Zespół Szkół Ogólnokształcących
Szkoła Podstawowa Nr 9 w Rumi
 im. kpt. ż.w. K.O. Borchardta
   Linia dzieciom-całodobowa, bezpłatna infolinia dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Mając na uwadze Wasze dobro, zdrowie i bezpieczeństwo, informujemy, iż oprócz możliwości kontaktu ze szkolnymi pedagogami i psychologami, o pomoc możecie się także zwrócić na specjalną infolinię. Infolinia jest bezpłatna, całodobowa i ogólnopolska. Mogą z niej skorzystać zarówno dzieci, młodzież, jak i rodzice, opiekunowie czy inni dorośli, którzy chcą pomóc dziecku. Konsultantami są wysoko wyspecjalizowani pedagogowie, psychologowie oraz prawnicy. Infolinia jest anonimowa i pozwala na komunikację trzema kanałami (telefon, czat, mail). Więcej informacji można uzyskać na stronie:

http://www.liniadzieciom.pl/

A. Ługiewicz<

[#2380]  al, 07.05.2020 23:39 
   201 urodziny Stanisława Moniuszki
201 urodziny Stanisława Moniuszki 5 maja świętujemy 201 rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. Przypomnę, że jest to polski kompozytor, dyrygent, pedagog, organista, który żył w latach 1819-1872. Skomponował ponad 268 pieśni, wiele oper („Halka”, „Straszny dwór”), operetek, baletów oraz muzykę kościelną. W swoje kompozycje wplatał elementy folkloru polskiego. Jest jednym z najwybitniejszych polskich kompozytorów polskiego romantyzmu. Kompozytor nazywany ojcem polskiej opery narodowej. Zmarł na atak serca, a jego ciało spoczywa na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Opery, filharmonie, orkiestry, teatry - przygotowały bogatą ofertę online, aby wspólnie świętować urodziny tego wspaniałego kompozytora. Zachęcam do zapoznania się z poniższym linkiem Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej: https://www.gov.pl/web/kultura/201-urodziny-stanislawa-moniuszki--swietujmy-online E.Szmidt
[#2376]  dh, 05.05.2020 22:35 
   Co wie o Tobie Twój telefon? - lekcja on-line

Fundacja Panoptykon wraz z Centralnym Domem Technologii zaprasza uczniów klas 4-6 na lekcję on-line Co wie o Tobie Twój telefon? Tematem zajęć prowadzonych przez pana Kamila Śliwowskiego będzie poszukiwanie, i odkrycie, prawdy na temat działania aplikacji zainstalowanych w Waszych telefonach. Być może okaże się, iż Wasz telefon jest największą skarbnicą wiedzy o Was, ale także największym zdrajcą Waszych tajemnic? Ta nietypowa lekcja odbędzie się dnia 8 maja (piątek) o godzinie 13:00. Do uczestnictwa w tym wydarzeniu potrzebny będzie telefon z zainstalowaną aplikacją Sensors Multitool (android), a także dołączenie do spotkania na platformie ClickMeeting:

cdtonline.clickmeeting.com/lekcje-z-cdt

albo

www.facebook.com/events/311292689859441

Organizatorzy przewidują także możliwość odtworzenia lekcji w późniejszym terminie przy wykorzystaniu następującego adresu:

www.youtube.com/channel/UCZYNOI6sE0b9FCZCpGzB8nQ/videos?disable_polymer=1

Więcej informacji znajdziecie na poniższej stronie: blog.cdt.pl/91031-codzienne-lekcje-on-line-z-cdtnbsp

Gorąco zachęcamy do udziału w tej niecodziennej lekcji.
A. Ługiewicz

[#2377]  al, 05.05.2020 11:28 
   Zalecenia Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice! 

Od 4 maja 2020 roku rozpoczął się drugi etap rozmrażania polskiej gospodarki. Oznacza to większy dostęp do branży turystycznej, transportowej, handlowej czy usługowej. W ramach programu otwarto także część bibliotek oraz niektóre polskie muzea. Należy jednak pamiętać, iż wciąż istnieje poważne ryzyko zakażenia wirusem COVID-19, dlatego też przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Ministerstwo Zdrowia wraz z Głównym Inspektoratem Sanitarnym opublikowało poniższe plakaty dotyczące bezpieczeństwa i higieny. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z materiałami. 

 

 

A. Ługiewicz

  Wszystkie plakaty pochodzą ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej.

[#2374]  al, 04.05.2020 12:12 
   Dzień Flagi

Czas, w którym przyszło nam obecnie funkcjonować, jest czasem, w którym możemy realizować zadania w innych warunkach przy wsparciu nauczycieli i rodziców. Podczas zdalnych lekcji realizujemy powierzone przez nauczycieli zadania. Jednym ze zleconych zadań było wykonanie flagi Polski w związku ze zbliżającym się świętem. Uczniowie klasy I a przestąpili z wielkim zapałem do wykonania różnymi technikami plastycznymi flagi. Gabrysia pomalowała flagę farbami, Michał wykonał wydzierankę, Igor, Lena, Wiktoria, Ania i Maja wycięli flagę z kolorowego papieru, a Kajetan postanowił ją uszyć.

Wiemy, że flaga i barwy narodowe towarzyszą nam we wszystkich ważnych momentach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych. W dniu 2 maja każdy z nas może uczcić Biało-Czerwoną poprzez wywieszenie jej w oknie lub na balkonie swojego mieszkania.

Przejdź do galerii  Dzień Flagi

Rodzice wyrazili zgodę na publikowanie wizerunku dziecka z uroczystości, imprez i wydarzeń szkolnych.

Iwona Maćkowiak

[#2370]  im, 02.05.2020 09:23 
   Propozycje Narodowego Centrum Kultury

Z okazji świąt, które obchodzimy w dniach pomiędzy 1 a 3 maja Narodowe Centrum Kultury przygotowało specjalne propozycje, które z pewnością pozwolą nam lepiej celebrować te ważne dla Polski wydarzenia. W poniedziałek, 4 maja, o godzinie 20:00 rozpocznie się jedyny w swoim rodzaju teleturniej z czasów kwarantanny. BIAŁO-CZERWONY Kwaranteleturniej będzie się składał z 18 pytań, a czas odpowiedzi na każde z nich wyniesie jedną minutę. Zabawa będzie się odbywała na żywo, a specjalna aplikacja pozwoli na wyłonienie zwycięzcy. Liczyć się będą wiedza i szybkość.

https://www.youtube.com/channel/UCgU8V4vSeu6zLO4ukOK3gmQ


Tego samego dnia, również on-line, będzie miała premierę komiksowa wersja Pakietu Edukacyjnego #BarwyWspólne. Jak zapowiadają Organizatorzy będzie to kontynuacja ścieżek edukacyjnych, które są znane z Matecznika. Tym razem zaproszenie obejmie podróż przez polską kulturę XX wieku. Będzie można spotkać Leopolda Tyrmanda, Starszych Panów, Czesława Niemena, a także wiele innych wybitnych znakomitości polskiej kultury. Poznamy ich historie i tajemnice, a Oni przy okazji rzucą nam wyzwania, którym będziemy musieli sprostać. Narodowe Centrum Kultury zaprasza na premierę w poniedziałek, 4 maja, w środę, 6 maja, zostaną umieszczone zadania, zaś w piątek 8 maja Organizatorzy czekają na ich rozwiązania. 

 

https://www.facebook.com/barwywspolne/    

 

Życzymy udanej zabawy!

A. Ługiewicz     

[#2373]  al, 30.04.2020 13:44 
   Propozycja Teatru Wielkiego – Opery Narodowej

Teatr Wielki-Opera Narodowa przygotowały ciekawą propozycję skierowaną do wszystkich zainteresowanych kulturą i muzyką. Na ofertę składają się krótkie filmy animowane dedykowane najmłodszym, z których można dowiedzieć się o panujących w teatrze zasadach savoir vivre'u. Ponadto można skorzystać z repertuaru, w którym znajdują się propozycje zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Kolejną atrakcją jest wirtualny spacer po teatrze, w trakcie którego można nie tylko zwiedzić zabytkowe wnętrza, ale także poznać ich przeznaczenie i historię. Teatr przygotował również wystawy tematyczne, które w trójwymiarowej przestrzeni przybliżają twórczość wybitnych polskich artystów. Gorąco zapraszamy do odwiedzin! Wszystkie atrakcje są dostępne:

vod.teatrwielki.pl

Przejdź do galerii  Opera

A. Ługiewicz

[#2372]  al, 29.04.2020 11:25 
   Boisko Orlik

W związku z trwającą pandemią koronawirusa „COVID-19” obiekty sportowe Boiska Orlik 2012 w Rumi Janowie przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rumi ul. Stoczniowców 6 będą otwarte w godzinach:

od poniedziałku do piątku – 12.00 – 17.00

w soboty i niedziele – 8.30 – 21.30

Otwarcie boiska Orlik w w/w godzinach nastąpi od 4 maja i potrwa do odwołania !!!

Regulamin uczestnictwa

[#2368]  dh, 29.04.2020 09:57 
   Terminy egzaminu ósmoklasisty

Szanowni Uczniowie klas ósmych!

 

Uprzejmie informujemy, iż Ministerstwo Edukacji Narodowej podało nowe terminy przeprowadzenia tegorocznego egzaminu ósmoklasisty. Egzaminy odbędą się 16, 17 oraz 18 czerwca. Termin dodatkowy wyznaczono od 7 do 9 lipca. Wszystkie egzaminy rozpoczną się o godzinie 9:00. Wyniki egzaminu zostaną przekazane do szkół do dnia 31 lipca. Wówczas też szkoła otrzyma zaświadczenia. Zmianie nie ulegają sposoby dostosowania warunków i form przeprowadzenia egzaminu.

A. Ługiewicz

[#2371]  al, 28.04.2020 10:42 
   Nekrolog
[#2272]  jk, 27.04.2020 11:57 

08-06-2020 © Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
3.823.088  
stat4u
0,3417969