Zespół Szkół Ogólnokształcących
II Liceum Ogólnokształcące w Rumi
im. Józefa Konrada Korzeniowskiego

 
   Informacja PBW w Wejherowie

 

Informacja Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka informuje, iż filia w Wejherowie jest czynna codziennie dla czytelników od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 do 18.00 z zachowaniem obostrzeń związanych z panującą pandemią. Więcej informacji na stronie.

 

http://pbw.gda.pl/filia-wejherowo/

 

 

 

Informacja otrzymana od pani Aliny Hope - -kierownik PBW Filia w Wejherowie.

 

Anna Młodzikowska - Zachar

 

 

 

 

 

[#2524]  am, 24.11.2020 08:49 
   Odpisy za obiady

Szanowni Rodzice

Zespół Szkół Ogólnokształcących informuje, że nadpłaty za obiady za okres pandemii będą zwracane na podstawie podań przesyłanych na adres e-mail zso-obiady@rumia.edu.pl.

Warunkiem otrzymania zwrotu będzie wniosek, który powinien zawierać:

nazwisko i imię, numer konta bankowego, nazwisko, imię dziecka oraz klasę /np. IV b /

Podania należy przesyłać w nieprzekraczalnym terminie do 30 listopada 2020 roku.

[#2518]  dh, 18.11.2020 09:27 
   Techniki nauki

 

„Techniki nauki”

 

Projekt powstały we współpracy Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej, w którym eksperci, trenerzy i wykładowcy podpowiadają, jak rozwijać i doskonalić umiejętność uczenia się. Niektóre z tematów: planowanie i dobra organizacja czasu, nauka języków obcych, szybkie czytanie, efektywne zapamiętywanie. Wszystkie odcinki nowego cyklu można obejrzeć bezpłatnie na platformie vod.tvp.pl.

 

Techniki nauki – nowy cykl edukacyjny TVP VOD – komunikat MEN

 

Techniki nauki – grafika

 

Informacja Ministra Edukacji Narodowej Przemysława Czarnka przekazana Dyrektorom Szkół

Anna Młodzikowska - Zachar

 

[#2516]  am, 17.11.2020 08:53 
   11 listopada Narodowe Święto Niepodległości

 

11 listopada

Narodowe Święto Niepodległości

 

Święto państwowe obchodzone dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r. po 123 latach zaborów (1795 – 1918). Odzyskanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Wybór 11 listopada uzasadnia się zbiegiem wydarzeń. Zakończyła się I wojna światowa, dzień wcześniej przybył do Warszawy Józef Piłsudski. W latach 1919 – 1936 rocznice odzyskania niepodległości świętowano w Warszawie jako uroczystości o charakterze wojskowym w pierwszą niedzielę po 11 listopada. W pełni uroczyście upamiętniano to wydarzenie po raz pierwszy 14 listopada 1920 r. W tym dniu uhonorowano Józefa Piłsudskiego jako Wodza Naczelnego wręczając buławę marszałkowską. Losy święta były różne na przestrzeni kolejnych dekad. Święto zostało przywrócone przez ustawą z 15 lutego 1989 r. pod nazwą Narodowe Święto Niepodległości. Współczesne obchody odbywają się na placu marsz. Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Inne formy to koncerty i parady. Ze względu na obecną sytuację w tym roku obchodzić będziemy 11 listopada w nieco innej formie.

Anna Młodzikowska - Zachar

[#2510]  am, 10.11.2020 09:44 
   Konkurs

Konkurs

Myślę więc czytam – czytam, więc myślę

Akademia Młodzieżowa, działająca w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, zaprasza do wzięcia udziału w konkursie, którego celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Konkurs polega na rozwiązaniu trzech zagadek dotyczących krótkich filmów nagranych przez Akademię Młodzieżową. Filmy będą publikowane na funpage'u Akademii Młodzieżowej, na Facebooku i kanale Telewizji Akademii Młodzieżowej na Youtube co drugi dzień. Pierwszy z nich pojawi się 16 listopada 2020 r. o godz. 20.00., ostatni 20 listopada 2020 r. o godz. 20.00. Więcej szczegółów na:

 

www.konkurs.akademiamlodziezowa.pl

oraz pod numerem tel. 512 440 046.

 

Do pobrania:

1. Regulamin konkursu (zobacz)

2. Plakat konkursu (zobacz)

 

 

  

Anna Młodzikowska - Zachar

[#2508]  am, 04.11.2020 10:18 
   Edukacja domowa

  

Edukacja domowa

 

W załączeniu link dla uczniów i rodziców, w którym znaleźć można interesujące materiały dotyczące edukacji domowej.

 Link: https://sites.google.com/view/edukacjadomowanauczaniedomowe/strona-g%C5%82%C3%B3wna

Na podstawie informacji nadesłanej przez p. Alinę Hope, kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filia w Wejherowie.

Anna Młodzikowska - Zachar

[#2507]  am, 26.10.2020 10:47 
   Ogólnopolski program profilaktyki czerniaka w edycji 2020/2021

Ogólnopolski program profilaktyki czerniaka

w edycji 2020/2021

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiego programu profilaktyki czerniaka w edycji 2020/2021 Studenckiego Koła Naukowego Onkoma przy Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie. Czerniak to nowotwór złośliwy skóry. Zachorowalność z roku na rok wzrasta. Dlatego celem programu jest upowszechnianie wiedzy na temat choroby i badanie właściwych prozdrowotnych postaw wśród młodzieży. Dzięki zajęciom uczniowie zdobywają umiejętności rozpoznawania czerniaka, uczą się regularnego samobadania skóry, poznają czynniki podnoszące ryzyko zachorowania, stosują zasady ochrony przed nowotworem. Dzięki materiałom dydaktycznym Akademii Czerniaka - sekcji Polskiego Towarzystwa Chirurgów Onkologów, nauczyciele na lekcjach m. in. biologii i przyrody mają możliwość przeprowadzenia kampanii edukacyjnej pn. Znamię! Znam je. Zajęcia odbyły się już w kl. III a i III b na lekcjach przyrody z wykorzystaniem filmu edukacyjnego, gry interaktywnej, ulotek informacyjnych, plakatów. Uczniowie wykonywali różne zadania m. in. prace plastyczne, które przez cały czas napływają.

Anna Młodzikowska - Zachar

 

[#2506]  am, 21.10.2020 14:53 
   Październik Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

PAŹDZIERNIK

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

 

Tradycje MMBS sięgają 1999 r., kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) zainicjowało obchody Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych, które przypadły na czwarty poniedziałek października. Od 2008 r. obchodzone jest święto bibliotek przez cały miesiąc. Rok rocznie obchody odbywają się pod różnymi hasłami: Odkryj przygodę!, Czytać. Poznawać. Działać, Dzień z życia…Celem święta jest zwrócenie uwagi na rolę biblioteki w życiu szkoły, promowanie jej działań w rozwijaniu zainteresowań i kultury czytelniczej oraz integracja szkolnego środowiska.

Anna Młodzikowska - Zachar

[#2504]  am, 21.10.2020 13:30 
   Ekranizacje lektur

 

Ekranizacje lektur

Niech przerwa w stacjonarnym funkcjonowaniu liceum zachęci uczniów do przeczytania zaległej lektury. Warto odpowiednio wykorzystać czas pomiędzy nauką zdalną a samokształceniem. W telewizji i Internecie dostępne są ekranizacje lektur. Najbliższe emisje już 23 i 24 października. Linki przydatne dla uczniów: 

 

https://programtv.naziemna.info/program/tag/ekranizacje-lektur-szkolnych

https://geex.x-kom.pl/wiadomosci/film-czy-ksiazka-lektury-szkolne-i-ich-ekranizacje-oraz-adaptacje-filmowe/

https://www.telemagazyn.pl/artykuly/lektury-szkolne-na-vod-ekranizacje-lektur-szkolnych-online-galeria-45913.html 

https://lektury.gov.pl/

 

https://wolnelektury.pl/

 

  Anna Młodzikowska - Zachar

[#2503]  am, 21.10.2020 13:23 
   Wizyta na Uniwersytecie Morskim w Gdyni

Warsztaty z fizyki doświadczalnej na Uniwersytecie Morskim

  

          8 października uczniowie klasy 1 b złożyli wizytę na Uniwersytecie Morskim w Gdyni. W ramach współpracy z uczelnią i sprawowanego przez nią patronatu, młodzież uczestniczy nie tylko w zajęciach akademickich, ale też w sesjach naukowych, konferencjach, wykładach inauguracyjnych i okolicznościowych.  Pod opieką pań Katarzyny Rudnej i Anny Młodziowskiej - Zachar uczniowie uczestniczyli w otwierających rok akademicki zajęciach z fizyki doświadczalnej. Ponieważ ćwiczenia laboratoryjne na uczelni odbywają się w reżimie sanitarnym młodzież nie mogła samodzielnie eksperymentować, lecz jedynie obserwować wykonywane przez pracowników katedry doświadczenia. Z ogromnym zainteresowaniem przyglądali się licznym eksperymentom z zakresu oddziaływań, rodzajów energii, ruchu ciał, momentu pędu i innych zjawisk fizycznych.

Anna Młodzikowska – Zachar

[#2502]  am, 20.10.2020 16:34 


12.03.2021
© Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
1.870.913  
stat4u
0,9160156