Zespół Szkół Ogólnokształcących
II Liceum Ogólnokształcące w Rumi
im. Józefa Konrada Korzeniowskiego

 
   Pożegnanie maturzystów
Pożegnanie klas IV Dziś, 28 kwietnia pożegnaliśmy uczniów klas czwartych. Uroczystość rozpoczęto od ślubowania. Pan dyrektor Daniel Hadam serdecznymi słowami przywitał gości, uczniów, nauczycieli i rodziców. Uroczystość wręczenia świadectw i nagród poprowadziła pani wicedyrektor Aleksandra Zarzycka. Najwybitniejsi abiturienci otrzymali świadectwa z wyróżnieniem z rąk wychowawców. Uczniowie odebrali świadectwa ukończenia nauki, nagrody. Wręczone zostały również Conrady – pamiątkowe medale w różnych kategoriach, a także stypendia za najwyższe wyniki w nauce, wzorową frekwencję i zaangażowaną pracę na rzecz szkoły. Uroczystość wzbogaciły występy wokalno – instrumentalne, wspomnienia szkolne w formie prezentacji multimedialnej. Wszystkim życzymy powodzenia na maturze.
Przejdź do galerii  pożegnanie klas IV
[#3140]  am, 28.04.2023 13:47 
   Zakończenie roku szkolnego maturzystów

Serdecznie zapraszamy na

zakończenie roku szkolnego dla maturzystów

odbędzie się 28 kwietnia o godzinie 12.00
na małej sali gimnastycznej

[#3132]  dh, 20.04.2023 09:41 
   Ogłoszenie praca - księgowa

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rumi ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy - Księgowa 1 etat.

Szczegóły w załączniku plik pdf

[#3129]  dh, 06.04.2023 13:36 
   Uratuj Życie! AED! ZBIÓRKA SZKOLNA

Szanowni Państwo

Wychodząc na przeciw inicjatywie rodziców klasy 1E Szkoły Podstawowej Nr 9 w Rumi chciałbym Państwa zachęcić do wsparcia zbiórki pieniężnej na zakup defibrylatora AED. Jest to małe przenośne urządzenie wykorzystywane do udzielenia pomocy w przypadku zatrzymania krążenia serca.

Użycie defibrylatora AED zwiększa szanse na przeżycie osoby z nagłym zatrzymaniem krążenia z 2 do 75 procent. Urządzenie jest proste w obsłudze. Po włączeniu samo analizuje sytuację i wydaje polecenia osobie ratującej. Ratowanemu wystarczy przykleić elektrody we wskazanych przez AED miejscach. Użytkownik nie musi się zastanawiać się nad tym, czy uruchomić je, czy nie. AED może być również wykorzystane u osoby nieprzytomnej, z zachowaną akcją serca. Wówczas będzie monitorowało rytm i w razie zatrzymania krążenia lub wystąpienia rytmu defibrylacyjnego poinformuje o tym osobę udzielającą pierwszej pomocy.

Umieszczenie defibrylatora AED na terenie ZSO w Rumi, umożliwi użycie go w każdej sytuacji zagrażającej życiu człowieka, zanim przyjedzie wykwalifikowana pomoc medyczna. Jak kruche jest życie ludzkie, przekonujemy się dopiero wówczas, gdy znajdujemy się w sytuacji, kiedy możemy je stracić. Żyjemy w ciągłym biegu, stresie, nerwach, narażeni na wiele chorób cywilizacyjnych, których nie jesteśmy świadomi. Tak naprawdę, nie znamy pory dnia, ani godziny, kiedy możemy walczyć z czasem, a każdy oddech, każda chwila może okazać się zbawienna.

Osobiście mam nadzieję, że nie zajdzie potrzeba użycia urządzenia. Ale gdyby było potrzebne ... możemy uratować czyjeś życie. Na zakup urządzenia potrzebujemy zebrać 7000 zł, prosimy Państwa o wsparcie. Liczy się każda złotówka.

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć zbiórkę proszę o wpłatę przelewem na konto Rady Rodziców:
Alior Bank 34 2490 0005 0000 4000 8589 6615;
koniecznie z dopiskiem "AED"

Nie bądź obojętny. URATUJ ŻYCIE !!!

Z wyrazami szacunku
Daniel Hadam

[#3032]  dh, 05.04.2023 21:35 
   Święty Walenty łowi talenty

Dziś swoje talenty artystyczne i sportowe zaprezentowali uczniowie naszego liceum. Byli wśród nich finaliści konkursów m. in. wokalnych i tanecznych. Nie zabrakło tańca, śpiewu i gry na instrumentach, a także pokazu fotografii. Na koniec gratulacje naszym uczniom złożyła pani wicedyrektor Aleksandra Zarzycka. Dziękujemy osobom, które miały odwagę zaprezentować to, co potrafią i mamy nadzieję, że za rok znajdzie się więcej śmiałków! Gratulujemy talentów prowadzącym z klasy IV b, a także Zuzannie Borowskiej, Karolinie Szewczyk, Oliwii Nowak, Alicji Milczewskiej, muzycznemu zespołowi rockowemu i innym uczniom. Podziękowania dla pani Doroty Dubiel – Stojek za przygotowanie całego przedsięwzięcia.

Przejdź do galerii  serce2
[#3095]  am, 14.02.2023 14:10 
   Nasza stypendystka
Z prawdziwą satysfakcją informujemy, iż do grona najlepszych uczniów uhonorowanych stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2022/2023 weszła Karolina Szewczyk z klasy IV a. Ponadto uczennica otrzymała dyplom laureata konkursu Najaktywniejszy Wolontariusz Powiatu Wejherowskiego. Gratulujemy
Przejdź do galerii  Karolina Szewczyk
[#3058]  am, 08.12.2022 11:51 
   Lider przedsiębiorczości

[#3029]  dh, 22.11.2022 04:35 
   Szkoła do hymnu

[#3028]  dh, 16.11.2022 04:22 
   Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości

Z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości mieszkańcy Rumi wzięli udział w patriotycznych obchodach. Główną atrakcją był biało-czerwony pochód zwieńczony rodzinnym festynem militarnym.

Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się 11 listopada pod pomnikiem Hieronima Derdowskiego i Józefa Wybickiego, gdzie przedstawiciele władz miasta oraz szkół wspólnie z żołnierzami i harcerzami symbolicznie złożyli kwiaty w obecności pocztów sztandarowych. Następnie w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych odprawiona została msza święta w intencji ojczyzny.

Głównym punktem programu była parada niepodległości, która chwilę po godzinie 14:00 wyruszyła spod kościoła. Ulicami Dąbrowskiego, Starowiejską, Dębogórską i Chełmińską maszerowali przedstawiciele samorządu, harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej i Związku Harcerstwa Polskiego, żołnierze 18. Wojskowego Oddziału Gospodarczego, marynarze z Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte, rekonstruktorzy z Chorągwi Jakuba Wejhera, Orkiestra Dęta Gminy Kosakowo, a także opiekunowie i dzieci ze szkół oraz przedszkoli. Pieszym towarzyszyli rowerzyści z Grupy Rowerowej „Szprychy”, zabytkowe pojazdy reprezentujące Stowarzyszenie FSO Pomorze, 7. Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej, strażacy, a także czołg i inne pojazdy militarne z Muzeum Techniki Wojskowej Gryf. Jak co roku obecny był także aktor odgrywający marszałka Józefa Piłsudskiego, który przemieszczał się zabytkowym Studebakerem.

Przejdź do galerii  Dzien Niepodleglosci

[#3027]  dh, 16.11.2022 04:02 
   Skrócone lekcje czwartek 17.11.2022 r.

[#3018]  dh, 15.11.2022 14:45 


27.02.2023
© Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
2.449.062  
stat4u
0,1484375