Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Latawce

Podczas zdalnych lekcji omawialiśmy temat wiatru. Jednym z zadań z zajęć plastycznych było narysowanie lub wykonanie latawca. Uczniowie klasy Ia wykazali się nie lada pomysłowością. Powstały piękne rysunki i kolorowe z długimi ogonami latawce. Okazało się, że każdy miał inny pomysł. Puszczanie latawca to nieco już zapomniana, ale świetna zabawa. W wietrzny dzień, gdy wrócimy do szkoły, wybierzemy się na boisko szkolne i puścimy nasze latawca na wiatr. Puszczanie latawca jest fantastyczną formą zabawy i sposobem spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Przejdź do galerii  Latawce

Rodzice wyrazili zgodę na publikowanie wizerunku dziecka z uroczystości, imprez i wydarzeń szkolnych.

Iwona Maćkowiak

[#2387]  im, 12.05.2020 11:04 
   e-Dzwonek i dinozaury

Dinozaury były największymi zwierzętami jakie chodziły po Ziemi. Mimo, iż dawno wyginęły nadal fascynują dzieci. Chcąc przybliżyć dzieciom zagadnienia związane z życiem owych prehistorycznych gadów udostępniono zadania o dinozaurach „Podróż w czasie” na platformie edukacyjnej Dzwonek.pl.


Uczniowie mogą z platformy pobierać przeznaczone dla nich materiały, wykonać ćwiczenia i zgłaszać swoje rozwiązania.


Uczniowie klasy Ia układali puzzle, wykonali kolorowankę dinozaura, zagrali w grę pamięciową i rozwiązywali zadania o prehistorycznych gadach. Używając panelu narzędzi tablicy interaktywnej Gabrysia i Hubert świetnie poradzili sobie z kolorowanką. Pięknie pokolorowali dinozaura Kajtek, Ania, Igor, Maja Sz, Lena, Wiktoria, Michał i Oliwier. 

 

Przejdź do galerii  Dinozaury

Iwona Maćkowiak

[#2386]  im, 12.05.2020 10:52 
   Lista kandydatów przyjętych do klasy I
[#2384]  jk, 11.05.2020 12:51 
   Najładniejsze biblioteki na świecie

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

W piątek obchodzono Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek i z tej okazji zaprosiłyśmy Was do odwiedzenia najpiękniejszych polskich bibliotek. Dzisiaj zaś proponujemy Wam podróż w nieco odleglejsze rejony świata i zwiedzenie wnętrz najładniejszych bibliotek innych krajów. Wśród nich znajduje się także największa biblioteka na świecie, czyli Biblioteka Kongresu.
         Liczy ona ponad 170 milionów egzemplarzy książek, manuskryptów, map, filmów etc. Same zbiory książkowe, wraz z innymi wydrukowanymi materiałami, zawierają ponad 39 milionów egzemplarzy wydanych w 470 językach. Najmniejszą książką, która znajduje się w bibliotece jest Stary Król Cole. Wymiary publikacji to 1 mm na 1 mm, czyli mniej więcej tyle co kropka kończąca to zdanie. Największą książką znajdującą się w zbiorach Biblioteki Kongresu jest książka poświęcona Bhutanowi, której to wymiary wynoszą 153 cm na 117 cm. Najstarszym dziełem, które znajduje się w zasobach biblioteki jest pochodząca z 2040 r. p.n.e. tabliczka z pismem klinowym. W zbiorach biblioteki znajduje się także jeden z trzech dostępnych na świecie egzemplarzy Biblii Gutenberga. A czy wiecie może, gdzie można znaleźć pozostałe dwa? Na te i inne pytania odpowiedzi z pewnością znajdziecie w...bibliotekach.

Gorąco zapraszamy do ich odwiedzin!  

A. Ługiewicz

Przejdź do galerii  Najładniejsze biblioteki na świecie
[#2389]  al, 11.05.2020 12:18 
   Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

 

Dnia 8 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto to zainicjowało w 1985 roku Stowarzyszenie Bibliotek Polskich. Głównym założeniem akcji jest przedstawienie dokonań i zawodowych osiągnięć środowiska bibliotekarskiego, jak i również ich roli w budowanie dziedzictwa kulturalnego. Z tej okazji zapraszamy Was do odwiedzenia najpiękniejszych polskich bibliotek. 

 

A. Ługiewicz

Przejdź do galerii  Najładniejsze polskie biblioteki
[#2383]  al, 08.05.2020 21:41 
   Linia dzieciom-całodobowa, bezpłatna infolinia dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Mając na uwadze Wasze dobro, zdrowie i bezpieczeństwo, informujemy, iż oprócz możliwości kontaktu ze szkolnymi pedagogami i psychologami, o pomoc możecie się także zwrócić na specjalną infolinię. Infolinia jest bezpłatna, całodobowa i ogólnopolska. Mogą z niej skorzystać zarówno dzieci, młodzież, jak i rodzice, opiekunowie czy inni dorośli, którzy chcą pomóc dziecku. Konsultantami są wysoko wyspecjalizowani pedagogowie, psychologowie oraz prawnicy. Infolinia jest anonimowa i pozwala na komunikację trzema kanałami (telefon, czat, mail). Więcej informacji można uzyskać na stronie:

http://www.liniadzieciom.pl/

A. Ługiewicz<

[#2380]  al, 07.05.2020 23:39 
   201 urodziny Stanisława Moniuszki
201 urodziny Stanisława Moniuszki 5 maja świętujemy 201 rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. Przypomnę, że jest to polski kompozytor, dyrygent, pedagog, organista, który żył w latach 1819-1872. Skomponował ponad 268 pieśni, wiele oper („Halka”, „Straszny dwór”), operetek, baletów oraz muzykę kościelną. W swoje kompozycje wplatał elementy folkloru polskiego. Jest jednym z najwybitniejszych polskich kompozytorów polskiego romantyzmu. Kompozytor nazywany ojcem polskiej opery narodowej. Zmarł na atak serca, a jego ciało spoczywa na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Opery, filharmonie, orkiestry, teatry - przygotowały bogatą ofertę online, aby wspólnie świętować urodziny tego wspaniałego kompozytora. Zachęcam do zapoznania się z poniższym linkiem Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej: https://www.gov.pl/web/kultura/201-urodziny-stanislawa-moniuszki--swietujmy-online E.Szmidt
[#2376]  dh, 05.05.2020 22:35 
   Co wie o Tobie Twój telefon? - lekcja on-line

Fundacja Panoptykon wraz z Centralnym Domem Technologii zaprasza uczniów klas 4-6 na lekcję on-line Co wie o Tobie Twój telefon? Tematem zajęć prowadzonych przez pana Kamila Śliwowskiego będzie poszukiwanie, i odkrycie, prawdy na temat działania aplikacji zainstalowanych w Waszych telefonach. Być może okaże się, iż Wasz telefon jest największą skarbnicą wiedzy o Was, ale także największym zdrajcą Waszych tajemnic? Ta nietypowa lekcja odbędzie się dnia 8 maja (piątek) o godzinie 13:00. Do uczestnictwa w tym wydarzeniu potrzebny będzie telefon z zainstalowaną aplikacją Sensors Multitool (android), a także dołączenie do spotkania na platformie ClickMeeting:

cdtonline.clickmeeting.com/lekcje-z-cdt

albo

www.facebook.com/events/311292689859441

Organizatorzy przewidują także możliwość odtworzenia lekcji w późniejszym terminie przy wykorzystaniu następującego adresu:

www.youtube.com/channel/UCZYNOI6sE0b9FCZCpGzB8nQ/videos?disable_polymer=1

Więcej informacji znajdziecie na poniższej stronie: blog.cdt.pl/91031-codzienne-lekcje-on-line-z-cdtnbsp

Gorąco zachęcamy do udziału w tej niecodziennej lekcji.
A. Ługiewicz

[#2377]  al, 05.05.2020 11:28 
   Zalecenia Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice! 

Od 4 maja 2020 roku rozpoczął się drugi etap rozmrażania polskiej gospodarki. Oznacza to większy dostęp do branży turystycznej, transportowej, handlowej czy usługowej. W ramach programu otwarto także część bibliotek oraz niektóre polskie muzea. Należy jednak pamiętać, iż wciąż istnieje poważne ryzyko zakażenia wirusem COVID-19, dlatego też przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Ministerstwo Zdrowia wraz z Głównym Inspektoratem Sanitarnym opublikowało poniższe plakaty dotyczące bezpieczeństwa i higieny. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z materiałami. 

 

 

A. Ługiewicz

  Wszystkie plakaty pochodzą ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej.

[#2374]  al, 04.05.2020 12:12 
   Dzień Flagi

Czas, w którym przyszło nam obecnie funkcjonować, jest czasem, w którym możemy realizować zadania w innych warunkach przy wsparciu nauczycieli i rodziców. Podczas zdalnych lekcji realizujemy powierzone przez nauczycieli zadania. Jednym ze zleconych zadań było wykonanie flagi Polski w związku ze zbliżającym się świętem. Uczniowie klasy I a przestąpili z wielkim zapałem do wykonania różnymi technikami plastycznymi flagi. Gabrysia pomalowała flagę farbami, Michał wykonał wydzierankę, Igor, Lena, Wiktoria, Ania i Maja wycięli flagę z kolorowego papieru, a Kajetan postanowił ją uszyć.

Wiemy, że flaga i barwy narodowe towarzyszą nam we wszystkich ważnych momentach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych. W dniu 2 maja każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez wywieszenie jej w oknie lub na balkonie swojego mieszkania.

Przejdź do galerii  Dzień Flagi

Rodzice wyrazili zgodę na publikowanie wizerunku dziecka z uroczystości, imprez i wydarzeń szkolnych.

Iwona Maćkowiak

[#2370]  im, 02.05.2020 09:23 

25-05-2020 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
3.699.911  
stat4u
0,3515625