Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Dzień bez Papierosa

Dzień bez Papierosa to międzynarodowe święto, które w 1987 roku ustanowiła Światowa Organizacja Zdrowia. Początkowo obchodzono je 7 kwietnia, ale od 1988 roku obchody przeniesiono na dzień 31 maja. Głównym celem Dnia bez Papierosa jest walka z nałogiem nikotynowym, a tym samym zwrócenie uwagi na szkodliwość palenia tytoniu. Według danych WHO palenie papierosów rocznie zabija ponad 7 milionów ludzi na całym świecie. Z tego też względu bardzo ważna jest profilaktyka antynikotynowa i kształtowanie świadomości prozdrowotnej. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z materiałami opracowanymi przez psycholog Panią Joannę Cylke.

 

[#2417]  al, 29.05.2020 16:38 
   Dzień Mamy

Dzień Matki to jedno z najpiękniejszych świąt w ciągu całego roku, wypełnione kwiatami i serdecznymi życzeniami. Ma ono na celu okazanie wszystkim mamom szacunku, miłości oraz podziękowania za trud włożony w wychowanie.

Przejdź do galerii  Bukiet

Uczniowie klas I a narysowali piękne bukiety polnych kwiatów i portrety swoich ukochanych mam.

Przejdź do galerii  Portret

Na platformie edukacyjnej Dzwonek.pl w zadaniu „Portret mamy” uczniowie czytali tekst, układali puzzle, łączyli zdjęcia zwierzęcych mam z ich potomstwem, rozwiązywali zagadki. Używając panelu narzędzi tablicy interaktywnej narysowali piękne portrety swoich mam.

Przejdź do galerii  ePortret

Nie zabrakło oczywiście dniu 26 maja serdecznych życzeń, całusów i uścisków. Wszystkim naszym drogim mamom życzymy dużo szczęścia, zdrowia oraz zadowolenia ze swych pociech.

Iwona Maćkowiak

[#2414]  im, 28.05.2020 17:42 
   Maj miesiącem świadomości psychicznej

 

Od wielu lat maj jest obchodzony jako miesiąc świadomości zdrowia psychicznego. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zdrowie psychiczne jest stanem, który budują trzy czynniki: dobra kondycja fizyczna, psychiczna oraz społeczna człowieka. Niemniej jednak samo pojęcie zdrowia psychicznego jest tak wieloznaczne i zróżnicowane, iż trudno jest je jednoznacznie skategoryzować. Definicja zdrowia psychicznego może być różnie postrzegana ze względu na nasze subiektywne odczucia, różnice kulturowe czy też w końcu teorie naukowe. Najważniejsze jednak, abyśmy umieli znaleźć wewnętrzny spokój i siłę oraz potrafili polubić...samych siebie.

Gorąco zachęcamy Was do zapoznania się z prezentacją, którą specjalnie dla Was opracowała psycholog Pani Joanna Cylke.

 

 

[#2413]  al, 28.05.2020 17:25 
   Audiobookowy zawrót głowy

Drodzy Uczniowie!

Gorąco zachęcamy Was do sięgnięcia po klasykę literatury dziecięcej i młodzieżowej. Spośród wielu dostępnych na rynku tytułów wybrałyśmy te, które nie tylko są Waszymi lekturami, ale także pozwolą Wam na odkrywanie świata na nowo...Zapraszamy do słuchania i życzymy dobrego odbioru. 

 

[#2412]  al, 27.05.2020 01:11 
   Lista dzieci przyjętych do klasy I
[#2409]  jk, 26.05.2020 10:23 
   Best Seler i tajemnica rodu Kokosów

Drodzy Uczniowie!

Mamy nadzieję, że spodobała Wam się książka Best Seler i zagadka znikających warzyw. Dlatego też dzisiaj proponujemy Wam kolejną część kryminału autorstwa Mikołaja Marceli. Best Seler i tajemnica rodu Kokosów to trzymająca w napięciu opowieść o Owocowicach, porwaniu siostrzenicy Henryka Kokosa i nieustraszonym pogromcy kryminalnych zagadek...Best Selerze. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tajemniczej intrydze...  

 

 

 

 

[#2411]  al, 26.05.2020 01:00 
   Best Seler i zagadka znikających warzyw

Drodzy Uczniowie!

Jeśli lubicie dreszczyk emocji i rozwiązywanie zagadek kryminalnych, to poniższa propozycja jest właśnie dla Was. Aktorzy znanego Wam już Teatru Lalki i Aktora Pinokio z Łodzi zapraszają do wysłuchania kryminału Best Seler i zagadka znikających warzyw. Autorem tej niesamowicie wciągającej opowieści jest Mikołaj Marcela. Słuchając tajemniczej historii, macie niebywałą okazję, aby poznać duchowe życie warzyw i zwiedzić wegański Zwierzogród! Best Seler i zagadka znikających warzyw to nie tylko kryminał dla dzieci w każdym wieku, ale także szansa, aby poczuć się jak prawdziwy Sherlock Holmes...

 

[#2408]  al, 25.05.2020 00:34 
   Mądre bajki z całego świata

 

22 maja przypada Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej. Święto zostało ustanowione w 2000 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Z tej okazji proponujemy Wam spotkanie z bajkami z różnych zakątków świata. Cykl Mądrych bajek z całego świata nie tylko dotyka sfery uczuć i emocji, ale także porusza problemy, które mogą dotknąć każdego, bez względu na miejsce, w którym mieszka. Wszystkie bajki można znaleźć na stronie Kulczyk Foundation, my zaś zapraszamy do zapoznania się z niektórymi z nich.

A. Ługiewicz

[#2406]  al, 22.05.2020 22:42 
   Egzamin ósmoklasisty

Drodzy Uczniowie klas ósmych!

Uprzejmie informujemy, iż Wydawnictwo Nowa Era z myślą o ósmoklasistach przygotowała specjalny pakiet powtórzeniowy przed egzaminem. Już od dnia 25 maja będzie można skorzystać z zadań treningowych, a 2, 3 oraz 4 czerwca uczestniczyć w webinariach. Każde ze spotkań on-line zaplanowane jest na godzinę 14.00. Jako pierwsze odbędzie się szkolenie poświęcone językowi polskiemu, następne matematyce, a ostatnie językowi angielskiemu. Gorąco zachęcamy do skorzystania z propozycji Nowej Ery i życzymy powodzenia. Więcej informacji można uzyskać pod poniższymi adresami:

https://www.nowaera.pl/egzaminosmoklasisty/jezykpolski#prosty-tekst-dokumenty),
https://www.youtube.com/watch?v=SBJVY11coOU&feature=youtu.be
 
https://www.nowaera.pl/egzaminosmoklasisty/matematyka#prosty-tekst-dokumenty-do-pobrania),
https://www.youtube.com/watch?v=qtdKunIO5PQ&feature=youtu.be
 
https://www.nowaera.pl/egzaminosmoklasisty/jezykangielski#prosty-tekst-materialy-do-pobrania
https://www.youtube.com/watch?v=rjVi0rB5f4Y&feature=youtu.be

A. Ługiewicz

[#2405]  al, 21.05.2020 23:05 
   Lekturowy zawrót głowy
Drodzy Uczniowie! Serdecznie zapraszamy Was do sięgnięcia po sprawdzone recepty na chandrę i nudę. Doskonałymi lekarzami na takie dolegliwości są...książki. Poniżej znajdziecie propozycje skierowane do uczniów klas młodszych. Część z tych książek z pewnością już znacie, ale wśród nich są również i takie, z którymi spotykacie się po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że wszystkie Wasze lekturowe spotkania okażą się niezwykłą przygodą i przeniosą Was w świat marzeń i radości.
[#2404]  al, 20.05.2020 13:41 

25-05-2020 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
3.683.708  
stat4u
0,3828125