Zespół Szkół Ogólnokształcących
II Liceum Ogólnokształcące w Rumi
im. Józefa Konrada Korzeniowskiego

 
 

Globalny Klub Przyrodniczy:

 

 
 

W marcu 2016 roku rozpoczął swa działalność Globalny Klub Przyrodniczy. Inicjatorką jego powołania była pani dyrektor Lucyna Oglęcka, którą zainspirowały dokumentalne filmy przyrodnicze Davida Attenborough. W odpowiedzi na naszą prośbę, osławiony przyrodnik i producent filmów dokumentalnych, objął patronatem Globalny Klub Przyrodniczy, pod nazwą „Attenborough Team”.

Zainspirowani widzianymi obrazami największych cudów natury, zarówno tych niedostępnych – egzotycznych ptaków, pingwinów, jak i tych codziennych, których piękna nie dostrzegamy podejmujemy różne działania dydaktyczne. Na lekcjach przyrody, geografii i innych przedmiotach szkolnych oraz spotkaniach pozalekcyjnych dyskutujemy na tematy globalne, tworzymy rysunki, plakaty i postery, które zdobią szkolne korytarze. Wzbogacamy słownictwo o terminy przyrodnicze. Rozwijamy swoje pasje i ciekawość świata. Obserwujemy i podziwiamy niezwykłe zjawiska przyrodnicze oraz dokumentujemy cuda natury.

Tu znajdziesz więcej informacji:
Nasze ciekawe działania:
 Top 


27.02.2023
© Copyright by ZSO --- 2013 --- All rights reserved
Strony ZSO Rumia używają ciasteczek (cookies). Korzystając ze stron wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.
2.517.700  
stat4u
0,1210938