Zespół Szkół Ogólnokształcących
II Liceum Ogólnokształcące w Rumi
im. Józefa Konrada Korzeniowskiego

 
   Informacja o Projekcie "Pociąg do Edukacji"

PROJEKT 

„POCIĄG DO EDUKACJI – PODNIESIENIE JAKOŚCI EDUKACJI POPRZEZ WZROST POZIOMU KOMPETENCJI KLUCZOWYCH WŚRÓD UCZNIÓW I KWALIFIKACJI NAUCZYCIELI” .

 

 

Od września zaczynają się zajęcia dla uczniów w ramach Projektu „POCIĄG DO EDUKACJI – PODNIESIENIE JAKOŚCI EDUKACJI POPRZEZ WZROST POZIOMU KOMPETENCJI KLUCZOWYCH WŚRÓD UCZNIÓW I KWALIFIKACJI NAUCZYCIELI” . Projekt polega na realizacji działań edukacyjnych, zmierzających do poprawy jakości edukacji ogólnej szkół podlegających Gminie Miejskiej Rumia, poprzez kształtowanie kompetencji kluczowych u uczniów. Zaplanowane zajęcia w ramach projektu to:

·         Zajęcia rozwijające z matematyki

·         Zajęcia rozwijające z języka angielskiego

·         Zajęcia rozwijające z przedmiotów przyrodniczych

·         Koło zainteresowań z informatyki

·         Zajęcia wyrównawcze z matematyki

·         Zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego

·         Zajęcia wyrównawcze z przedmiotów przyrodniczych

·         Zajęcia rozwijające kreatywność i innowacyjność

·         Doradztwo zawodowe indywidualne i grupowe

Rekrutacja uczniów do udziału w zajęciach będzie  przeprowadzona  na początku roku szkolnego 2017/2018, aby zajęcia mogły się rozpocząć najpóźniej 1 października 2017 r.

Uczeń powinien wypełnić i złożyć do Koordynatora projektu wszystkie dokumenty zawarte w Regulaminie tj:

  1. Załącznik nr 1 Deklaracja uczestnictwa w projekcie  (uczeń)
  2. Załącznik nr 3 Oświadczenie uczestnika projektu
  3. Załącznik nr 4 Oświadczenie uczestnika projektu
  4. Załącznik nr 5 Opinia wychowawcy klasy
  5. Załącznik nr 7 Kwestionariusz danych osobowych uczestnika projektu

 

 

[#1563]  am, 03.08.2017 14:50 
   XIX Światowy Zjazd Kaszubów

1 lipca 2017 r. w Rumi odbył się XIX Światowy Zjazd Kaszubów. Specjalnym pociągiem Transcassubia przyjechali Kaszubi ze wszystkich stron od Chojnic aż po Gdynię, ale i z całego świata. To dzień, który jednoczy ludzi połączonych językiem, tożsamością kulturową i miejscem pochodzenia. W tym roku spotkaniu towarzyszyli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Rumi. Nie bacząc na obowiązkowe szkolenie, siąpiący deszcz, rozpoczęte wakacje i rozmaite zobowiązania towarzyskie, dziesięcioro wolontariuszy pod opieką pań Kariny Hoły, Joanny Cylke i Anny Szyby z oddaniem zaopiekowało się przybyłymi do naszego miasta gośćmi. Lauro, Angeliko, obie Kasie, Alu, Marto, Izo, Piotrze, Bartku, Łukaszu – dziękujemy!

Przejdź do galerii  XIX Światowy Zjazd Kaszubów

A. Zarzycka

[#1561]  oz, 07.07.2017 10:13 
   ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 w II Liceum Ogólnokształcącym

ZAKOŃCZENIE

ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

w II Liceum Ogólnokształcącym

Przejdź do galerii  zakończenie

 

Przejdź do galerii  zakończenie2

           

             23 czerwca 2017 r. społeczność szkolna II LO w Rumi zakończyła pracowity rok szkolny. Gościliśmy pana Ariela Sinickiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Rumi, panie Karolinę Rydzewską, Przewodniczącą Komisji Oświaty i Wychowania oraz Magdalenę Mrowicką, Przewodniczącą Komisji Samorządowej Rady Miejskiej Rumi.Uroczystość poprowadziła pani wicedyrektor  Aleksandra Zarzycka. Nagrody i świadectwa z wyróżnieniem wręczała pani dyrektor Lucyna Oglęcka oraz wychowawcy, panie Dorota Dubiel – Stojek, Teresa Kurc, Karina Hoła – opiekun grupy mundurowej i klasy mundurowej oraz pan Leszek Kiersznikiewicz.

Najlepszym uczniom wręczono świadectwa z paskiem i stypendia motywacyjne. Najwyższą średnią w szkole może poszczycić się Anna Janowska z kl. II a, jedna z nominowanych do stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2017/2018. Uczniów z najwyższą średnią i wzorowym zachowaniem nagrodzili nasi goście z Rady Miejskiej Rumi.

 Szczególnie gorąco wyróżniono pracę społeczną i pomoc potrzebującym naszych WOLONTARIUSZY, którzy uczestniczyli w różnych projektach i  przedsięwzięciach, często w dniach wolnych od nauki, w ferie i weekendy. Akcje charytatywne wspierały panie Alina Treder, Aleksandra Andrachiewicz i Teresa Brunath.

Pani dyrektor Lucyna Oglęcka podziękowała Rodzicom za wsparcie i całoroczną współpracę.

 Wyróżniono uczniów za udział w licznych przedsięwzięciach, akcjach, konkursach m.in. Martynę Kuchnowską,  laureatkę Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego o ,,Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”, Powiatowego Konkursu Poetyckiego ,,Wiosna, ach to Ty!”, Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Opowiedzieć świat” – edycja 2017 organizowanego przez Uniwersytet Marii  Skłodowskiej – Curie w Lublinie. Martyna, która wraz ze swoim opiekunem, panią Dorotą Dubiel – Stojek, osobiście odebrała nagrodę w Jaworznie na Śląsku, zaprezentowała swój wiersz. Mogliśmy też wysłuchać fragmentu powieści kryminalnej, nagrodzonej w konkursie literackim organizowanym przez Stację „Kultura” w Rumi - Festiwal Afera Kryminalna autorstwa Anny Janowskiej i Anny Gwiazdy; opiekunem merytorycznym uczennic był pan Mateusz Włodarski. Uczennica kl. I b Natalia Skrzypiec wraz ze swoimi koleżankami i kolegami z klasy mundurowej uczestniczyli w Centralnym Zlocie Klas Mundurowych, który odbył się  podczas Targów Pro Defense w Ostródzie. Natalia zdała obszerną relację z tego wydarzenia. Opiekunami na targach byli nasi nauczyciele wychowania fizycznego pani Alina Treder i pan Zbigniew Ciesielski.

 Kilkuletnią tradycją szkoły jest wręczanie pucharów przechodnich klasom o najwyższej średniej i najlepszej frekwencji. Oba trafiły do klasy I a, której wychowawczynią jest pani Dorota Dubiel – Stojek. Była też okazja do przekazania stypendiów o charakterze motywacyjnym uczniom, osiągającym najlepsze wyniki w nauce, wzorową frekwencję i reprezentującym szkołę w konkursach oraz olimpiadach.  

  Dziękujemy panu Mateuszowi Włodarskiemu za przygotowanie podsumowania roku szkolnego 2016/2017.

Całej Społeczności Szkolnej życzymy udanych, pogodnych i bezpiecznych wakacji.

 

 

[#1558]  am, 25.06.2017 12:53 
   WAKACYJNY KONKURS

ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE FILMOWYM POD HONOROWYM PATRONATEM MSWiA.

SZCZEGÓŁY NA ZAŁĄCZONYM PLAKACIE.

[#1550]  am, 23.06.2017 12:59 
   UWAGA! Konkurs filmowy!
[#1556]  jk, 23.06.2017 12:53 
   Forum Samorządów Uczniowskich Pomorza

 Forum Samorządów Uczniowskich Pomorza

           

Uczennice naszej szkoły Natalia Szymańska oraz Weronika Orłowska wraz z panią Aleksandrą Andrachiewicz w dniu 21 czerwca brały udział w Forum Samorządów Uczniowskich Pomorza. Podczas forum odbyły się warsztaty "Zaprojektujmy działanie - warsztat działania i myślenia projektowego" podczas których uczennice wraz z kolegami z innych szkół zaprojektowali od podstaw działanie skierowane do swoich rówieśników.

 

[#1551]  am, 22.06.2017 13:25 
   Zakończenie programu „Kultura bezpieczeństwa”

Zakończenie programu

„Kultura bezpieczeństwa”

         II Liceum Ogólnokształcące wzięło udział w programie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa”. Panie pedagog Anna Szyba i Karina Hoła prowadziły między innymi w bieżącym roku szkolnym zajęcia dotyczące przepisów prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy, będące elementem tego programu.

[#1549]  am, 22.06.2017 12:32 
   To był dobry rok dla Martyny Kuchnowskiej

To był dobry rok dla Martyny Kuchnowskiej

Przejdź do galerii  sukces Martyny2

To był dobry rok dla Martyny Kuchnowskiej uczennicy kl. i a II LO w Rumi. W bieżącym roku szkolnym została zauważona i nagrodzona aż w trzech konkursach. Zajęła II miejsce w powiatowym konkursie poetyckim ,,Wiosna, ach to Ty!”,  opowiadanie pt. ,,Karciany los” zostało nagrodzone publikacją przez jurorów Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego ,,Opowiedzieć świat” zorganizowanego przez UMCS w Lublinie oraz została laureatką Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Konkursu Literackiego ,,O Złote Pióro Prezydenta Jaworzna”. Tę ostatnią nagrodę Martyna odebrała osobiście. O tym, jak do tego doszło, pisze w niniejszym sprawozdaniu.

                Był to niezapomniany wyjazd. Gdy do szkoły dotarła informacja o tym, że zostałam laureatką konkursu literackiego ,,O Złote Pióro Prezydenta Jaworzna” , otrzymałam gratulacje od pani polonistki i dyrekcji szkoły. Byłam bardzo zaskoczona i niezmiernie zadowolona. Największą jednak niespodzianką okazała się informacja,  że  będę mogła osobiście odebrać tę nagrodę, gdyż pani dyrektor Lucyna Oglęcka  zorganizowała  wyjazd do Jaworzna dla mnie i dla pani Doroty Dubiel-Stojek, która uczy mnie języka polskiego i jest moją wychowawczynią. Zanim zdążyłam się zorientować, gdzie leży to miasto i czym można tam dojechać, miałam już bilet, zapewniony nocleg i pieniądze na pobyt. Tak więc pozostało mi tylko czekać na ten dzień. W dniu 8 czerwca br. ok. 7.30 wyjechałyśmy z panią polonistką z dworca kolejowego w Gdyni Głównej pociągiem intercity do Katowic, a stamtąd busem do Jaworzna. Podróż była bardzo wygodna i , o dziwo, krótka. Gdy po południu przybyłyśmy do hotelu, postanowiłyśmy nie tracić czasu i po krótkim odpoczynku udałyśmy się z panią na zwiedzanie miasta. Okazało się, że hotel położony jest w niewielkiej odległości od centrum. Zobaczyłyśmy obszerny rynek, na którym najbardziej  okazałą budowlą jest właśnie Miejska Biblioteka Publiczna, w której miała się odbyć uroczysta gala wręczania nagród. Na drugi dzień rano wymeldowałyśmy się z hotelu. Dostałyśmy na drogę wodę i z życzeniami miłej podróży  udałyśmy się do biblioteki. Gdy panie przygotowujące imprezę dowiedziały się, skąd przyjechałyśmy, bardzo się ucieszyły i zasypały nas pytaniami nt podróży i naszych wrażeń z pobytu w Jaworznie. Szczerze podzieliłyśmy się naszymi  spostrzeżeniami. Gala rozpoczęła się zgodnie z planem o godzinie 11. 00. Na uroczystość przybyli   laureaci i zaproszeni goście. Udzieliła się nam podniosła atmosfera. Zajęłyśmy wyznaczone miejsca i obserwowałyśmy przebieg uroczystości, na którą przybył sam prezydent miasta, który wygłosił przemówienie i towarzyszył przy wręczaniu nagród. Oprawę muzyczną zapewnił zespół wokalno -instrumentalny, który przypomniał utwory ze znanych filmów. Nagrody wręczano w poszczególnych kategoriach wiekowych, oddzielnie za prozę i za wiersz. Zajęłam trzecie miejsce w kategorii poezja za moją ,,Matematykę.” Wszystkie nagrodzone prace opublikowano w okolicznościowym biuletynie, który otrzymaliśmy od organizatorów.

Cieszę się, że komuś spodobał się mój wiersz i że, jako debiutantka, znalazłam się w gronie znanych i uznanych  laureatów.  I i II miejsce w tej kategorii zajęły bowiem uczennice miejscowej szkoły, które wcześniej były już laureatkami tego konkursu. Po oficjalnej części zaproszono nas na poczęstunek, po którym wyruszyłyśmy z panią w drogę powrotną. Szkoda, że nie mogłyśmy zostać dłużej, bo właśnie rozpoczynały się Dni Miasta Jaworzna, które, podobno, obchodzone są szczególnie uroczyście.

Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu. Myślę, że te potrójne oklaski, o których mówił prezydent miasta należą się nie tylko mnie, ale również mojej pani polonistce i przede wszystkim pani dyrektor, która zorganizowała ten wyjazd. To nasz wspólny sukces.  Mam nadzieję, że to dopiero początek.

Martyna Kuchnowska

[#1538]  am, 12.06.2017 14:08 
   Wielki sukces Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rumi

 

Wielki sukces Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rumi

Przejdź do galerii  Róża Ekologii

Dziesięcioletnie działania Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rumi w kierunku ekologii i edukacji na rzecz ochrony środowiska zostały dostrzeżone, uznane za wybitnei uhonorowane przez Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” przyznaniem statuetki „Róża Ekologii 2017”. Nasza szkoła jest trzecią, która otrzymała to wyróżnienie, przyznawane wyłącznie jednej szkole w roku. 8 czerwca 2017 roku dyrektor ZSO w Rumi pani Lucyna Oglęcka odebrała je osobiście dla Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi i II Liceum Ogólnokształcącego w Rumi na wielkiej gali w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni. Oprócz najważniejszej nagrody w roku, ZSO w Rumi otrzymało również szereg nagród za udział w konkursach towarzyszących działaniom edukacyjnym KZG:

·         po raz dziewiąty szkoła otrzymała tytuł Lidera Lokalnej Ekologii 2016/2017 za działania na rzecz aktywizacji społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju i bezpieczeństwa ekologicznego wraz z nagrodą główną – Kryształową Kulą Ekologii. Do sukcesu przyczyniły się tu nauczycielki pp. Małgorzata Słowińska i Iwona Miłosz

·         w XIX edycji konkursu plastycznego „Małe dzieci nie chcą śmieci” „Jestem mistrzem upcyklingu” w kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobyła uczennica klasy Ia Zofia Konopka (opiekun Iwona Maćkowiak)

·         w IX edycji konkursu fotograficznego „Ukryte piękno w wodzie” w kategorii szkół podstawowych zwyciężył uczeń klasy Vd Bartosz Pieper (opiekun Halina Klajnszmit) w kategorii szkół ponadgimnazjalnych uczennica klasy Ib II LO w Rumi Daria Malczewska (opiekun Katarzyna Strumnik-Drabińska)

Pani Katarzyna Strumnik-Drabińska, szkolny koordynator działań z zakresu edukacji ekologicznej, została ponadto uhonorowana przyznaniem jej specjalnego wyróżnienia za wieloletnie starania propagujące działania proekologiczne w szkole, włączanie się w działania KZG i realizację projektu obejmującego tematy z zakresu ochrony wód, powietrzai powierzchni ziemi. Dzięki jej zaangażowaniu ZSO w Rumi zostało przedstawione na gali podsumowującej działania edukacyjne Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki” jako wzór do naśladowania.

 

 

 

 

 

[#1537]  am, 12.06.2017 13:45 
   Centralny Zlot Klas Mundurowych w Ostródzie

Centralny Zlot  Klas Mundurowych  

Ostródzie

 

Przejdź do galerii  Ostróda1

 

Przejdź do galerii  Ostróda2

         W dniach 1 - 2 czerwca 2017r. grupa 20 uczniów z klas 1B i 2A  uczestniczyła w Centralnym Zlocie Klas Mundurowych, który odbył się  podczas Targów Pro Defense w Ostródzie.  Młodzież miała okazję oglądać wystawy eksponujące  najnowocześniejsze  rozwiązania techniczne  i technologiczne. Jednakże idea ostródzkich targów to nie tylko wystawy, ale przede wszystkim forum do rozmów i dyskusji na temat bezpieczeństwa. Jest to wspólne spotkanie wojska, młodzieży z profilowanych klas mundurowych i firm produkujących sprzęt i uzbrojenie. Ciekawym doświadczeniem była Ścieżka Historyczno - Edukacyjna, na której mieliśmy okazję przypomnieć sobie jak rozwijały się polskie siły zbrojne począwszy od bitwy pod Cedynią po najnowsze technologie kosmiczne. W drugim dniu uczniowie pokonywali sprawnościowy tor przeszkód, w którym ambitnie rywalizowali z kolegami
z innych klas mundurowych w Polsce. Kontakty z firmami zbrojeniowymi i wojskiem były dla młodzieży ciekawym doświadczeniem, które z pewnością wpłynęło na wzmocnienie więzi i relacji między nimi. Po emocjach, które towarzyszyły uczniom na torze przeszkód był czas na lody i zwiedzanie Ostródy. Do Rumi wróciliśmy wieczorem zmęczeni ale pełni wrażeń. Podczas wyjazdu opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Alina Treder i Zbigniew Ciesielski. 

 

 

 

[#1527]  am, 05.06.2017 10:32 


27.02.2023
© Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
2.449.070  
stat4u
1,515625