal każdego człowieka – ograniczanego normami nakładanymi przez społeczeństwo, kulturę, czy własne ciało. Uczestnicząca w nich młodzież. W trakcie zajęć, uczestniczące w zajęciach dzieci - poznały kontekst historyczny, sytuację oraz stan emocjonalny żołnierzy przetrzymywanych w obozach jenieckich podczas II wojny światowej. Mam nadzieję, że pomogło to im w dostrzeżeniu podobieństw i różnic między marzeniami dzisiejszych nastolatków a marzeniami – często niewiele od nich starszych – polskich jeńców w niemieckiej i radzieckiej niewoli.
Projekt "Ukryte Dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?”
W dzieciństwie miałem wiele pomysłów na to kim właściwie chciałbym zostać. Jednym z nich był zawód archeologa. Podekscytowany filmami o Indianie Jonesie i grami z serii Tomb Raider marzyłem o wielkich przygodach. Nie miałem tak naprawdę pojęcia jak wygląda praca archeologa. W głowie były tylko dalekie podróże i poszukiwania zaginionego skarbu. W rzeczywistości praca archeologa to praca naukowa, nie ma filmowych przygód ani uciekania przed ożywionymi mumiami.
Dzięki uczestnictwu w projekcie edukacyjnym "Ukryte Dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?” miałem możliwość ukazania uczennicom i uczniom klas 4a i 4d, że mimo braku hollywoodzkich wrażeń, zawód archeologa może być niesamowitą przygodą na całe życie.
Dzieci w ramach zajęć poznali warsztat i metody pracy archeologa. Mieli także okazję samemu spróbować swoich sił jako badacze przeszłości. Mierzyli, ważyli, opisywali, sporządzali dokumentację własnych znalezisk lub ciekawych przedmiotów.
Uczennica naszej szkoły Amelia Dziewit z klasy 5A walczy o Nagrodę Publiczności w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Mini Gdynia Open 2021.
Wejdź w poniższy link i zagłosuj. Każdego dnia można oddać jeden głos. Głosowanie potrwa do 15 marca do godz.12.00.