Zespół Szkół Ogólnokształcących
II Liceum Ogólnokształcące w Rumi
im. Józefa Konrada Korzeniowskiego

 
   Globalny Klub Przyrodniczy - konkurs na wakacje

GLOBALNY KLUB PRZYRODNICZY
w Zespole Szkół Ogólnokształcących

Zaprasza do udziału w wakacyjnym, rodzinnym dokumentowaniu zjawisk przyrodniczych.

Wakacje to wspaniały czas wypoczynku, w trakcie którego można obserwować i podziwiać niezwykłe zjawiska przyrodnicze. Wykorzystaj ten czas do dokumentowania cudów natury.
Ty, podobnie jak David Attenborough możesz nagrać fascynujący film za pomocą telefonu komórkowego lub zrobić interesujące zdjęcia. Swoimi pracami będziesz mógł się pochwalić podczas wystawy fotograficznej po wakacjach.
Zaproś swoją rodzinę i przyjaciół do tej fascynującej przyrodniczej przygody.
Złap ulotność chwili w kadrze swojego aparatu, bo zjawiska zachodzące w przyrodzie są dynamiczne i przemijające...

Halina Klajnszmit
Katarzyna Strumnik-Drabińska

[#1150]  as, 05.07.2016 15:29 
   REKRUTACJA
[#1092]  am, 05.07.2016 12:37 
   Uroczyste zakończenie roku szkolnego w II LO

ZAKOŃCZENIE
ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
w II Liceum Ogólnokształcącym

Przejdź do galerii  zakończenie roku

24 czerwca 2015 r. społeczność szkolna II LO w Rumi zakończyła pracowity rok szkolny. Gościł u nas pan Marcin Kurkowski -  zastępca burmistrza Miasta Rumi, który złożył na ręce pani dyrektor Lucyny Oglęckiej kwiaty. Podziękował za owocną współpracę i życzył dalszych sukcesów. Uroczystość poprowadziła pani wicedyrektor  Aleksandra Zarzycka. Nagrody i świadectwa z wyróżnieniem wręczała pani dyrektor Lucyna Oglęcka oraz wychowawcy, panie Aleksandra Andrachiewicz, Magdalena Pyszyńska i pan Leszek Kiersznikiewicz.

Najlepszym uczniom wręczono świadectwa z paskiem i stypendia motywacyjne, a najwyższą średnią w szkole może poszczycić się  Karina Michalska z kl. I a.

Przejdź do galerii  wolontariat

Szczególnie gorąco wyróżniono naszych WOLONTARIUSZY za pracę społeczną i pomoc potrzebującym. Na podkreślenie zasługuje promowanie naszego liceum, poprzez reprezentowanie w różnych projektach i  przedsięwzięciach, często w dniach wolnych od nauki, w ferie i weekendy.

Przejdź do galerii  konkursy

Nagrodzono również medalami sportowców,  wicemistrzów Powiatowej Licealiady w Piłce Siatkowej dziewcząt. Wyróżniono  uczniów za udział w konkursach m.in.  konkursie ortograficznym, konkursie języka niemieckiego oraz debacie w języku angielskim, gdzie zajęliśmy I miejsce.

Kilkuletnią tradycją szkoły jest wręczanie pucharów przechodnich klasom o najwyższej średniej i najlepszej frekwencji. Oba trafiły do klasy I a.

Przejdź do galerii  część art

Część artystyczna przygotowana przez klasę II b pod kierunkiem pani Aleksandry Andrachiewicz  wprawiła zebranych w znakomity wakacyjny nastrój. Oskar Miśniakiewicz zaskoczył zgromadzonych interpretacją piosenki "Wakacje". Akompaniowała Natalia Dawidowska. Nasza młodsza koleżanka z kl. IV a Karina Gęsicka  urzekła nas pięknym wokalem, a ciepłe życzenia udanych i bezpiecznych wakacji złożyła pani dyrektor Lucyna Oglęcka. Cała społeczność przyłącza się do życzeń. Miłego wypoczynku.

Anna Młodzikowska - Zachar

[#1145]  am, 25.06.2016 11:43 
   Wszyscy jesteśmy Drużyną Narodową

Wszyscy jesteśmy Drużyną Narodową

Samorząd Uczniowski II Liceum Ogólnokształcącego zorganizował dziś, 16 czerwca w dniu meczu Mistrzostw Europy Polska – Niemcy w Paryżu, akcję:

„Wszyscy jesteśmy Drużyną Narodową”

Uczniowie przebrani w biało -  czerwone stroje, zaopatrzeni w sportowe gadżety przypominali o dzisiejszym wieczorze. Podekscytowani ostatnią wygraną z Irlandią Północną, czekamy z niecierpliwością na godzinę 21. 00. II LO wierzy w wygraną i gorąco kibicuje.

 Anna Młodzikowska - Zachar

[#1127]  am, 16.06.2016 20:59 
   Samorząd Uczniowski dla hospicjum

Dla hospicjum

II Liceum Ogólnokształcące i Szkoła Podstawowa Nr 9 wspierają Dom Hospicyjny dla dzieci „Bursztynowa Przystań”. Prężnie ze Stowarzyszeniem Hospicjum im. św. Wawrzyńca z Gdyni współpracuje Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pań Aleksandry Andrachiewicz i Teresy Brunath. Podczas całego roku szkolnego zorganizowano szereg akcji, które miały wspomóc działalność hospicjum. Uczniowie zbierali dary. Fundusze zebrane w Dniu św. Patryka przez Samorząd Uczniowski LO i SP zostały przeznaczone na zakup środków higienicznych dla hospicjum w Gdyni.

Anna Młodzikowska - Zachar

[#1125]  am, 16.06.2016 19:23 
   Spotkanie z posłem panem Janem Klawiterem

Spotkanie z posłem panem Janem Klawiterem

Przejdź do galerii  spotkanie z posłem

                W II Liceum Ogólnokształcącym w Rumi gościliśmy dziś, 14 czerwca b.r.,  pana inż. dr Jana Klawitera, posła na Sejm RP. Pan poseł wygłosił prelekcję na różnorodne, nurtujące młodych ludzi tematy. Jako absolwent Politechniki Gdańskiej Wydziału Chemicznego i studiów podyplomowych specjalność Ciepłownictwo i Ogrzewnictwo na Politechnice Warszawskiej, zachęcał uczniów do studiowania na wyższych uczelniach technicznych. Nasz gość jest również samorządowcem, byłym radnym sejmiku pomorskiego i byłym burmistrzem naszego miasta. Wiele uwagi podczas dzisiejszego spotkania poświęcił polityce, funkcjonowaniu i strukturom sejmu. Bliska jest panu posłowi gospodarka morska, zrównoważona energetyka. Ceni sobie wartości chrześcijańskie i rodzinne jako podstawę funkcjonowania państwa.

Anna Młodzikowska - Zachar

[#1123]  am, 14.06.2016 15:34 
   W galerii Port Rumia

W galerii Port Rumia

Przejdź do galerii  promocja

Sobotę, 4 czerwca, społeczność uczniowska, dyrekcja i nauczyciele ZSO w Rumi spędziła w galerii Port Rumia. Wspólna zabawa została połączona z promocją naszej szkoły. Na klientów centrum handlowego czekało wiele atrakcji. Odbyły się występy taneczne dziewcząt, podopiecznych pań Ewy Wodniczak i Anny Rogowskiej, pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej poprowadzone przez uczennice z klasy I a LO, wystawa prac plastycznych Pauliny Sosińskiej i Anny Bruszkiewicz i wiele innych. Dużą popularnością cieszyło się  malowanie twarzy. Chłopcy z klasy 6 a zaprezentowali swoje zdolności matematyczne, proponując wspólną zabawę w łamigłówki i konstruowanie skomplikowanych figur geometrycznych. Przygotowana prezentacja multimedialna pomogła zapoznać się z ofertą naszego liceum oraz nowymi profilami klas. Liceum ściśle współpracuje z SP 9. Uczniowie z klasy psychologiczno – pedagogicznej wspierają dzieci z klas młodszych Szkoły Podstawowej Nr 9, stąd pomysł na wspólne, sobotnie przedsięwzięcie. Zachęcamy do wyboru naszego liceum.

Anna Młodzikowska - Zachar

[#1110]  am, 09.06.2016 15:29 
   Wsparcie kampanii Niosę Pomoc

 Wsparcie kampanii

„Niosę Pomoc”

II Liceum Ogólnokształcące w Rumi otrzymało  tytuł „Szkoły, która Niesie Pomoc”.  22 marca 2016 roku w naszej szkole przeprowadziliśmy akcję pod hasłem: "Woda prawem, nie towarem",  realizowaną w ramach projektu Polskiej Akcji Humanitarnej "Studnia dla Południa."

Za czynny udział społeczności szkolnej w tym projekcie oraz przekazanie środków finansowych z przeznaczeniem  na projekty wodno – sanitarne w Somalii,  uzyskaliśmy  zaszczytny tytuł „Szkoły, która Niesie Pomoc”.

Za przeprowadzenie działań edukacyjnych oraz wsparcie finansowe w II Liceum Ogólnokształcącym w Rumi w ramach kampanii  „Niosę Pomoc”, panie Aleksandra Andrachiewicz, Katarzyna Strumnik – Drabińska, Halina Klajnszmit otrzymały serdeczne podziękowania. Organizatorem kampanii jest Polska Akcja Humanitarna.

Halina Klajnszmit
Katarzyna Strumnik-Drabińska

[#1109]  am, 09.06.2016 14:18 
   „Pola Nadziei na Pomorzu”

„Pola Nadziei na Pomorzu”

Uczniowie  II Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w akcji „Pola Nadziei na Pomorzu” w kwietniu b. r. . Za zbiórkę datków, pomoc, zaangażowanie oraz okazane serce podopiecznym hospicjum dla dzieci Bursztynowa Przystań w Gdyni, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca złożyło serdeczne podziękowanie. Równie gorące  podziękowania otrzymały panie Alina Treder i Gabriela Sowa, opiekunki szkolnego Wolontariatu. Stowarzyszenie zapewnia chorym opiekę hospicyjną domową i stacjonarną, a od 2013 roku rozpoczął działalność Dom Hospicyjny dla dzieci „Bursztynowa Przystań”. Działalność ta polega głównie na pracy wolontariuszy. Hospicjum czeka na uczniów szkół średnich i osób pełnoletnich, które pragną pomagać potrzebującym i zostać wolontariuszem funkcyjnym. Bardzo cenna jest pomoc w opiece nad pacjentami, w organizacji imprez charytatywnych, w kwestach na rzecz hospicjum czy promocji działalności. Bezinteresowna pomoc na rzecz drugiego człowieka pozwala także poznać samego siebie, nawiązać przyjaźnie lub dowiedzieć się więcej nt. działalności organizacji pożytku publicznego.

Anna Młodzikowska - Zachar

[#1100]  am, 06.06.2016 09:26 
   Wycieczka – programowanie

„Wycieczka – programowanie?”

Przejdź do galerii  wycieczka

25 maja uczniowie II LO wraz z koleżankami i kolegami z Gimnazjum Nr 1 i Gimnazjum Nr 2 odwiedzili firmę infoShare Academy oraz  Schibsted Tech Polska w Gdańsku. Podczas wycieczki młodzież miała możliwość zapoznania się z tajnikami pracy programisty – tworzenia nowoczesnych stron www. Otrzymali praktyczne wskazówki od czego rozpocząć naukę programowania i jakie przedmioty są niezbędne do opanowania tego zawodu.

Agnieszka Kwolek

[#1093]  am, 31.05.2016 09:27 


27.02.2023
© Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
2.517.504  
stat4u
1,532227