Zespół Szkół Ogólnokształcących
II Liceum Ogólnokształcące w Rumi
im. Józefa Konrada Korzeniowskiego

 
   Multimedialny konkurs o Unii Europejskiej

Sukces II LO

Dwie uczennice II LO w Rumi zajęły II i III miejsce w Multimedialnym konkursie o Unii Europejskiej organizowanym przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku w związku z obchodami Dnia Europy. Nauczycielem sprawującym opiekę nad obiema laureatkami jest dyrektor ZSO w Rumi pani Lucyna Oglęcka. To wielki sukces całej szkoły, tym poważniejszy, iż obie dziewczyny są pierwszoklasistkami. Wiktorii Pawłowskiej i Marcie Tomaszewskiej – gratulacje od całej społeczności II LO w Rumi!

[#10]  as, 20.06.2013 14:24 
   Kolejny sukces uczniów II LO w Rumi

II LO w Rumi z radością odnotowuje kolejnych laureatów. Siedmioro uczniów wzięło udział w konkursie literackim „Po co Unii Europejskiej Polska?” ogłoszonym przez deputowaną do Parlamentu Europejskiego prof. Joannę Senyszyn.

Wszyscy znaleźli się wśród 26 uczestników ścisłego finału, w tym czworo zdobyło dyplomyza udział, dwoje wyróżnienia, a Wiktoria Pawłowska z kl. Ia zdobyła I miejsce, deklasując 207 uczniów i studentów, którzy przystąpili do konkursu w styczniu tego roku. W nagrodę pojedzie do Brukseli i zwiedzi Parlament Europejski.

Wiktoria nie była obecna na uroczystości wręczenia nagród, wraz z grupą licealistów II LO przebywa na wycieczce w Lauf, wymianie młodzieży z Christoph Jacob Treu Gymnasium, zaprzyjaźnionej szkoły w niemieckiej Bawarii. Pani prof. Senyszyn ufundowała także dodatkową nagrodę dla pani dyrektor Lucyny Oglęckiej za wkład pracy w przygotowanie tak licznej grupy uczniów zainteresowanej popularyzacją idei integracji europejskiej wśród młodzieży. Pani dyrektor także pojedzie do Brukseli. Tak więc II LO w Rumi będzie reprezentowane w stolicy Belgii i Unii Europejskiej przez obie panie.

Gratulujemy!

[#15]  as, 13.06.2013 10:55 
   Konkurs wiedzy o Niemczech

11 czerwca 2013 r. uczeń kl. IIb II LO w Rumi Tomasz Dranicki brał udział w II etapie IX Konkursu wiedzy o Niemczech „Deut – Land – Nachbarland 2012/2013” organizowanego przez Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego zajmując zaszczytne 5 miejsce wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego. Tomek jest uczniem nauczycielki języka niemieckiego pani wicedyrektor Lucyny Penkowskiej, a jego osiągnięcie jest tym poważniejsze, że trzy dni wcześniej z sukcesami uczestniczył w etapie ogólnopolskim olimpiady „Losy żołnierza polskiego” w Warszawie.

[#9]  as, 11.06.2013 12:37 
   Sukces uczniów II LO w Rumi

Dwaj uczniowie kl. IIb naszej szkoły Tomek Dranicki i Bartek Czyżniak zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu wiedzy o Niemczech „Deut – Land – Nachbarland 2012/2013” organizowanego przez Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego. Finał odbędzie się 11 czerwca 2013 r., ale my wraz z panią wicedyrektor Lucyną Penkowską, nauczycielką języka niemieckiego przygotowującą obu uczniów do konkursu, już dzisiaj trzymamy kciuki życząc znalezienia się wśród 6 finalistów.

Powodzenia! Trzymajcie się, chłopaki!

[#47]  as, 10.06.2013 10:20 
   Konkurs biblijny

13 kwietnia 2013 r. w Rumi odbył się Etap Wojewódzko-Metropolitalny Konkursu Biblijnego im. Sługi Bożego Kard. Augusta Hlonda pod patronatem Metropolity Gdańskiego Jego Ekscelencji ks. abp Sławoja Leszka Głódzia.
Z przyjemnością odnotowujemy kolejny sukces ucznia klasy IIb Tomka Dranickiego. Jako jeden z ośmiorga uczestników otrzymał wyróżnienie, wykazując się ponad przeciętną wiedzą na temat Ewangelii wg św. Marka. Zdjęcia z uroczystości wręczania nagród publikujemy dzięki uprzejmości dziennikarzy www.rumia.naszemiasto.pl.

Gratulacje, Tomku!  

[#45]  as, 14.04.2013 10:09 
   Olimpiada Los żołnierza

Tomku, powodzenia!

Duma II Liceum Ogólnokształcącego w Rumi uczeń klasy IIb Tomasz Dranicki uczestnicząc w etapie rejonowym VI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922 „O niepodległość i granice Rzeczypospolitej” zajął II miejsce, przechodząc tym samym do etapu centralnego w Warszawie. Wiedza niezbędna w zawodach tego stopnia olimpiady wykracza poza program nauczania szkoły ponadgimnazjalnej, toteż od Tomka wymagana będzie także umiejętność oprowadzania po wybranych losowo obiektach historycznych lub fragmencie Muzeum Wojska Polskiego. Nauczycielem przygotowującym ucznia jest historyk Leszek Kiersznikiewicz, tak więc obu panów czeka wyprawa do stolicy w dniach 7 - 9 czerwca.
Sukcesem Tomka jest również zakwalifikowanie się do etapu wojewódzko - metropolitalnego Konkursu Biblijnego im. Sł. Bożego Kard. Augusta Hlonda. Tym razem ucznia przygotowywał katecheta II LO ks. dr Piotr Przyborek, a kciuki trzymamy 13 kwietnia.

Tomku, gratulujemy i życzymy powodzenia!  

[#44]  as, 13.04.2013 10:04 


27.02.2023
© Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
2.517.751  
stat4u